Prečo psy jedia trávu?

  • This topic has 6 hlasov and 9 odpovedí.
Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    Príspevky
  • #49076
    Edvina
    Člen
    Dobrý večer prajem 🙂
    Chcem sa opýtať, prečo psy jedia trávu? Môj psík dnes jedol trávu a potom to vyzvracal,tráva im nejako čistí žalúdok? Ďakujem za odpoveď 🙂
    #65219
    heny
    Člen
    Ano,, pomaha na zaludok,, ako zacala jar moja sa tiez trosku napasie:)ale nezvracia…ci obsahuje aj vitaminy neviem:)

    Ked vela travy zere a vracia pravdepodobne mu strava nevyhovuje…:(

    #65220
    Edvina
    Člen
    Mali sme jedny granule,vtedy nejedol veľmi trávu a teraz som skúšala iné granule a od vtedy jedol viac trávu,tak to bude asi tými granulami…dnes som mu kúpila tie ktoré mal 🙂 ďakujem za odpoveď 🙂 a dnes som mu kúpila prasačie ucho,aj od toho to môže byť alebo nie? 🙂
    #65221
    heny
    Člen
    Ja som nieco citala na nete ze ked pes zerie vela tych prasacich uch ze to moze prekyslicovat zaludok-ze pes moze z toho vraciat..takze sama uvidis ci sa to zlepsi po zmene granuliek.
    Ale ako som pisala,rocky aj psi od susedy zacali travu zrat ako zacala cerstva rast ale v norme…
    #65222
    katarina2
    Člen
    Prasacie ucho aj hrabáky z hydiny vraj obsahujú vysoké množstvo bielkovín a ak to psík požíva často môže dôjsť k alergii,- môj sa po nich nenormálne škrabal ako keby mal blchy takže sme s tým prestali, také mu už nekupujem. Tiež papá trávu keď sme vonku ale v norme, neuškodí mu, ani nezvracia, iste im to čistí žalúdok a ak ho ešte má niečím pokazený tak asi vtedy papá tej trávy viac. Tým že to vyzvracia si vlastne vyčistil žalúdok.
    #65223
    Edvina
    Člen
    To prasacie ucho jedol prvýkrát 🙂 ale ako sme teraz vymenili granule,tak je to oveľa lepšie…asi mu tie granule nesadli 🙂 ale je fakt že od kedy začala jar tak chce byť aj viac vonku,nechce ísť nikdy dovnútra 😀 ďakujem za rady 🙂
    #65224
    Ahoj, psikovia travu papaju hlavne vtedy, led si potrebujurecistit zaludok. Ked citia, ze musi im ist nieco prec a vyprazdnovanim to nejde preto jedia travicku. Je dobra, precisti im zaludok, neposobi ziadne skodlivo. Pes potom zvracia, lebo ho ta trava drazdi. Je to prirodzene a nemusis sa toho bat 🙂
    #65225
    olinka55
    Člen
    psy jedia travu pretoze im to pomaha pri traveni

    PS: pozrite si toto zaujimave video s reakciou NO na ineho psa nepsa
    http://www.stiahnito.sk/sutaz/nemecky-ovciak-vs-karton-terier/32234254

    #65226
    Okrem vyvolania zvracania má tráva pre psy aj omnoho viac účinkov a hlavne informácií pre majiteľa:
    #65227
    Prepáčte pomýlil som si adresu, je to http://www.pesbruno.sk/blog/324/preco-psy-jedia-travu
Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.