Štekanie na psy

  • This topic has 5 hlasov and 32 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 33 )
  • Autor
    Príspevky
  • #49070
    Edvina
    Člen
    Dobrý večer prajem. 🙂
    Náš psík šteká a niekedy aj útočí na iných psov aj na tích ktorí sú za plotom. Keď už z diaľky vidím psa za plotom a môj pes ho ešte nevidí,tak už vtedy mu začínam hovoriť “fuj” a potom mu dám odmenu a na psa nereaguje. Ale keď uvidí psa cca. 5 metrov od seba tak naňho začne stekať. Na fenky je priateľskejší ako na psov. Poradíte mi prosím ako ho to mám odnaučiť? Ďakujem 🙂
    #65094
    heny
    Člen
    Preco mu das odmenu?? ked podla teba psa nevidel? Mozno ho videl, bol nervozny kedze ty si nervozna lebo sa bojis ze bude vyvadzat a odmenila si ho za jeho zle spravanie.
    Ak ho videl skuste prejst (dostatocnym odstupom) kolo potu tak ze bude mat odmenu pred nosom.aby sa sustredil na nu.
    Da sa i tak ze ked ides po ulici a vidis skor psa ako ten tvoj, daj ho sadnut chrbtom k nemu.ak vydrzi odmen.
    Mozes to skusit aj so psom za plotom.
    Na co nezbudni, musis byt pokojna,
    Lebo ked sa ty bojis ze dnes vyleti na dunca co byva za rohom iste to urobi lebo citi tvoju neistotu! Tvoje rozpolezenie je najdolezitejsie….
    Je psik dobre socializovany?stretava sa s inymi psikmi???

    Ale ja si myslim ked sa ty ukludnis ukludni sa aj on:)

    #65095
    Edvina
    Člen
    On je z útulku a tam mal veľa kamarátov 🙂 niekedy keď ideme po ulici tak toho za plotom si nevšíma tak ideme pekne ďalej ale horšie je keď venčí niekto iný svojho psíka,potom naňho šteká… A chodím niekedy s kamarádkou a jej psíkom von,oňuchá ho a potom si ho nevšíma. Raz ho vyzval hrať sa toho kamarádkynho psa ale on je menší a hru nepochopil tak sa začal báť. Ďakujem za rady 🙂
    #65096
    Edvina
    Člen
    A odmenu mu dám keď mu hovorím “fuj” a potom toho psa za pľotom zahliadol a keď naňho nevyletí tak ho odmením 🙂
    #65097
    heny
    Člen
    Mozno bude problem v tebe ked to robi obcas.skus sa dobre naladit, mysli poztivne, psik ozaj vyciti ze nie si ok, si nervozna a preberie situaciu…
    #65098
    Edvina
    Člen
    Chápem…aj dnes začal štekať na dvoch psov ktorích venčili a ani na pamlsok nereaguje! Na nič len šteká… :-\
    #65112
    Edvina
    Člen
    Ďakujem veľmi pekne!!! Budem trpezlivá a verím v ňom že to dokáže a že ja budem pokojná! 🙂
    #65099
    Edvina
    Člen
    A keď šteká tak trhá že chce ísť za ním ale vždy vrtí chvostom a keď pes prejde tak ma za ním ťahá celou silou,ale ja mu nedovolím aby ťahal,buď ho vezmem s vodítkom na krátko alebo sa zastavím… Ale ja už fakt neviem ako ho to odnaučiť,dnes ešte skúsim aby si sadol chrbtom ku psu,ale on keď si na povel sadne tak po pár sekundách sa postaví.
    #65113
    heny
    Člen
    Presne takto musis byt naladena a aj doverovat tvojmu psikovi:)
    #65100
    heny
    Člen
    Nerespektuje ta ako vodcu.trenuj viac povely s nim doma i vonku.
    Chodzu pri nohe…!! ked ho tahas spat bude o to viac tahat.
    Mozes aj tak skusit ked ide oproti psik otoc sa a chodte s tym psikom rovnakym smerom.ale tvoj musi byt stale pri nohe!
    Je viacero sposobov…

    Moj napr ked je ,,neposlusny,, ideme par tyzdnov na kratko.pri nohe.
    Ono by psik mal ist stale pri nohe ,ale ja to striedam co neni dobre:(
    Mate nejaky psi park?hrava sa s inymi psikmi?

    http://www.stastnypes.sk

    Pozri si tuto stranku su tam zaujimave clanky mozno ti pomozu.

    #65114
    Edvina
    Člen
    Ďakujem 🙂 táto stránka je super! 🙂
    #65101
    Edvina
    Člen
    Doma každý deň trénujeme povely aj ho učím nové. Takže vonku ho budem učiť aby išiel pri nohe a keď mi ide pekne pri nohe mám ho odmeniť? Nemáme tu žiadny psí park :-\ a so psíkmi sa veľmi nehrá lebo buď na psíka začne štekať a majiteľ psa odíde alebo tu sú viacej väčšie psy ako menšie… Pozriem sa na tú stránku,ďakujem veľmi pekne za rady 🙂 Našla som tu u nás aj cvičák tak keď toto nezaberie asi ho tam prihlásim… 🙂
    #65115
    Edvina
    Člen
    A všimla som si že môj psík najčastejšie šteká na psov,na fenky je priateľský…
    #65102
    Edvina
    Člen
    A čo mám ešte robiť aby pochopil že vodcom som ja a nie on? 🙂
    #65116
    wendy1
    Člen
    Vsimla som si v prvych príspevkoch ze psík vrti chvostom. Pozor nato nie vzdy kyvanie chvosta je priateľské. Ak je to napr.taky kmitavy pohyb tak je zle. Ked je to napr. take lambadoidne tak je to fajn. Skus sledovat pohyby svojho psika aby si vedela uz len napr. podla jeho postoja co mozes od neho ocakavat a zmenit to na pozitívnejšiu vec. Hadam chapes co myslim.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 33 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.