strava pre 2kg yorkshira

  • This topic has 2 hlasy and 2 odpovede.
Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Autor
    Príspevky
  • #47415
    paulikaa
    Člen
    mam dotaz na stravu pre 2kg yorkshira, ma 2,5roka, je to psík, poradili mi dávat mu aj mačaciu potravu, čo sa mi zdá blbosť. Ale skúsila som aj to, prešla som na royal canin vet care, to sa mi zda lepsie. Chcem aby spevnel a pribral, sem tam mu dám aj tvaroh, sunku, to sporadicky. dakujem
    #52263
    zuz
    Člen
    Ja mam tiez malych psov 4 a 7 kg. Ku granuliam im striedavo pridavam okrem tvarohu trochu postruhanej mrkvy alebo jablka, tunaka vo vlastnej stave (nie v oleji!) – staci najlacnejsia konzerva z tesca, do zradla za lyzicu, za spicku cajovej lyzicky rozdrvenych vajecnych skrupin (vapnik), lyzicku ovsenych vlociek (surove, nevarene)-dobre na travenie a zalejem to lyzickou lanoveho alebo konopneho oleja (vynikajuce na srst-je leskla, hebka). Olivovy nepouzivam, pre psa je tazky na travenie. Kedze moj krizenec civavy ma problemy s kolenami, pridavam aj za lyzicu uvarenych paprciek, je to kolagen a je dobry na klby a srst. Zda sa toho vela, ale riadim sa jednoduchymi poctami, 30g zradla na 1kg hmotnosti na den. V mojom pripade je to 120g a 210g. Davam pozor na mnozstvo, lebo oboch psov mam kastrovanych, takze im to strazim a odmeriavam cajovymi lyzickami. Doplnky im obmienam obtyzden, aby mali pestrejsiu stravu. Problemy so zazivanim nemaju. Je to taka mala alchymia, ale ked si odskusas kombinacie, vyberies si, co Ti najviac vyhovuje.
    #52264
    paulikaa
    Člen
    Dakujem,skusim urcite Tvoje rady, pekný den.
Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.