výcvik psa

  • This topic has 7 hlasov and 24 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 25 )
  • Autor
    Príspevky
  • #47664
    Natasag
    Člen
    Dobrý deň máme asi ročného psíka je to Parson s nejakým orieškom chceli by sme aby absolvoval základný výcvik ale neviem na koho sa obrátiť sme z Bratislavy z petržalky. Neviete niekoho v okolí s kým máte dobré skúsenosti?
    #53635
    Scylla
    Člen
    Zeptej se Kataríny Hambálkové, Záchranný koráb, je ze Šaštína. Mohu doporučit.
    #53636
    zuz
    Člen
    #53637
    zuz
    Člen
    #53638
    Misiak101
    Člen
    Dobrý deň mam doma 7 mesačne šteňa vlčiaka kríženého s dobermanom a neviem si s ním dať rady. Ked bol malý tak bol dobrý ale teraz je strašne tvrdohlavy a nepočúvny. Chcel by som aby mi niekto povedal čo robím zle a čo dobre. Ako ho mám správne vychovať aby počúval. Pomaly sa mi už stavia oproti a cerí do mna zuby napr ked ho umyvam alebo ked ho hreším ked niečo zlé spraví. Vedel by mi s tým prosím niekto pomôcť? alebo nevie niekto kde je vo Zvolene nejake cvičisko alebo kynologia?
    Ďakujem
    #53639
    Scylla
    Člen
    pejsek je v pubertě a váš přístup asi nebude úplně správný. Kárat psa, když něco vyvede, tak, že nechápe proč a za co je kárán nebo je trest neadekvátní a trvá příliš dlouho, vede psa k obranné, strachové agresi. Cvičák vám nepomůže s výchovou psa. Zkuste kontaktovat Katarinu Hambálkovou, Záchranný koráb. Pomůže vám s výchovou pejska, na kterou pak můžete navázat výcvikem.
    #53640
    je to presne čas kedy sa psík dostáva do puberty a vy máte pocit že všetko čo už vedel zas zabudol, navyše nastupuje tvrdohlavosť, ono to našťastie dosť rýchlo prejde pokiaľ máte správne vybudovaný rešpekt aj dôveru psíka. U Vás postrádam hlavne rešpekt, ceriť zuby by ho ani nemalo napadnúť treba si viac všímať prvotné signály ako je pohľad, sklon uší čo má psík v pláne a na začiatku toto nesprávne chovanie zastaviť poriadne silným štipnutím či drgnutím akoby ste ho uhryzli do slabín, do boku pred zadnou končatinou, tým predídete väčšine nepriaznivých reakcií
    #53641
    Misiak101
    Člen
    Dakujem za radu, no včera bol s ním zas problem, vôbec ma nerešpektoval, mohol som robiť čo som chcel aj tak si robil po svojom. Dnes som mu skusil dať nahubok a tak sme išli von, no vôbec sa nepohol cca pol hodinu. Ked som mu o dal dole až v tedy vykon potrebu, a zasezačal robiť to iste. Mam ho obrovsky problem odnaučiť aby vyskakoval na postel a trhal postelne pradlo a periny. Ma aj svoj pelech pri posteli no stale len na tu postel. Včera som s nim bojoval asi 2 hodiny v noci a aj tak si robil po svojom. ked som mu povedal miesto nič. Keď videl že mam v ruke maškrtu tak išiel na miesto pochvalil som ho dal som mu ju a ked ju zožral tak zase začal. Dal som mu na noc aj velku byvoliu kosť, tak ju zobral a znovu na poslel. Aj som na neho nakričal a ani to nepomohlo. Aj som ho chytil za kožu a pritlačil k zemi, zaknučal a znovu len na tu postel. Už som fakt zufaly
    #53642
    myslím že ste veľmi rozrušený a vystresovaný a dopredu si nahovárate že je to zlé a nedokážete to on to cíti ako slabosť, ak sa použije tá správna energia stačí sa na psíka pozrieť a ukázať rukou a musí sa pratať dole a potom mu dať povel zostaň.
    Treba na to čas a hlavne kľud ak ste nervozny lebo vy chcete už napr. spať máte problém na dllho
    #53643
    wendy1
    Člen
    Pes ma vo Vasej izbe pelech? SKuste ho dat na chodbu. U dominantnych psov sa niekedy dava pelech nie do kutov ale skor do otvoreneho priestranstva. Tam sa citi slabsi. Uz som to teraz niekde pisala s tou postelou.
    #53644
    Misiak101
    Člen
    Ďakujem Vám obidvom za pomoc, mate obidvaja pravdu no problem je ten že keď pridem večer a chcem si lahnuť a spať tak som nervozni, no na druhej strane cez den na tu postel nejde, a tuto noc som s nim bojoval cca od 11 do 1 rana, to by rozčulilo každeho. Ano ma pelech u mna v izbe, lebo mama ma zlomenu nohu a nemôže s ním prísť do kontaktu lebo už jej pár krát skočil na nahu alebo sa jej zase nechce odstupiť. Zo začiatku mal pelech pod oknom ale sam si ho presunul k posteli aby bol čo najbližie pri mne. Je zaujimave že aj ten môj havo ma svoje dni. Niekedy si do toho pelechu lahne sam a bez problemov a inokedy nie a nie. No a ešte čo sa tyka toho pelechu tak musi byť s nami v izbe lebo sa bojime aby neponičil ostatny nabytok v byte a neprehryzol elektricke kable. Mam ho strašne rad aj ked nechce počuvať, no potreboval by som presny postup, pripadne ukažku. Ešte som sa nestretol s tym že by ma dake zviera nerešpektovalo. Mali sme už 3 psov ale na dvore a ty počuvali. Dokonca aj psi ktory ma nepoznaju ale poznam ich panov ma počuvnu. Aj svoje mačky čo chovame na chate som si naučil na určite pravidla, no môj bytovy pes je tvrdohlavy a ja mam pocit že som skusil všetko
    #53645
    nie nadarmo sa hovorí že každý psík je jedinečná osobnosť a čím je tvrdohlavejší tým viac trpezlivosti ale aj dôraznosti potrebuje, je ozaj obrovský rozdiel mať psíka vonku a prísť sa s ním občas pohrať, dať mu najesť, nevnímete ho vtedy že čo robí ak tam nieste a ani vás to netrápi , ale ak je doma určití veci sa musia vytýčiť v prvý deň a by rázni a dôslední len to pomáha a oplatí sa v kľude sa venovať pol hodinku a mať pokoj ako po 5 min. stratiť nervy ” lebo už chcem spať ” a potom úplne zbytočne bojovať 2 hodiny
    #53646
    wendy1
    Člen
    Ako som pisala v predoslom prispevku trvat na svojom a dat ho stale dolu, ukazat rukou dolu, ak nejde sam tak mu treba pomoct, potom ho odmenit. Takisto ak mu poviete miesto tak musi tam ist, je to nevyhnutne ak ku Vam pride napr. opravar. Tiez ak nepocuva tak ho tam treba navigovat. Strohy hlas k povelu. Napr. miesto.
    #53647
    Misiak101
    Člen
    Nie je hlupy lebo ked vidi že mam v ruke niečo pre neho tak na to miesto ide aj sam. No ked mu to rozkažem aj lebo nechcem aby sa mi obšmietal okolo nôh tak nie a nie. Alebo ked dostane maškrtu tak ide a ked ju zožere tak fuk ho preč
    #53648
    na každom miieste kde sa pohybujete si treba vymedziť priestor do ktorého už nesmie, alebo ano ale len ak mu to dovolíte
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 25 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.