vrcanie a agresivita

  • This topic has 2 hlasy and 7 odpovedí.
Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor
    Príspevky
  • #46973
    lucyinka
    Člen
    dobry den , chcela som sa opytat neviete mi poradit co mam robit mame doma psika poulicnu zmes,ma 3 roky a je ludovo povedane panic….asi pred 5 mesiacmi zacal byt agresivny a vrcat aj na nas ci pri urcitych pohyboch alebo ked nam obcas vlezie do verandy a nemozeme ho dostat vonku tak vrci neviem co s tym mame robit lebo je to coraz horsie …..

    neviete mi povedat co to moze byt??? za odpoved vopred dakujem

    #50863
    Scylla
    Člen
    Co tomu předcházelo? Co se stalo, že to spustilo tuto reakci? Bojí se vás, protože jste s ním špatně jednali, nebo měl tyhle tendence už před tím a vy jste mu ustupovali? Je mu dobře – nemá žádný zdravotní problém? Každá z uvedených otázek má jiné řešení, proto je nezbytné, aby byl dotaz konkrétnější.
    Jak vy na jeho vrčení reagujete?
    #50864
    lucyinka
    Člen
    uz neviem ale asi to zacalo samo od seba…..no neviem ci sme s nim zle zaobchadzali ale okricali ked nieco urobil alebo dostal po zadku….no zo zaciatku som sa bala ze skoci do mna tak som ustupila ale teraz aj ked sa bojim tak neustupujem …a o zdravotnych problemoch velmi neviem zeby nejake mal …
    #50865
    Scylla
    Člen
    Počkej – okřičeli nebo dostal po zadku?? Jestli s ním jednáte tímhle způsobem, asi se vás bojí. Křikem a bitím není možné nahradit srozumitelnost a autoritu. Nejdřív je potřeba psa naučit, co ano a co ne, teprve pak – když selžou všechny ostatní možnosti – je možné psa za něco trestat. Vrčení může být projevem jeho strachu, kdy vám říká – jděte pryč, netlačte na mě, nerozumím vám, nevím co chcete, nechte mě být. Jestli jste ho bili, má k tomu podle mého názoru plné právo. Setkávám se s pejsky, kteří vrčí, denně. Není dobré tomu ustupovat, ale je podle mého názoru nutné začít s ním jednat tak, aby vám rozuměl, věřil a přestal se vás bát. Pak přestane i vrčet. Jeho chování jste podpořili tím, že jste mu na začátku ustoupili. Já reaguju na vrčení tohoto typu tím, že nechávám pejskovi pořád připnuté hladké vodítko dlouhé nejméně 2.5 délky psa, připnuté na nestahovacím koženém obojku. Když pejskovi něco chci, řeknu jméno, povel, počkám nejméně 1 vteřinu a tím vodítkem ho navedu – srozumitelně a jemně – na to, co to vlastně je. Po splnění povelu pochválím, i když je s mojí dopomocí. Když u toho vrčí, zpomalím, okomentuju stylem – aby ses nezbláznil nebo něco v tom smyslu a povel dokončím, pochválím. Chování vůči psovi nikdy nekončím v negativu, vždy mu dám možnost udělat něco, za co ho můžu pochválit. Vrčení neustupuju, ale ani ho netrestám, chodím ke psovi tak, aby měl vždy možnost se mi vyhnout a necítil se zahnaný do kouta.

    Pejsci mají jednu dokonalou vlastnost – vrátí ti beze zbytku to, co do nich vložíš. Jestli je to agresivita (výchova pomocí agrese, jako je křik a tresty a bití), vrátí ti jí ve formě vlastní agrese (obranná agrese) nebo nedůvěry a strachu.

    #50866
    lucyinka
    Člen
    dakujem za odpoved aspon uz viem kde robim chybu ….no bud sme ho okricali a po viacnasobnom okricani dostal po zadku…..ale mam este jednu otazocku ze ked nam vlezie do verandy a chcem aby isiel vonku po urcitych hodinach a on na mna vrci a nechce ako to mam vyriesit????

    VOPRED DAKUJEM ZA ODPOVED

    #50867
    Scylla
    Člen
    Proto ti radím to permanentně připnuté vodítko – couračku. Pejsek vleze do verandy, ty ho klidně oslovíš, dáš mu povel – třeba Jdi ven, vezmeš tu couračku a pejska vyvedeš ven, venku pochválíš a je pohoda.

    Neber tohle prosím osobně, ale nedá mi to. Každému soudnému člověku připadá naprosto normální, že se děti nebo on sám postupně naučí třeba anglicky. Každý si dá kurz, čas na to, aby se naučil slovíčka a tak dále. Jeden každý by si ukázal na čelo, kdyby k němu někdo přišel, začal mluvit anglicky a dávat mu v angličtině povely a jejich nepochopení by trestal křikem nebo fackou- že jo? Ale hodně lidí tohle dělá psovi naprosto běžně a ještě se diví, že ten pes nerozumí a neposlechne, ani když zvýší hlas…… Ale on ten pes poslechnout prostě nemůže, protože neví, co má dělat. My se s tím Angličanem můžeme domluvit pomocí gest, když na to příjde, ale jak se ten pes má domluvit s námi, když my jeho gesta nerespektujeme a ve většině případů je ani neznáme? Často vidím psa, jak se doslova zoufale snaží s pánem domluvit, a pán zvyšuje tlak, někdy i na radu různých výcvikářů – a ten pes je z toho chudák pak na prášky.

    #50868
    lucyinka
    Člen
    dakujem za odpovede

    ale ani to voditko nezapnem hned mi skoci do ruky takze neviem nejak to musime vyriesit a stale nam vlezie do verandy

    #50869
    Scylla
    Člen
    Nějak tomu přestávám rozumět. Proč by nemohl na té verandě být? Chceš říct, že máte už vzájemné vztahy tak špatné, že ti nedovolí ho připnout na vodítko? Tak mu ho prostě nesundavej, když se vracíte z procházky. Nějak mám dojem, že se snad ani nemáte navzájem rádi.
Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.