staford a iny psi

  • This topic has 12 hlasov and 22 odpovedí.
Zobrazuje sa 8 príspevkov - 16 až 23 (z celkového počtu 23 )
  • Autor
    Príspevky
  • #54880
    wendy1
    Člen
    Ku tomu ze staford alebo pitbull je bojove plemeno, neviem nemam. Ale kamoska ma bullterierku a ta vychadza so vsetkymi ci s fenami alebo psami a aj o hracky sa milerada deli – dokonca mojej ich pcha do papulkz, hoci je to uz o inom ak ju niekto napadne. Chce to hlavne dobru socializaciu a co najviac stretnuti aj s inymi psikmi, ludmi, detmi, bicyklami, motorkami, autami, ruch na ulici, v meste a pod. Potom si myslim ze by problem nemal byt. Dalsia znama ma stafordku a je to tiez ok, samozrejme pokial nepride nejaka fena a nenapadne ju.
    #54881
    majka001
    Člen
    ja mam pred tzv. bojovymi plemenami dost respekt (ja som sa v podstate do mojich 12 rokov bala akychkolvek psov:)), a minule ked mi moj JRT zacal naskakovat na jednu pitbullku, tak som sa dost zlakla, ale majitel mi hned povedal, ze nech ho necham, ona mu to nedovoli a nic mu neurobi, aj tak bolo, akurat ho odhanala, nic mu vsak neurobila, ale radsej som toho mojho samovraha vzala prec po chvilke (darmo majitel vravel ze nevadi, moj pes ju otravoval, a nedal by si pokoj)
    #54882
    wendy1
    Člen
    Ja mam tiez respekt pred nimi. Moja zase nema rada bitky a ked sa nejaka strhne tak to ide rozdelovat, u malych psov mi to je jedno, ale u velkych ju odtahujem alebo rychlo schmatnem. Minule presne kamoskinu staforku napadol x huskyho, pokusal ju do ucha, trochu povrcala, tiekla krv a pribehla ku majitelke so sklopenym chvostom. Bullterierku minule napadla biglica, bullterierka mala natrhnutu kozu, asi 5-7 cm dlhu ranu a biglica nic. Vyzeralo to hrozostrasne co sa tykalo bitky u bullterierky obranny reflex, ale myslim ze keby bullterierka ozaj chcela, tak si majitelka biglicu odnesie v 2 igelitkach. Miesto toho povedala kamoske ze nech si vezme psa, nakolko nevyzera mierumilovna. Pritom jej fena napadla kamoskinu fenu.
    #54883
    majka001
    Člen
    pri takejto situacii by som sa asi neudrzala a majitelke biglice daco mile povedala, ved ked JEJ pes napadne ineho, neda sa to riesit aj cez policiu? – poskodzovanie cudzej veci (pes je podla zakona bohuzial len vec), a nemusi taky pes nosit nahubok? (minule mi to dakto spominal, ale legislativu nemam nastudovanu v tomto smere).
    #54884
    wendy1
    Člen
    Kamosku mrzelo hlavne to ze vdaka takemuto stretnutiu sa moze stat to ze jej fenka zacne napadat ine. Da sa to riesit aj cez policiu, ale kamoska chcela pocut aspon buuu a miesto toho este na nu pani vyskocila. Mal by nosit taky pes nahubok, ale su majitelia ktori povedia ze je to ok. Kamoska co ma vlciaka tak mi minule spominala ze dokonca aj ked je vlciak na voditku tak musi mat nahubok. Ale nie vsetci to vedia a aj ked vedia tak na to kaslu. Ja nie som za tie nahubky u pohodovych psov na voditku a ani na volno, ale ked maju takehoto psa a maju ich na volno nie na voditku tak za tie nahubky som. Jasne ze aj u utocnych, vyslovene agresivnycbh psov aj na voditku.
    #54885
    majka001
    Člen
    za nami raz pribehol pes a vyslovene vystartoval po mojom, no majitel sa hned ospravedlnil. Podla mna je to zakladna slusnost, uznat si svoju chybu. Ale je kopa takych, ktori nechaju svojho psa vrcat a naskakovat na mojho, pricom sa nepoznaju a na hru to od zaciatku nevyzera, potom ja musim svojho privolat a idem radsej prec, lebo mi ho tiez zbytocne kazia (zvacsa su to starsi majitelia). Tiez myslim, ze pohodovy pes akehokolvek plemena by nahubok mat nemusel, a nervak, to je jedno, ze maly, by ho mat mal (zaujimave, ze zrovna zopar malych maltezakov zurivo vrci a steka na dva metre od nas)
    #54886
    wendy1
    Člen
    Maltezaci su celkovo taki, ale myslim ze je to aj vina majitelov, ktori ich hned utesuju a pod. Nas tiez idu vela krat “roztrhat”, hlavne ked su u majitelmov na rukach alebo citia ich blizkost. To ze to naskakovanie je aj o postaveni v smecke a tvoj si to nemusi nechat. Ja tiez nemam rada psov, ktori vyslovene skacu na moju, ak mozem tak sa timto psom vyhybam aj ked celkovo ich mam rada, ale nemam rada buzeraciu mojej, kedze moja by sa najradsej hrala aj so psom, ktori na nu vrci. Par krat sa mi stalo ze pes esteze na voditku vystartoval po mojej, vyslovene bolo vidno amok u toho psa a moja s vrtiacim chvostom isla rovno k nemu. Este nemala chvalabohu ziadnu poriadnu priucku, tak preto je asi taka.
    #54887
    pozor vrtiaci chvostik môže znamenať aj nervozitu z čohokoľvek a nie len to že sa teší
Zobrazuje sa 8 príspevkov - 16 až 23 (z celkového počtu 23 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.