Svrab v uchu psíka

  • This topic has 5 hlasov and 40 odpovedí.
Zobrazuje sa 11 príspevkov - 31 až 41 (z celkového počtu 41 )
  • Autor
    Príspevky
  • #58979
    Nela2011
    Člen
    Denny prosím ťa a to ako s tou pipetou? O tom som ešte nepočula.. no ja pevne verím, že sa z toho dostane.
    #58980
    Denny
    Člen
    Nely, inak i môj prvý veterinár povedal, že to má môj Denny infekciu v ušku a mierny zápal, robil mu i výtery z ucha, dal to i pod mikroskop, no čítala som, že sa môže stať, že odber zlyha, lebo zriedka sa podarí nabrať ten roztoč, ktorý je v uchu a tak si vet. mylne myslí, že sa jedna o zápal, infekciu. Moja nová veterinárka mu spravila výter 2x a vždy to dala pod mikroskop, lebo sa jej to akosi nezdalo, že toľký hnedý ušný maz mu ide z ušiek, a nakoniec mu na tretí krát zistila, že to je svrab a to hnedé sú výkaly tých roztočov a veľmi to zapácha 🙁 Tá pipeta sa dá kúpiť i v lekárni ale ja som chcela aby mu to dala veterinárka a tak mi tam predala kvapky Advocate, sú v takej pipite, a v tej pipete je taká vodička, ktorá sa vyleje psíkovi na hlavičku alebo medzi lopatky, slúži na odstránenie tých roztočov v uchu, na blchy, kliešte, pásomnice a odstráni to,
    #58981
    Nela2011
    Člen
    ďakujem, pôjdem sa na to spýtať 🙂
    #58982
    katarina2
    Člen
    Denny nechcela som Ťa vystrašiť ale je lepšie sa báť ako sa zľaknúť, keď je už neskoro! Ja som písala aj to že viacerý veterinári nevedeli naisto, čo to má a liečila som ho vyše polroka ako mi ktorý čo doporučoval, no možno som nenatrafila na dobrých veterinárov ako som tiež spomenula. Pred desiatimi rokmi som nemala ani počítač ani som nenašla iné dostupné informácie ako je to už dnes a hlavne bola som už tak vystresovaná z toho že sa jeho stav nezlepšoval a nik mi ani len poradiť nevedel čo ďalej. Videla som že môj psík trpí a nič nepomáha, moje rozhodovanie dať ho utratiť trvalo pol roka ale aj ja som veľmi trpela psychicky. Dnes už mám fóbiu z kožných chorôb. Ale veľmi mi pomáha počuť tu aj dobré výsledky, dúfam, že už s týmto psíkom nepochodím tak zle ako s minulým psíkom, na tohoto už striehnem ako na svoje oči§ Neviem či by som zvládla ešte raz tú stratu čo som mala pred rokmi, lebo som to nestrávila do dnes. Stále si vyčítam, či som pre jeho záchranu spravila naozaj všetko. Ale vtedy v tej dobe mi každý radil ho len dať utratiť lebo psík sa trápil.
    #58983
    Denny
    Člen
    Katka, verím tomu, že určite tvoj psík mal niečo horšie ako svrab, je mi ľúto, že sa to nedalo vyliečiť 🙁 A je pravda, že pred 10 rokmi bola iná doba, veterinári neboli ani takí skúsení, v tomto máš pravdu 🙁 V terajšej dobe by sa určite dal vyliečiť, už je to iné, tak ako píšeš 🙂 Už by si vedela, čo máš robiť.. Ja som sa dnes tak zľakla, že som volala mojej veterinárke a ďaľšiemu do Trnavy, chcela som sa ohľadom toho informovať a taká som rada, lebo obaja úplne vylúčili to, že by sa Dennymu mohol ten svrab preniesť na celé telo, lebo vraj sú to totálne dva rozličné roztoče a z toho ušného sa nemôže stať zo dňa na deň kožný, a kedže sa ten ušný lieči pipetou Advocate, tak i keby mal náhodou aj ten kožný, ktorý by musel ale chytiť znova od nejakej mačky alebo psa, ktorý to už má, tak vraj i tak ten Advocate účinkuje mesiac, čiže on je teraz plne chránený a i keď by sa mu náhodou teraz v ušku vyliahli tie larvy, tak to hneď ten Advocate zahubí. Taká som rada 🙂 Musela som sa uistiť 🙂
    #58984
    katarina2
    Člen
    Dobre si urobila, Denny aj ja by som tak urobila na Tvojom mieste, tiež si tu robím poznámky skúsenosti ostatných psičkárov ale overujem si to, teraz už dávam veľký pozor a mám aj iné možnosti tak dúfam tento psík už neskončí tak tragicky ako môj predchádzajúci, ja som ešte po jeho eutanázii mala dlho hlavu v smútku a veľké výčitky, že čo som to urobila?§ Vinila som sa za jeho chorobu a neschopnosť mu pomôcť, dlho som mala depresie, ale už je to za mnou , môj smútok teraz zakryje prítomnosť tohoto psíka. Veľmi ho ľúbim ale stále myslím aj na predchádzajúceho, hoci bolesť sa už otupila.
    #58985
    Denny
    Člen
    Katka, koľkokrát si veru človek povie, že koľko minul peňazí u toho veterinára, ale keď už je psík v poriadku, tak ten jeho zrazu veselý kukuč stojí za všetky peniaze sveta 🙂
    A ja dúfam, že tento tvoj psík nebude nikdy chorý, veľmi Ti to prajem 🙂 Z celého srdca… Lebo najväčšia strata psíka je vtedy, keď už človek vie, že mu niet pomoci, Ty si to prežila a plne Ti verím, že to bolo veľmi smutné a hlavne, že stále na psíka myslíš…ale máš pravdu, teraz je tvoj život obohatený o ďalší pokladík, ktorému bude určite len a len dobre 🙂 Verím v to 🙂
    #58986
    Smallblot
    Člen
    Ahojte po dlhej dobe 🙂 Ronymu som nikdy chĺpky z uší trhať nedala, pravdupovediac, ani som nikdy o tom nepočula. Ušká čistíme pravidelne raz za mesiac – nakvapkáme, pomasírujeme a potom vytriem vatou. Neviem či je to veru správny postup, ale ušká má čisté, nesvrbia ho, nezapáchajú mu a keď mu ich pri prehliadke veterinárka kontrolovala, tak hovorila, že ušká ma čisté a bez akýchkoľvek problémov. 🙂 Tak myslím, že ono je to asi aj ako u ktorého psíka?
    #58987
    Nela2011
    Člen
    Ahoj Smallblot 🙂 Ja som sa na to trhanie chĺpkov z uší dnes pýtala veterinára a povedal mi, že je dobré to robiť psíkom, kt. majú problémy s uškami, ako napr. môj má momentálne zápal, ale inak to potrebné nie je 🙂 A postup je podľa mňa ten istý u každého psa, a myslím, že tvoj postup čistenia je správny, podľa toho čo tu písali iní majtelia psíkov a čo som sa aj informovala u veterinára. 🙂
    #58988
    Denny
    Člen
    Smallblot, robíš to všetko správne a máš pravdu, mne tiež veterinárka povedala, že chlpy z ušiek sa trhajú len v prípade, že má psík problémy s uškami 🙂 Môj si to bohužiaľ priniesol od minulých majiteľov, ktorí sa oňho vôbec nestarali 🙁
    #58989
    heny
    Člen
    ahoj smallblot 🙂 my sme takisto, netrhame len cistime, a taktiez nemame problemy..
Zobrazuje sa 11 príspevkov - 31 až 41 (z celkového počtu 41 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.