suchý a teplý nos

Zobrazujú sa 4 príspevky - 16 až 19 (z celkového počtu 19)
  • Autor
    Príspevky
  • #55319
    ved práve, netreba nič pokiaľ má zúbky čisté biele
    #55320
    wendy1
    Člen
    To bolo pisane Majke s tymi ocami zrejme.
    #55321
    zuz
    Člen
    Fenka je krizenec civavy a pinca, pes je uz bastard, nakolko sa ku krizenej matke pridruzil stafford krizeny s jazvecikom.
    Takze ultra-zdravy rodokmen!:) Ale su nizki a denne lietaju po lese, takze tie karpiny po ranu maju. A jazykom si az k oku nedociahnu. Takze im to proste vytriem. Ale nemaju karpave a zatecene oci ako maltezaci alebo buldoci, to zas nie. Len to proste beriem ako cast rannej hygieny. Cez den sa im v ociach nenazbiera nic.
    Co sa tyka zubov, ano vlci si necistia zuby, ale ani nezeru granule:(
    Este pred stvrt rokom som nepozorovala ziaden problem, zuby boli ciste, nadherne biele. Ale pred mesiacom som si vsimla, ze na spicakoch sa im objavil povlak a ked zivali, tak som videla aj zanesene zadne stolicky, ktore si clovek bezne nevsimne.
    Ano su v tom zial aj financie. Na Canine Royal uz nemam, tak som presla na Fitmin, mozno to ma suvis. Ale hlavne som prestala kupovat bravcove paprcky, z ktorych mali kosticky a po nich mali super chrup. Casom sa chcem k tomu vratit (chrupavka a kolagen su na nezaplatenie), ale teraz je proste situacia na prd. A kedze im nechcem uberat z pridavkov ako vlocky, mrkva, jablko, lanovy olej (ten je kua drahy!), vajcia, tuniak, tak som ubrala kosti. Cistim im zuby nejakou matovou psou pastou rano a vysledky sa dostavili uz po tyzdni. Prve dni som sa nedostala poriadne do zadu, nieto este aby otvorili papuli, teraz je to v pohode a cistim aj zadne stolicky, kde je tazsi pristup.
    Ale povodna tema bola skor o vytoku z oci, takze len reagovala, ze povazujem za normalne, ked sa aj my rano umyvame, umyt psom oci. Inak mali sme aj my na jar obdobie, ze im tiekol z oci zlty hnis, v lekarni mi dali na vyber mast alebo kvapky. Vybrala som kvapky, lebo ich viem lepsie aplikovat a za tri dni mali oci ciste. Mozno chytili nejaky infekt pri venceni z inymi psami.
    Je pravda, ze prve dva roky ma museli veterinari milovat, lebo som tam bezala s kazdou blbostou. Teraz som viac nad vecou.
    #94013
    LojzikMaly
    Účastník (Participant)

    Je to normální, není to normální.. Hele, to záleží, to je na dlouho, jdi za vetem a máš jistotu, jinak se koukni sem http://psiusmev.cz/media/kdy-ma-pes-teply-umak a měl by jsi zjistit, zda je to jen banalita nebo ne 🙂

Zobrazujú sa 4 príspevky - 16 až 19 (z celkového počtu 19)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.