Steniatko po privolani pride, ale nechce sa dat chytit

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Výcvik psa Steniatko po privolani pride, ale nechce sa dat chytit

  • This topic has 8 hlasov and 16 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 17 )
  • Autor
    Príspevky
  • #47954
    jazvecar
    Člen
    Mam 4mesacne steniatko jazvecika, velmi bystre, naucila som ho prist ku mne, ale ked ho potrebujem vziat na ruky, zacne cuvat az napokon odide … neviem kde sa stala chyba …
    #55946
    zuz
    Člen
    Tak to uplne suhlasim. Moj bude mat 3 roky a tiez sa rozhodol, ze zacne na vychadzke “riesit” okoloiducich. Hoci to doteraz nerobil, zacal ma chranit a vystekavat na chlapov v capiciach, kapucniach, prip. na babky, co pocas vychadzky zastanu a oddychuju. Kamoska z klubu mi povedala, ze som nanho prilis liberalna a preto ma potrebu ma ochranovat. A je neprijemne tim ludom vysvetlovat, ze to nie je agresivita, len hlasovy prejav:( Tak to teraz zas preberam do ruk, ale je to ako so stenatom:) Pred vypustenim na volno mame par minut “poradove” cvicenie (k nohe, sadni, lahni, zostan…)
    #55947
    Renatus
    Člen
    Môj ma tiež novú úchylku…pri návrate do činžiaka nemieni ísť hneď do vchodu…postojí na vrchnom schode a rozhliada sa…akože ešte “posledný pohľad”…začínam rozmýšľať, či mu to dopriať, alebo zakročiť, pretože to začína trvať dlho na môj vkus.
    Neviem, či si tiež niečo nedokazuje! Že akože domov sa pôjde keď rozhodne ON a nie JA!
    #55940
    wendy1
    Člen
    Nebol niekedy potrestany pri privolani?
    #55941
    zuz
    Člen
    Stena mozes ucit aj na odmeny, ktore casom vypustis. Ked k Tebe pride drz v ruke jeho oblubeny pamlsok (tvrdy syr, kusok piskoty, salamu…), ruku drz tak, aby ked dobehne, k nej privonal (kedze je to “mrnus” tak si akoby poklakni (NIE predklon! = hrozba/vystraha) a pamlsok drz tak aby si pred Teba predsadol (nie vedla, ani za Teba) Vzdialenost predsadnutia by mala byt taka, aby si sa nemusela nacahovat. V druhej ruke maj pripravene voditko. Ked si psik sadne, daj mu pamlsok a zaroven mu zospodu pripni voditko. Pozor, nie rukou nad hlavou, ale pod krkom. Ide o vyvolanie pozitivnej asociacie a nie zastrasovanie. Privolanie si mozes trenovat aj doma, kde sa stenuch nauci rychlo pribehnut za odmenou, ktoru vonku postupne nahradis slovnou pochvalou a pohladenim. Tot moja skusenost, mozno Ti poradia aj ine. P. S. Ked si sadne prilis daleko, urob krok/dva vzad, aby steniatko prislo blizsie.
    #55942
    wendy1
    Člen
    Trenovala by som to takto ako Zuz napisala, ale nie stale by som ho zapla, napr. 3 x privolanie – odmena a 4. privolanie so zapnutim, aby si nespojil privolanie s tym ze pojde hned na voditko.
    #55943
    jazvecar
    Člen
    Potrestana nebola, ale odobrana od inej pre nu oblubenej cinnosti, tak je viac opatrna …
    #55944
    jazvecar
    Člen
    To znie dobre, ja som ju vzdy chcela pochvalit z vrchu po hlavke, ale ona si asi pamäta, ze tak ju beriem prec, od toho co ju bavi, lebo chodi so mnou do prace na “poobednu” a tam musi sekat dobrotu. Ona ma radsej zahradu ako kazde psica, ale situacia je taka, ze ju nechcem nechat samu cely den. Dakujem pekne za radu :o))
    #55945
    na každé šteniatko platí niečo iné a veru že občas podobný nedostatok sa objaví aj po 4 ročnej poslušnosti mám aj teraz ja 🙁 tým že sú to poľovnícke rasy pribúda aj štekanie a priam utekanie odomňa aby mohla hrabať a štekať atd, je to nekonečný tréning a musíme sa vrátiťk úplným začiatkom každú chvíľu v niečom inom a niekedy je to fakt o nervy aj pre skúsených chovateľov…
    #55948
    heny
    Člen
    ….na toto musim reagovat.. ked som s malym vonku-3 mesiace mal. a sadne a nechce ist alebo taha uuplne inym smerom snazi sa byt dominantny? ja ho vtedy jemne potiahnem a veselym hlasom mu poviem POD….. robim to spravne? hadam sa nepojdem s nim prechadzat tade kade on chce nie??
    #55949
    wendy1
    Člen
    Dominantny ani nie, je este mlady, to bude skor v puberte. Je to stena a este bude dost protestovat na voditku. Podla mna to robis dobre, skus mat nejaku hracku alebo maskrtu po ruke a tak ho ucit chodit pri nohe.
    #55950
    heny
    Člen
    no akurat vcera som ho skusala ucit chodit pri nohe( na voditku)….ziadna sanca:( utekal do predu. sused vravel ( ten ma tiez psa) ze este je priskoro ho ucit… nemyslim si lebo sadni uz celkom fajn ovlada, aj hop, fuj a pusti.. kazdy den ho budem ucit lebo aj ked je na voditku taha ho to obcas na cestu:(
    #55951
    Smallblot
    Člen
    Havo vo veku ako máš ty má momentálne mozog ako špongiu, vyslovene nasáva informácie a učí sa, takže kľudne ho cvič, teraz sa učí najlepšie. Aj mne odporúčali v 3 – 4 mesiacoch. A s tým že ho voláš poď, to robíš dobre a aj pri tom ostaň, ja som spravila chybu v tom, že som môjho volala aby šiel mojim smerom, ale keď sa moc ťahal na druhú stranu, nakoniec som išla s ním a teraz protestuje celkom dlho, skúša, či nakoniec ozaj nebude po jeho. Teraz by som to robila už tak, že ak poviem poď tadeto, tak by som to dotiahla tak, aby sme naozaj tade šli, keď som povedala. Prípadne ak mi je jedno, kam pôjdeme, tak by som to bez povelov nechala na neho, kam bude chcieť ísť. A usmerňovala ho iba sem tam, ale už keď by som sa teda rozhodla ho usmerniť, tak by som si za tým stála. Teraz miesto toho sem tam bojujeme, ešte že je taký malý. 🙂
    #55952
    heny
    Člen
    …a dnes rano som mu dala najavo kto je pan:) ked prsi tak nechce ist von, chapem to ale aj on musi pochopit ze rychlo sa treba vycikat A vykakat a ideme hore do sucha…. dnes sme boli dole, on samozrejme pod strechou , ja na dazdi asi 3 metre od neho. som sa mu prihovarala ze musi cikat atd….zrazu vyskocil ( bolo to velmi mile akoby si povedal ok dazd ma nezabije :)) rychlo sa vycikal , vykakal a sup zase pod strechu….:) takze trpezlivost ruze prinasa 🙂 dnes sme doma trenovali chodzu na voditku pri nohe, zatim nic moc. ale kazdy den par minut a urcite sa to podari. smallblot uci sa mozno rychlo ale v jeho veku je aj moc pojaseny.:) ale denny trening urcite prinesie svoje ovocie
    #55953
    Smallblot
    Člen
    Haha, tak to si na tom dobre, že sa vybavil tak rýchlo, ten náš cca do roku a pol mal čistý “salám-párky”, či prší alebo nie. Premočený na kožu, ale venčil sa akoby svietilo slnko a bola úplná pohoda. 🙂 Potom prišlo obdobie totálnej zmeny a odvtedy z nejakého dôvodou dážď neznesie a pokiaľ aj cíti/počuje, že vonku prší, radšej zalezie do perín a robí sa, že spí miesto toho, aby šiel von. 🙂
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 17 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.