Strihanie pazúrikov a kúpanie

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Starostlivosť o vzhľad Strihanie pazúrikov a kúpanie

  • This topic has 5 hlasov and 20 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 21 )
  • Autor
    Príspevky
  • #49120
    Edvina
    Člen
    Ahojte 🙂
    Dáte mi nejaký tip ako ostrihať pazúriky? Jeden má už dosť veľký ale keď sa dotknem jeho labky tak začne hrýzť. Nemá rád keď sa mu niekto dotýka labiek,iba utieranie pretrpí. A ešte jeden tip ako ho okúpať? Lebo veľmi sa bojí vody a keď ho dám do vane tak z nej vyskočí…
    Ďakujem za rady! 🙂
    #65419
    Edvina
    Člen
    Musím sa Vám pochváliť :3 Bilbo zvládol kúpanie na 1*! Som šťastná že vydržal a nevyskočil :3 🙂 posielam Vám aj fotku po kúpaní,už vrtí chvostom 🙂
    img_20140711_140920.jpg
    #65409
    katarina2
    Člen
    Aj môj sa snaží vyskočiť ale kedže je malého vzrastu ľahko ho zatlačím späť a musí vydržať kým nie je okúpaný, ale u veterinára sa mi zdá že si psíka prikvačia vodítkom na madlo čo tam, majú na stene a psík nevie ujsť, Ty nemáš tam niečo o čo by si ho pripla? NO a strihanie tiež u veterinára ked Tebe sa nedá tam si už s ním poradíte, nanajvýš mu dáte košík na papuľku. Ja môjmu vôbec nestrihám nechty zoderú sa mu samé ako chodíme na prechádzky iba ten jeden palcový drapák zvykne narásť tak že sa zahne ale ten si stále sám obhryzie.
    #65410
    heny
    Člen
    okrem vlcieho pazura som mojim NIKDY nestrihala pazury.a to mal rocky uz 3 roky.ked psik beha po betone obrusuju sa sami, ked sa strihaju rychlejsie rastu….
    skus tak nauci ze zabavis snackom a cvak odstrihnut…Odputat pozornost…
    co sa tyka kupania…zvyk…mlady sa mi snazi zdrhnut stale ho davam naspat rocky drzi ako hluchy dvere….
    #65411
    katarina2
    Člen
    A ešte niečo ku kúpaniu Edvina, psíkovi asi najviac vadí šum sprchy a preto blízko uší so sprchou nejdem, tam si pomôžem hubkou a tiež na citlivé miesta okolo pohlavia, pipík a vajculky poumývam tiež hubkou lebo som si všimla , že práve vtedy chcel ujsť toje asi na sprchu citlivé…
    #65412
    heny
    Člen
    Katka u nas nie. . Ritulu a rozkrok normálne umývam. Ritulu dobre vycochrem.to asi záleží od psíka ktorý je ako citlivy. .

    Uši by sa nemali umývať alebo zapchat vatou ja to ale nerobím.ale pri hlave som opatrna.rockyho som naučila hlavu dozadu naklanat mu nejde voda do očí A uši . .A hlavu samponujem minimum skôr na ňu dam len zbytky Z rúk. .

    #65413
    katarina2
    Člen
    aj ja tak hlavu len ručne a opatrne aby sa mu nedoslalo niečo do očí alebo uší, niežeby mu to uškodilo je to špeciálny šampón ako pre deti že neštípe ale mohol by sa zľaknúť a nechcem aby mal z kúpania horor riťulu riadne vyumývam mydlovou špongiou ale pooplachujem skôr len ručne tečúcou vodou a nie sprchou čo by ho pichala dráždila.Uši neumývam nikdy kukla som mu do nich sú čisté ale jemu visia uši dole ako vidíš na obrázku takže on si ich takto aj chráni pred prachom a votrelcami, asi raz 2x som už vyutierala vlhkou vreckovkou ale nie hlboko len tu vonku kde vidieť, ešte dobre že jemu uši nezarastajú do vnútra takže vidím dobre do nich, či je” trúba”:) čistá..
    #65428
    heny
    Člen
    Tiež mám taký názor…sú veci čo pes musí pretrpiet A hotovo…veď sa mu zle nerobí….

    Ja bola dnes mayla očkovať, keď mu do mesiaca nevýpadnu zbytne mliečne musí ísť pod ľahkú narkozu…

    #65414
    wendy1
    Člen
    Tak ci tak si neviem predstavit aby ma moj vlastny pes isiel uhryznut. Najlepsie mu je nasadit kosik a ak si nevies dat rady tak ist do psieho salonu alebo ku veterinarovi. Tam mu to zostrihnu. Moja neznasa cistenie usi, ale uz to pretrpi a ani sa uz neboji, hoci sa niekedy triasla ako osika. Ale nikdy na mna ani len nezavrcala.
    Na kupanie mu daj obojok a jeden nech ho drzi a ty ho samponuj. Dost neskoro sa odstranuju taketo zlozvyky alebo ucia sa taketo navyky. Drzim prsty a aby si zostala bez urazu.
    #65415
    katarina2
    Člen
    Pokiaľ je psík ešte mlady a nie dostatočne socializovaný alebo “vychovaný”, tak by som ešte jeho pokusy o uhryznutie nebrala vážne. Tu ešte chýba disciplína a výchova, psík sa bráni proti tomu čo mu je nepríjemné, preto sa snažím ešte aj teraz, hoci na mňa nevrčí ani sa nesnaží uhryznúť robiť veci okolo neho opatrne aby som ho zbytočne nestresovala a už ako som si všimla čo mu je nepríjemné tam obzvlášť pracujem čo najjemnejšie – myslím s tou sprchou priamo na prirodzenie. Nie každý psík sa rád kúpe, niektoré to priam zbožňujú, môj sa vody bojí, no ale raz za 2-3 mesiace to kúpanie vydrží…
    #65416
    Edvina
    Člen
    No to stými pazúrami sme vyriešili,pôjdeme k vetovi. Aj on si ich obrusuje ale tie vlčie pazúre sú už veľke tak tie potrebujeme odstrihnúť. A on si nenechá siahnuť na labky ktovie co mu robili lebo on je z útulku a jeho našli v jarku a na nohe mal aj tržnú ranu a preto má aj poškodenú slabinu. A nenechá si siahnuť na labky a preto hryzie ale to hryzenie je úplne slabučke,je to asi len napomenutie nech mu nechám labky…
    A to kúpanie môžem tak že mu dám obojok/postroj (neviem čo je lepšie? Obojok alebo postroj?),a mama ho bude držať na vodítku? Ďakujem za rady 🙂
    #65417
    katarina2
    Člen
    Postroj asi bude prekážať pri kúpaní,lebo je aj na trupe, kým obojok je len na krku, tak s obojkom ho okúpeš lepšie a tom kúsku okolo objka vyutieraš potom mokrou aj suchou hubkou utierkou.
    #65418
    Edvina
    Člen
    Dobre 🙂 Ďakujem Vám za rady!
    #65420
    katarina2
    Člen
    No vidíš, ak mu spríjemníš podmienky aj si to oblúbi, len na to treba dbať aby sa psík nebál nebol z toho v strese, ja som si všimla čo na kúpaní nemá rád a na to dohliadnem a tak celkom v pohode to vydrží, hoci ochotne nie, ale nerobí cirkus
    #65421
    Edvina
    Člen
    Ano,ano 🙂 všimla som si že nemá rád keď ho sprchujeme… Keď sme naňho dávali z rukou vodu tak pekne stál a keď sme ho šampónovali a pritom škrabkali tak vyzeral byť spokojný a potom sme ho osprchovali ale to už chcel vyskočiť ale vydržal :3
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 21 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.