strihanie

  • This topic has 4 hlasy and 9 odpovedí.
Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48906
    v3ronik4
    Člen
    Ahojte…prosím Vás pomozte mi! Mam 9 mesacneho yorka- psika. Je to hotové zive striebro ako sa povie:-) ae mame problem strasne sa boji ked ho striham, co boji skace mi do strojceka:-( a nufacik si ani neda ostrihat. Zatial som ho strihala len doma, rozmyslala som ze ho skusim dat aspon dvakrat do salonu snad to pomoze. Mate niekto s tymto skusenost? Ak ano pomozte da sa nejako naucit aby sa nebal a pekne drzal? Dakujem
    #63939
    katarina2
    Člen
    V salóne sa iste bude držať tam nie je doma a na cudzom mieste pes menej jaší a ked si už zvykne na strojček v salóne, potom ho môžete už aj doma strihať
    #63940
    heny
    Člen
    Nech si zvykne na strojcek. . Zapni ho na par sekund a nic nerob. . .opakuj to par dni . . Moj mi tiez ako krpec skakal do strojceka som sa nahnevala,schmatla ho za krk ,potiahla k zemi kym sa neskludnil a odvedy je pokoj!!! Mozno je len dominatny ako bol rocky .striham ho kazde 2mes takmer 2roky a drzi ako hluchý dvere
    #63941
    katarina2
    Člen
    :)DDD, zasmiala som sa heny, vraj drží ako hluchý dvere.., no keď si ho schmatla a pritlačila k zemi, drobec nemal na výber, radšej drží keď už musí, pocítil prevahu, tak načo sa brániť…:)DDD Môj sa tak bojí vody, musím ho “ukradnúť do vane”, ale aj ja sama prežívam jeho strach, nie je mi to všetko jedno, že nejde do vody s radosťou, ale to sa už asi nedožijem, hoci dávam veľký pozor ani do očí ani do uší mu nenastriekam, hlavičku umývam osobitne vyžmýkanou froté rukavičkou aby ani náhodou.., vodu zo sprchy nechávam pretekať cez moje prsty aby som cítila teplotu, aj tak má strach a ledva čaká kedy vylezie z vane. Horko ťažko ho vyutieram, 3 nohy už cválajú preč z kúpelne kým za tú poslednú ho musím pridržať aby sa aj tá vyutierala. A ako sa potom vypomstí na všetkom čo mu príde docesty, pohádže dole z gauča všetky vankúšiky, z postele paplón stiahne aj vankúše zhádže, a až potom sa skľudní, keď už každý “poriadne dostal”, hi-hi-hi…
    #63942
    heny
    Člen
    Ako pises katka,citil prevahu.o to ide…..ked bol maly mu bolo nemozne usi vyholit, mi chcel strojcek hryzt!!! Ukazala som mu kto je panom a mame klud……striham ho sama, nemyka sa, necha sa otacat, ked striham brusko predne labky ma na mojom predlakti…..fantazia….
    Samozrejme dostane par snackov ako motivaciu:)

    :))))))rockyho zrusim ked sa chce takto vsetkemu vypomstit v spalni:)nato ma obyvacku
    Moja Benik citi ze si v strese ked ho ides kupat,ja si myslim kebyze sa ty ukludnis aj on by bol ovela kludnejsi…..rocky nema problem sa kupat….
    sice ked poviem ideme sa kupat je sklesnuty ale nevyvadza…ked po prechadzke ideme len labky a brusko osprchovat pekne spolupracuje,dokonca mi labky podava:)

    #63943
    v3ronik4
    Člen
    Dakujem, vyskusam aj salon aj tyzden pustat strojcek:-) a uvidm ci bude nejaka zmena…zatial dakujem
    #63944
    zita
    Člen
    Baby, vy neviete co to je boj o vanu!
    Ked potrebujem dostat nasho 20 kiloveho Maxa do vane to je len zabava! Uz len ked ho beriem na ruky vie o co ide. Do kupelne cez dvere cuvame, lebo ked ideme dopredu tak sikovne roztiahne “konare” a vzprieci sa o zarubnu. Cely cas co tam je z vane “odchadza” cize akekovvek sprchovanie znamena, ze cca 20% vody je na Maxovi a zvysok v kupelni a na mne. Ked tato strasna tortura skonci tak sa radostne vyklepe v kupelni, na chodbe, vysucha sa vo vsetkych kobercoch, posteliach a gaucoch, ktore sme zabudli pred kupanim zabezpecit…
    Takze, po Maxovom kupani upratujem cely byt. A to ho v lete na zahrade strkame do suda s dazdovou vodou aby sa nam neuvaril a v tom sude si v podstate lebedi a aj do rybnika sme ho uz naucili skakat…
    Ale vana je vana. Ako mohli ludia cosi tak strasne na psov vymysliet…
    #63945
    katarina2
    Člen
    No toto…, vonku je na slobode ak chce môže aj ujsť a v kúpelni je to ako u lekára a pocit stiesnenosti že tu sa ujsť nedá, asi to je v tom, hoci ja som ešte môjho vonku nenamáčala, nemala som do čoho ale už to skúsim do nejakej malej detskej vaničky zoženiem aj s bazára čo bude len na neho na člapkanie vonku…Ale okúpať šampónom a osprchovať aj tak len vo vani môžem, vonku len namáčať od horúčavy ale skúsim. Ja môjho chytím pod pazuchami a nemá možnosť rozťahovať labky – konáre, no on je proti Tvojmu zita drobec aj keby rozťahoval aj tak by na veraje nedočiahol iba ak na jednu stranu a potom čo zmôže 10 kilový pes proti mne? – som v nadváhe.)DDD
    #63946
    zita
    Člen
    S tym chytanim pod pazuchy… pouzivam presne rovnaky “chmat” ci do vane ci do suda. Na zahrade sa uz nebrani (zo zaciatku sme ho do suda navliekali 2, jeden drzal predok, druhy “instaloval zadnu napravu” do suda. Ku koncu prevej letnej sezony sa uz dal nainstalovat do suda aj jednemu, len ho bol treba odchytit. V druhej sezone sa to uz dalo v pohode.
    Ale vanu rozpozna celkom naisto.
    #63947
    heny
    Člen
    Som sa nasmiala zita:)))))

    Rocky chvalabohu,, pretrpi,, kupanie .
    sice stiahne usi ked vidi jeho sampon v mojich rukach a tvari sa ze tu neni,ale my kupanie prezivame v pohode:)
    Minule som ho nachytala,dala som ho do vane-myslel ze len labky treba umyt, a ja som ho okupala mojim Nivea samponom:)tak kraaaasne vonal potom chiiii…..

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.