Starostlivost o oci yorka

  • This topic has 4 hlasy and 40 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 41 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48914
    v3ronik4
    Člen
    Prosim Vas ako je to so starostlivostou o ocka yorka? pozerala som rozne gely, kvapky na cistenie zaschnutych slz ae i proti slzeniu oci.Je lepsie kupit u vetaka aebo mate nejaku stranku kde sa daju kupit kvalitne kvapky aby hundikovi neuskodili.Ci je lepsie mu to oplachovat cistou vodou aebo kamilkami? dakujem
    #64016
    v3ronik4
    Člen
    a co hovorite na odpudyovace do zahrad??
    #64017
    v3ronik4
    Člen
    a co hovorite na odpudyovace do zahrad??
    #64018
    heny
    Člen
    Ja nepoužívam nič
    Par krát denne mu vytrem karpinky a hotovo .pocula som ze aj borova voda je dobra
    #64019
    katarina2
    Člen
    Psíky majú samočistiaci mechanizmus – neviem to odborne napísať, tiež nepoužívam nič len vyberiem karpinky, samozrejme hovoríme o zdravých psíkoch ak je očko zapálené alebo je hnisavé, už treba navštíviť veta, ktorý ošetrí aj predpíše čo treba
    #64033
    heny
    Člen
    Ja som moj moser kupila vo velkoslade v n.zamkoch za ca 110e tusim,u nas ho maju za 180e:(

    fajn ze drzal pri uskach…:)treba ale opatrne aby si mu do nich nezastrihla….ja som tiez skusala pri nufaciku holit ale nejak sa mi to nedari, lebo strojcek je dost siroky,tam vystriham noznickami…

    #64020
    heny
    Člen
    To je jasne katka….ked je zapal treba ist vetovi….
    Rocky ma v poslednej dobe ked rano vstane cele ocko akoby povlakom potiahnute, ale u nas je aj vela prahu,par tyzdnov do zadu som mala ja druhy krat v zivote problem s okom!!!to uz nikdy nechcem zazit:(((ta bolest,opuch ujuj….

    Petra kupila nejake specialne vlhke tamponiky na oci pre adoptovanca, neprehanam ked poviem ze to je ukrutne drahe!!!

    Ako som pisala, ja mu pocas dna rucne vyberam karpinky…..
    Mam este sprej norkovy ten pouzivam sem-tam, sprej na labky ktory som pouzila asi 5x….:) a vlhke utierky na labky to je fajn ked sa autom cestuje alebo na navstevu ide, tie su u nas tiez drahe ale v akcii som ich kupila:)
    My mame vselijake,, hovadinky,, ktore pouzivam ozaj sem tam….extra hreben s cim sa vycesavaju karpinky z vlaskov pod ocami, noznice na preriedenie srsti…..:)

    #64034
    v3ronik4
    Člen
    Prave ze strojcekom je to fayn dlhsie ti to vydri, segrinej tak nufacik striham na dlzku asi 2mm a 2-3 mesiace ma s tym pokoj. Pred tym sme skusali noznickami ae to jej este viac liezlo do oci a slzeli jej, nebolo to dobre
    #64021
    heny
    Člen
    Samozrejme mame roztok do usiek a norkovy sampon……tak uz vies co vsetko treba-netreba yorkovi chiiiii…:)
    #64035
    heny
    Člen
    2-3mesiace???ja kebyze chcem aby rockyno,, normalne,,vyzeral kazde 3tyzdne by som mu musela tvara(i telo) strihat, rychlo mu rastu vlasy-chlpy…:(

    #64022
    v3ronik4
    Člen
    Slzenie ociek zavisi aj od toho ci je psik ostrihany, takze mu tak chlpky nelezu do oci, my sme momentalne nechavali havka trosku zarast kedze je este maly a je dlha zima:-( ae tento mesiac sa uz chystam dat ho ostrihat a uvidim ci sa aj nauci drzat co by som bola rada, a ci sa aj tie ocka upravia, aj ked okolo ociek som mu strihala on sa vzdy posuchal po koberceku a uz bol ucesany:-)) a doteraz som mu uvarila kamilky a dnes repik ze mu ocka pretrem, ublizit mu to nemoze. Neviem ae mne sa zda ze teraz mu zacali akoby nadmerne slziet ocka ae to je ozaj asi z tych chlpkov, ae dakujem baby:-) a norkovy samponik mame aj my a pre istotu na dlhsiu srst aj balzam:-) a k tomu kedze som kadernicka tak mam svoje profi noznice a dovolila som si s preriedovacimi havinka strihat:-) samozrejme potom ich cistim a dezinfikujem:-)
    #64036
    v3ronik4
    Člen
    Nasmu tiez rychlo rastu ae segrina uz bude mat 5rokov tak neviem ci je to aj u psov vekom, lebo pred tym jej to rychlejsie rastlo. Aaaaaaaaaaaa baby vcera sa mi to podarilo ostrihala som mu nufacik na kratko a potom sme pokracovali hlavickou telom a nakoniec packy takze uz je nas Jerrynko fesak. Podotykam nufacik sme strojcekom:-)
    fotografia0508.jpg
    #64023
    heny
    Člen
    My balzam nepotrebujeme, sme na kratko:) labky sa snazim castejsie cesat aby sa mu dredy nespravili,to je vsetko:)
    rockyho som v maji domov doniesla ako 8tyzdnoveho, v juli ci v auguste-neviem presne -som ho uz strihala:) tu na fore radili pockat, no ale vonku bolo teplo a on bol taky chlpatucky…..a nic sa mu nestalo….:)
    #64037
    heny
    Člen
    Jeeeeeeeee jaky je krasny….:) sikulka si,super si ho ostrihala!!!! 🙂

    Vidim ze je tmavy, sorry zabudla som aky je stary?

    #64024
    heny
    Člen
    Je fajn ked si kadernicka, nebudes si ho sama strihat?
    Ja striham sama a to tak, ze telo na kratko, hlava,chvost a laby dlhsie…..2roky mi trvalo kym som dosla na to ako laby strihat 🙁 pritom som bola pri tom ked som bravala prveho yorka ku kadernicke….mne sa stale podarilo schody mu narobit….
    Predne mu striham tak, ze da labku,scesem mu ich smerom k zemi a odstrihnem, ale zadne tak neviem tak tie mu striham tak zvrchu nadol, tak zastrihavam-neviem ci si ma pochopila….:) ale tak sa da aspon chii…..aj you tube som pozerala no nepomohlo

    Ale naposledy som ho krasne ostrihala,tolko komplimentov sme dostali:)

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 41 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.