Štekanie na psy

  • This topic has 5 hlasov and 32 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 33 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65103
    Edvina
    Člen
    A čo mám ešte robiť aby pochopil že vodcom som ja a nie on? 🙂
    #65117
    katarina2
    Člen
    Ale aj čas hárania nasvedčuje na to že psík na fenku nešteká len na psíka, psík je totižto jeho “sokom”. Uvidíš rozdiel, keď sa pominie čas hárania, bude pokojnejší, lepšie bude poslúchať a menej štekať. Môj vonku nikdy nešteká len doma na dvore, ale to si ochraňuje svoje teritórium, a vonka ako sa fenky hárajú tak na jednom mieste čo objaví stopu po fenke je schopný meditovať aj 5 minút, podľa toho viem, že sa nikde na blízku hára fenka alebo ich je aj viac, lebo akonáhle sa prestanú hárať psík je veselší, živší a už nešpekuluje nad jedným miestom tak dlho, prechádzku zvládame plynule bez nejakých zbytočných zastávok.
    #65104
    heny
    Člen
    To jedno ci su psiky mensie ci vacsie. Moj uteka aj k labradorovi, zlatemu retrieverovi..len by to mal byt,, vychovany,, pes….
    mozno len steka a taha lebo ma malo kontaktu s psikmy!!

    Ako ziskas autoritu?? V prvom rade musis byt pokojna!! To je podla mna polovica uspechu.byt dobre naladeny.
    A urcit hranice psikovi.

    Ked davas vodzku,psik musi byt kludny.Uvolneny.
    z bytu do bytu vchadzas ty prva.
    Hru zacinas a ukoncujes ty. Psika hladkas kedy ty chces.zatrhni gauc na istu dobu.
    Zradlo davas v urcitu hodinu, psika daj predtym sadnut, ked kludne sedim potom daj zrat-v telke bolo predtym ako polozis misku ocny kontakt.

    Chodza pri nohe. Musis nahodit tempo. Aby nemal cas sa obzerat,cuchat.
    Ja som robila tak ze som casto menila smery.ano odmen popri chodeni.
    Ked predbieha skus na parkovisku, pri autach popr pri stene tam ho vies vytlacit nohou.
    Chodenie pri nohe je praca pre psika.

    Cvicak je super napad,bude v kontakte so psikmy.a iste poradia s tvojim problemom

    #65109
    Edvina
    Člen
    No ja druhého psíka nemôžem mať…ja bývam s mamou a starými rodičmi,a babka zázrakom dovolila jedného tak som šťastná že mám aspoň jeho <3 🙂
    #65118
    Edvina
    Člen
    Aha chápem…a keď je pes vykastrovaný aj vtedy ho tak veľmi zaujímajú fenky? A kedy to háranie cca skončí? 🙂 ďakujem Vám za všetky rady! 🙂
    #65108
    Edvina
    Člen
    Potom sa jej pes zlakol a ťahala kamarádku domov,tak ju išla zobrať domov…
    Teraz pred chvílou sme prišli z prechádzky a stretli sme malé šteniatko (fenku). Fenka bola taká hravá a začali sa s mojim oňuchávať a začali sa hrať,aj tam zavrčal ale asi preto lebo sa hrali 🙂 a ani raz nezaštekal na psa. Ide pekne pri nohe 🙂 ďakujem ešte raz za rady!!! 🙂
    #65119
    Edvina
    Člen
    Ďakujem katarina2 za radu. Bude to asi tým háraním,lebo aj dnes sme stretli psa a na toho začal z diaľky štekať a potom sme stretli fenku. Pekne ju začal ňuchať a kýval chvostíkom,tak ako keď sa teší niečomu 🙂 a aj fenka ho pekne oňuchávala a môj Bilbo za ňou vždy chcel ísť. 🙂
    #65106
    heny
    Člen
    Neni zac ked viem pomoct pomozem alebo dam radu….

    Vies ono tam hra viac faktorov.nemusel to byt utok doslova mozno chcel jeden druheho skrotit.
    Moj sa obcas vyruti na ineho psika(od tesa) a ten druhy ho zvykne upozornit akoby ho chcel chnapnut,moj sa potom skludni.

    A co bolo potom???
    S kamoskou si dajte spolocnu prechadzku -oba havovia pri nohach.

    Ja som tak bola s mojim.moj je ako vidis Yorki. Spoznala som chalana mal miesanca psika-pokojna povaha ale vyska zhruba nemecej dogy.moj sa jej strasne bal:)raz som mu navrhla spolocnu prechadzku so psami(na volnoa) odvtedy mam pokoj.
    Ked idem s kamoskou do lesa stretavame jej znamych, minule sme tak sli 3ja ludia a 6psy!!!
    4maly a 2 velke:)
    To je super pocit boli sme jedna svorka.

    Aj tu na fore v sekcii clanky su zaujimave veci na citanie….

    #65120
    heny
    Člen
    Moj je kastrovany…a v pohode…nezdrha nesteka,nijak extra nepreziva harajuce sa fenky…
    Len naposledy ako som bola s kamoskou vonku, jej civava sa harala no moj na nu furt naskakoval a ona mu furt ritulu otrcala:)))

    ja si myslim ze spravnou doslednou vychovou sa tvoj zmeni.to vidim na svsgriniom psovi.ked je snou je to nervozny pes stekajuci,a somnou je kludny,nesteka nic…

    Wendy katka!!!!
    Viete cooooo????
    suseda s ktorou chodim von ona robi v tom utulku odkial ma henta psa.
    Pozna ju aj Ronnyho(psa) stretava ich…my sa o nej moc nebavime.a minule mi vravi ze posle na nu kontrolu z utulku lebo ronny sa sprava cudne ked sa stretnu.ze je napaty atd,ze to sa jej nepaci.ona sa dost vyzna v psoch ma aj ona 2 z utulku…ze ma aj malo pohybu-pribraty je.proste viasc veci sa jej nepaci…
    Ja jej vravim ze nie sak ked jej ho zoberu hentu slak trafi.a ona–petra ma nezaujima ide mi o dobro psa!
    Som zvedava sme sa dohodli ze pockame a uvidi sa…

    #65105
    Edvina
    Člen
    Ďakujem veľmi pekne za rady!!!!! 🙂 Aj dnes som navrhla kamarádke aby zobral svojho psíka a ja zoberiem môjho. Uvidel kamarádkynho psa,zbehol knemu,kíval chvostíkom a pekne sa oňuchávali. O pár sekúnd naňho “zaútočil” z ničoho nič… Potom sme pri prechádzke uvideli dvoch psov. Ani na jedného nezačal štekať,len sedel a kukal na nich 🙂 boli cca 10-15 metrov od nás 🙂 Určite skúsim Vaše rady! Velmi pekne za ne ďakujem!!! A keď sa to do týždňa ani trošičku nezlepší tak zostáva iba cvičák 🙂
    #65107
    katarina2
    Člen
    Ak je Tvoj psík z útulku, možno mu chýba kamoš, nerozmýšľala si vziať k nemu ešte jedného? Možno ak sa spolu zabavia budú menej štekať na druhých a navzájom si v hrách vystačia. Sú to síce financie navyše takže to musíš zvážiť či si to môžeš dovoliť. Je možné že budú oba štekať že aj tak nedosiahneš efekt ktorý očakávaš, takže treba počítať aj s tou možnosťou. Môj ako prichádza jar tiež nejako ožil a viac breše aj na dvore, možno je to aj tým,- zmena počasia a psíki sú živšie,- ako inak by to vedeli dať najavo že sa tešia a nepracú do kože? Môj by teraz prechádzkoval aj celý deň ale viac ako 3x ho neberiem, má dvor a nech si vystačí, mám aj inú prácu,- začali sa práce v záhrade. No ale keď som aj ja vonku menej breše ako keď je tam sám. Zato som myslela na psiu spoločnosť, že možno keby boli dvaja menej by brechali,…možno…
    #65121
    Edvina
    Člen
    A cca kedy sa skončí háranie feniek? 🙂
    #65122
    katarina2
    Člen
    Neteš sa veľmi lebo každá fenka sa hára inokedy, trvá to nejaké 2 týždne ale môžete stretnúť inde fenku ktorá sa práve začala hárať kým tá ktorej stopu riešil už skončila. No ak chodíš po tých istých miestach na prechádzku tak predpokladám že aj tie fenky a keď skončili háranie do 2-3 týždňov,( lebo nie všetky začali naraz, teda naraz ani nekončia), tak máš nejaké 3 mesiace pokoj a potom sa to začne zase, lebo fenky sa hárajú zo 3-4 x do roka, s prestávkami.
    #65123
    v3ronik4
    Člen
    Nie som zverolekar ale co viem fenky sa haraju kazdeho pol roka cize 2krat do roka a zvacsa to byva na jar a na jesen…je samozrejme ze nie narovnako…
    #65124
    katarina2
    Člen
    Tiež som si v tom nie istá ale to je asi tým, že sa nehárajú naraz a preto sa mi zdá že sa hárajú častejšie, iste ide len o posun dní alebo týždňov že každá inokedy. Ja som nemala fenku len psíka stále, zato neviem presne iba podľa toho ako sa chová môj psík keď sa fenky hárajú býva to takto, tak iste ich je viac v okolí a každá sa hára inokedy.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 33 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.