Smrť psíka

  • This topic has 5 hlasov and 13 odpovedí.
Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48431
    Denny
    Člen
    Ahojte!
    Takže doteraz som mala vždy výhrady voči tomu, že majitelia dávajú kastrovať psíkov iba kvôli tomu, aby im neutekali z domu. Vždy som si myslela, že sa to dá ustrážiť, ale opak je pravdou. Môjho psíka som dala dnes kastrovať z dôvodu, že máme doma dve fenky a psík už nevie čo so sebou, jednoducho tri dni nejedol a nespal, bol úplne zúfalý…
    Stále som pochybovala o mojom rozhodnutí, dať Dennyho kastrovať.
    Až som videla niečo, čo mi v očiach a v pamäti zostane navždy.
    tak…
    Presne tri dni dozadu sme sa šli s mojim otcom večer poprechádzať.
    Keď sme prichádzali k nášmu domu, tak sme zbadali kúsok od neho veľkého psa. Hneď sme vedeli, že určite niekomu utiekol z domu, na koľko mal i známku, obojok a bol veľmi dobre stavaný, bolo vidieť, že sa o neho majitelia dobre starajú ale utiekol preto, lebo nám sa hárajú dve fenky. Bol to psík plemena rotvajler. Chceli sme ho rýchlo zahnať domov, lebo sme vedeli komu patrí, tak sme sa rozhodli, že ho vrátime majiteľom. Ale ako sa blížime ku psíkovi, tak psík stále utekal, blížil sa viac a viac k ceste a zrazu bum. Išlo auto a dosť veľkou rýchlosťou zrazilo psíka. Pes letel asi 10 metrov po tom, čo ho auto zmietlo pod seba. A výsledok? Zlomené rebrá a psík zomrel 🙁 Nemohol už ani rýchlo privolaný veterinár a veľmi odvážny majiteľ auta, ktorý psíka zrazil sa ani neuráčil zastaviť. A toto všetko sa stalo pre hárajúce fenky, ktoré pritom neboli na dvore, boli v dome no psík ich i tak cítil a rozhodol sa kvôli nim takto obetovať svoj život… Dnes som kastráciu môjho psíka preplakala, na koľko mi ho bolo veľmi ľúto, no nechcem o neho prísť nikdy pre to, žeby mi raz utiekol z domu a zabilo by ho auto….:(
    #58721
    heny
    Člen
    az sa mi slzy vtlacili do oci. . .:-(
    ja som z rovnakeho dovodu tak skoro prisla o prveho psika.bol bez voditka,na druhej strane cesty pani s fenkou a ten blazon sa za nou rozbehol- mal ale väcsie stastie ako spominany rotwajler-auto stihlo zabrzdit.. je mi luto toho rotwajlera
    #58722
    Denny
    Člen
    Veru aj mne ho bolo ľúto. Hneď sme utekali k tomu majiteľovi psíka. Ten plakal až som plakala i ja 🙁 No mal veľmi dobré oplotenie, psíka nechcel mať stále zatvoreného, predsa je to veľké, robusné plemeno, ktoré sa rado hýbe, behá, a tak večer išiel do kuchyne a keď išiel von dať psovi jesť, už tam nebol. Hľadal ho, no bohužiaľ neskoro…
    #58723
    heny
    Člen
    🙁 mna by asi porazilo keby moj psik zomrel takymto sposobom… by som si to do konca zivota vycitala ze som mohla davat vacsi pozor 🙁
    kamoska mala civavu…. vystupovali z auta, civava bez voditka, auto ju len ,,suchlo,, ale do hlavicky….. vnutorne krvacanie, v momente bola mrtva…. 🙁
    #58724
    Denny
    Člen
    To veru i mňa by to do konca života trápilo. Veď ja som len toho môjho videla uspaného a plakala som tam ako malé dieťa, veterinárka len pozerala čo sa deje.
    #58725
    geppy
    Člen
    boze moj…ja az placem :(….ja som tiez moju geppy dala sterilizovat z tochto dovodu…jasne ze aj ohladne inych dovodov…ale tento bol hlavny,bala som sa ze my moze utiect….raz som tu uz tusim spomynala ze som mala fenku a tato ked sa harala mi zdrhla a bezala cez cestu a akurat islo auto….boze este teraz my vybehnu zimomriavky….ja uz som myslela ze bude po nej….nastastie sa nic nestalo a ona si ani urcite nevsimla ze islo auto 😀
    #58726
    katarina2
    Člen
    Ľudia nestrašte, ja sa rozhodujem, dať tiež vykastrovať môjho psíka, ale stále som na vážkach pre a proti. Najskôr si myslím, že je to zásah do prírody a ten môj je zatiaľ kluďas
    #58727
    katarina2
    Člen
    Trochu je vitálnejší, inak je hyperaktívny stále, ale keď ho zavolám, poslušne príde, v dome nerobí cirkus, nezavíja, takže háranie sučiek zatiaľ znáša v pohode, oplotenie mám vysoké aj bránu to by nepreskočil ani keby chcel, skôr ma napadlo že iný väčší pes či by nepreskočil k nemu do dvora. Neviem či háravá fenka by prenasledovala psíka za týmto účelom, veď pes sa nehára.
    #58728
    Denny
    Člen
    Geppy, my sme mali pred 5 rokmi fenku pudlice veľkej. A tá keď sa hárala, tak nebola k udržaniu. I keď sme mali vždy zatvorenú bránu, výborné oplotenie, tak prvý krát utiekla do záhrady, tak že sa podhrabala pod bránku, doslova vyhrabala hlinu a utiekla… A potom v záhrade videla u susedov psa, tak sa i k nim podhrabala a už bolo… Šteniatka na svete. Takto sa to našim nedopatrením stalo 3x, lebo keď sme ju dali von na dvor, tak sme už i spravili všetko oplotenie tak, aby sa pohrabať nemohla, no nepomohlo, stačilo na sekundu ju stratiť z očí a už utiekla a na koľko to bol veľký psík, tak dokázala bránku i preskočiť, všetko sme robili preto aby neutiekla, no doteraz viem, že sme ju vtedy nemali ani na dvor púšťať. Ale zasa šteniatkam je dobre, všetkých sme porozdávali do dobrých rúk a doteraz stretávam majiteľov, ako chodia na prechádzky s týmito psíkmi 🙂 Fenečka už síce nežije (zomrela na starobu) 🙁 Ale určite z vrchu z neba vidí, ako je jej šteniatkam veľmi dobre 🙂
    #58729
    Denny
    Člen
    Katka, máš pravdu nie všetky fenky by utekali za psíkom, ale tá naša pudlica áno 🙂 Bola taká sexuchtívá 😀
    A inak teraz keď je Denny vykastrovaný stále doma nariekam, čo som mu to dala robiť, že vlastne zobrala som mu celú jeho mužnosť, ale keď vidím aký je spokojný, ako začal po týždni poslúchať, len by sa maznal a hral, tak je radosť naňho pozerať 🙂 I keď on bol i predtým taký, ale až tak ako teraz neposlúchal, hlavne pri tých fenkách…
    #58730
    wendy1
    Člen
    Ja si myslim ze v dany moment ked fena chce pripustit psa tak je schopna utiect, moja nejavi zaujem o psy co ze by utekala, ale ak sa hara a pride na nu medzi 12.-16. dnom tak to by ste mali vidiet co mam vtedy za peklo. 🙁 Tak hadama to uz nejako prezije este rok, dva a potom by sme chceli mat steniatka, dufam ze uz nebude neskoro, ale bude to take na hrane, lebo ako prvorodicka by mala mat skor, ale tak uvidime. 😀
    Este nas ale caka jedno ocne vysetrenie, klubova vystava a potom uchovnenie, cize kym to vsetko urobim tak hadam budeme byvat aj v rodin. dome. Ak dopadne dobre ocne vysetrenie tak budeme mat steniatka, ak nie, tak zial.
    #58731
    Denny
    Člen
    Wendy, tak to máš pravdu i tie naše terajšie dve fenky, keď majú 7. deň hárania, tak sa im uvolňujú vajíčka a vtedy začínajú byť schopné oplodňovania a sú na neudržanie, stále by po sebe skákali a keď ich vtedy Denny nechcel ešte, tak sa mu núkali samé. Len mu pchali zadky pred ňufák 😀
    A potom keď mali tie najlepšie dni ten 11. až 13. deň, tak to už nevedeli, čo zo sebou, teraz sa im už háranie končí pomaly, tak sa skľudnili 🙂
    A prečo chcete šteniatka? Či len tak?
    #58732
    heny
    Člen
    katarina nazory na kastraciu su rozne. niekdo si mysli ze je to zasah do prirody, ja mam na to iny nazor… podla mna ked psik nemal sex a da sa vykastrovat, nevie ze sa nieco ,,stalo,, — ak sa mylim opravte ma. ja mam uz druheho psika vykastrovaneho, a urobila by som to zase. nejde o moju pohodlnost,davat stale nanho pozor ale nie je to urcite pre psika prijemne ked chce a nemoze….a vyhnete sa aj ,,nezelanym ,, steniatkam v pripade uteku psika.
    … je lespie mat vykastrovaneho psika-a kludneho psika akoby nejaka fenka mala steniatka ktore by nedajboze skoncili v utulku alebo by ich buduci majitel utopil a pod….:((
    #58733
    wendy1
    Člen
    Hlavne preto chceme steniatka, aby sme mali po nej nasledovnicku a este preto, lebo chovatelka co mam od nej Wendy by bola rada ak by jej chovna linia mala tu predkov, Wendy je z Ciech a mam pre nu pripraveneho psika dovezeneho z Francuzska, tak by to bola zaujimava DNA kombinacia a hlavne by priniesla novu krv do SVK chovu. Rozhodca na skuskach a aj rozhodkyna mi povedali, ze by bola skoda nepracovat s nou dalej ( to ale so stenatami nema nic spolocne, ale mali by dobre vlohy )a rozhodkyna a aj ini mi povedali, ze by bolo dobre obmenit chovnu liniu a ze je dobre ze niekto kupi aj fenu alebo psa z inej krajiny, lebo takto je potom dost pribuzenske. A rozmyslam aj nad chovnou stanicou, hoci nie je to lahke, odchovavat steniatka, ale tak ak by vsetko islo ako malo, tak by som chcela mat 1-2 x stenata od Wendy a potom od jej dcery. 😀
Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.