VZN mesta o držaní psov na vodítku

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Ja a môj pes VZN mesta o držaní psov na vodítku

  • This topic has 7 hlasov and 27 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 28 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48650
    Ahojte, tak práve mi dali naši milí zvolenskí policajti upomenutie, že mám svojho psa voľne pusteného pri hre s druhým psíkom pred svojim vchodom od činžáku, hrali sa pekne, nikoho neobťažovali, neboli agresívni…
    Chápem, že niečo s nezodpovednými majiteľmi spraviť museli, ale nie je toto trochu priveľa? To sa ako majú tie psy hrať, zamotané krížom krážom s vodítkom? Na toto nepomysleli zákonodarcovia?
    #61770
    zuzana31
    Člen
    Veronika, aj my keď sme mali Badynka nás policajti upozorňovali, že ak ho nedáme na vodítko, tak dostaneme pokutu- pritom on by neublížil ani len muche a navyše sme boli na trávniku mimo bytoviek… Našťastie sme vyviazli bez pokuty, ale jedna pani dostala pokutu už opakovane. Tiež si myslím, že sa musia niekde vybehať. Neviem ako inde, ale policajti u nás vedia dávať akurát len pokuty, ale keď ich treba, tak ich niet- chodia si len pekne na autíčku, z ktorého pomaly ani nevylezú 🙁
    #61771
    wendy1
    Člen
    Najlepsie bude ak si najdete niekde miesto, najlepsie mimo bytov. My mame na druhej strane taku luku, tam chodime vacsina. Ale rok dozadu v zime sme chodili asi 10 psickari vencit medzi bloky, tam sa psici nahanali a raz na nas zavolali policajtov. POlicia ked prisla nechapala kolko psov ( to som uz pocula len z pocutia, kedze sme 20 min. predtym odisli ), bolo ich tam asi 7, tak znamych len upozornili, ze ludia sa stazuju, tak nech si najdu ( najdeme ) ine miesto.
    #61772
    zuzka, ja len nechápem, aký to má zmysel? ked pes nikoho neobťažuje, tak prečo z toho robia halooo? mne domov príde písomné upozornenie, ale aj tak, nestačilo slovne? nestretávajú ma permanentne… neviete, či ked povedzme sa mi stane, že natrafím na policajtov povedzme o rok, tak mi už dajú akože pokutu?
    Wendy, my tu máme také priestranstvo kde môže behať, tú priehradu, ale tam nepoznám tých psov, takže som tam kus v strese, a dneska sme sa vybehli len kus rozhýbať, vycikať na 5 min, stretli sme jednu pani, s ktorou sme sa už predtým raz stretli a nechali sme ich chvíľku hrať sa, kým sme sa rozprávali… proste nechápem význam toho nariadenia, prečo to nešpecifikovali?
    si len predstavte, že tie psy musia 90 % života stráviť na vodítku.. už aká blbosť? (hovorím o tých vychovaných)
    #61773
    zuzana31
    Člen
    Taktiež neviem zmysel toho všetkého! U nás je však bežné, že už pri druhom upozornení sa s človekom nebavia a rovno napália pokutu- je jedno, či je to psík malý, či veľký- berú to ,,od kusa”. Občas sa nájde nejaký policajt, ktorý je ochotný prižmúriť oko a akože nič nevidel, ale sú aj takí, s ktorými sa nedá vyjednávať. Ako písala Wendy- aj my máme podobnú lúku, no ale ani tam sa nemôžu psíkovia vybehať- vraj si ho pustite až v priestoroch za mestom- čo je u nás tak 2-3 km. Je to totálny nezmysel!!!
    #61774
    wendy1
    Člen
    Neviem ale podla mna pes moze byt pusteny, len na zakazovych miestach by sa nemal vyskytovat. Pokial je pes ovladatelny tak nie je dovod aby bol na voditku. Myslim ze tak nejako by to malo byt aj v uzneseni, aspon co som sa dnes bavila s kamoskou. Neviem vsak ci tieto uznesenia platia pre vsetky mesta. U nas to nikto nedodrziava a u nas vidia aj policajti pustenych psov a nepridu. Co by som zase ale chcela aby kontrolovali tych co nezbieraju vykaly.:( Zial zatial k zlepseniu nedoslo aj ked bolo stretnutie psickarov so starostkou. Jedine co budeme mat fajn bude cvicicko na nasom sidlisku a budu tam studenti kynologie.
    #61775
    wendy, tak na toto sa bližšie pozriem čo sa týka Zvolena, ako je to tam napísané…
    tu sa vraj už tiež chystá niečo do budúcnosti, nejaké to cvičisko so všetkým čo k tomu patrí 🙂 ma to teší, lebo najbližšie je v BB a v Krupine … to občianske združenie čo som spomínala, tak sú tam 3 členovia, jeden čo robí frisbee, učí používať kliker a asi aj agility, potom je tu jedna mladá kynologička veterinárka ktorá má tie cvičenia poslušnosti kam chceme chodiť a stretávajú sú na okraji mesta na lúke, no vraj sa to konečne zmení 🙂 len sa bojím toho vstupného, čo potom napália 🙂
    #61776
    heny
    Člen
    kocky ja riskujem par krat tyzdenne niekolko sto eurovu pokutu.. kde sa chodime my prechadzat je tabula kde pisu ze psy musia byt od marca do novembra na voditku- naokolo je kukurica zasadena alebo jacmen.. ale ked vidim ze aj iny psy su na volno , necham aj ja rockyho navolno a dufam ze nestretnem kontrolu 🙁

    #61777
    Smallblot
    Člen
    Priateľova mama pri venčení 2,5 kilového yorkiho dostala v Nitre pokutu, že ho nemá na vodítku. Cupkal jej pri nohe, ani sa od nej nepohol. Nepomohla si.
    #61778
    Nela2011
    Člen
    áno Smallblot? Lebo ja som sa rozprávala s jednou pani, ona máva tiež psíka pusteného, najmä keď sa stretneme, aby sa s Billiem pohrali, a pýtala som sa jej na toto, či dostala pokutu už za to, že ho má pusteného, povedala mi že nie, že len dcéra raz a to ešte boli slovenské koruny, lebo tu v mojom okolí veľa psov behá bez vodítka…
    #61779
    takže sme už prišli na to, prečo si mesto niečo takéto vymyslelo… však príjem do mestského rozpočtu nie? rozmýšľam, že komu dajú pokutu, ked vidia túlajúceho psa :/
    #61780
    Nela, ty nechávaš Billieho pohrať sa pripnutého na vodítku? no mne sa to veľmi nedarí, kedže máme pevné 1,2 metrové vodítko … nerada za ňou lietam
    #61781
    Nela2011
    Člen
    Veronika áno, ja stále Billiemu neverím a nepustím ho bez vodítka, mám z toho strach..
    #61782
    ale pri hre so psíkom by sa mal držať toho psíka 🙂 tiež som sa bála, ale Engee je ako magnet na psíky s ktorým sa hrá 🙂 ani domov nechce ísť, kým ju neodtiahnem, dnes sa hrala so susedinym mopslíkom a deti prechádzali okolo, vôbec si ich ani nevšimla, inokedy by videla cez cestu človeka a už by utekala za ním zvítať sa 🙂
    #61783
    Vo VZN mesta som našla toto:
    1. Za účelom dodržania poriadku a ochrany životného prostredia na verejnom priestranstve
    a verejnosti prístupnom mieste sa zakazuje:

    i) umožniť prenikanie zvierat na verejné priestranstvá, vypúšťať a ponechať zvieratá bez dozoru
    a kontroly
    2. V prípade znečistenia verejného priestranstva spoločenskými zvieratami má povinnosť okamžite
    hygienicky odstrániť znečistenie osoba, ktorá má v tej chvíli zviera vo svojej starostlivosti.

    to je všetko čo som našla… takže myslím si, že ked je pes pod dozorom a kontrolou, tak tam nevyplýva žiadna pokuta či napomenutie

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 28 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.