Pomoc

  • This topic has 8 hlasov and 38 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 39 )
  • Autor
    Príspevky
  • #62164
    heny
    Člen
    dakujem veronika 🙂
    wendy doma nemam nic okrem aspirinu 🙁 lekarne zatvraju o 12tej, ale v pondelok na 10tu mame termin . napisem potom co povedal veto…
    wendy caj aky moze?nesladeny ze? mam tusim len ovocny,a tusim jeden granulovany- ak vobec mam kedze my caje nepijeme:(
    len tak rozmyslam , ze ak by bol prechladnuty, tak z coho ?sice je teraz take vsakovake pocasie, ale ked prsi tak sme tak nauceny, ze vycikat sa a sup rychlo domov:) no uvidime v pondelok……
    #62179
    chudák 🙁 ja som raz tiež stresovala, či sa mi pes neotrávil, lebo Engee zje vonku fakt všetko :/ už je to síce lepšie, ale nebolo mi vtedy všetko jedno…
    a to sa mu ako podarilo otráviť sa? nepostrehla som či ste písali…
    #62180
    wendy1
    Člen
    Mozno by bolo dobre mu podavat nejake vitaminy na pecen aj akukolvek surovu pecienku pridat do stravy, ale opytala by som sa pre istotu veterinara. Drzim palce. Dufam ze sa z toho dostane. Co hovori veterinar? Je mi to luto.:(
    #62181
    wendy, čo sa týka tej kuracej pečienky, dnes som robila na obed k lokšiam… Engee tak vykrúcalo ňufákom, sem-tam prišla skontrolovať, že čo to je, či niekde nespadlo 😀 môžem jej sem tam kúpiť a uveriť hoci ju nechovám varenou stravou?
    #62182
    wendy1
    Člen
    Mozes, ale u zdraveho psa, ktory nema problem s pecenou nie je dobre davat casto vnutornosti a hlavne pecen, lebo cez nu prechadza vela skodlivin, ale pri otrave je to ine. Zase srdcia obsahuju vela tuku. Raz za cas jasne ze mozes.:D
    #62183
    wendy1
    Člen
    #62184
    jasné, že som mala na mysli len raz za čas, ako ju mám rada, ale pravidelne jej variť a dokonca mäso sa nehodlám 🙂 ale sem – tam potešiť ju nemám problém 🙂
    #62185
    cucka29
    Člen
    veronika netusim od coho sa otravil ale neprajem to nikomu tolko penazi co som uz dala za injekcie infuzie a nwm co ale dufam ze sa dostane stoho.
    #62186
    cucka29
    Člen
    wendy aj ja dufam ze sa dostane s toho veterinar povedal len tolko ze to je na nom ako to jeho telo zobere tak vidime ako to dopadne
    #62187
    wendy1
    Člen
    Dufam ze bude silny bojovnik, hafani a celkovo zvieratka su ovela silnejsie ako my.
    #62165
    cucka29
    Člen
    wendy1- dnes som bola opat u veternara dal mu injekcie antbiotika a nejake vtaminy krv mu bral este predtym a mal zle vysledky dnes mi povedal ze ma as zlu zrazanlivost krvy ani ma nestras ze to moze chytit aj clovek
    #62166
    katarina2
    Člen
    Tak ma napadlo, keď tu píšete o leptospiróze, môj ešte na to zaštepený nebol len sa chystáme, že táto choroba pochádza len od potkanov, Nemôže to dostať aj od výkalov holubov či iných vtákov? lebo väčšinou je môj doma vo voliere mne pred nosom, takže sa sem asi potkan neodváži ale vtáky a holuby čo preletie dvorom môžu zpustiť hovienko aj do jeho voliery a on to môže obliznúť poprípade aj zjesť – hm?, môže z toho dostať leptospirózu?
    #62167
    wendy1
    Člen
    heny ja jej davam prieduskovy ak ma tento problem, mozes dosladit trosku aj medom ak ho nechce pit samostatne. Prave v tomto obdobi co som sa cudovala ked mi to spomenul vet sa siria podbne ochorenia. Staci na luke ze nejaky chory pes onuchal travu a potom napr. Rocky po nom a choroba je na svete. Prave kvoli tomu ju davam ockovat na ten kotercovy kasel, ale davaju to do nosa nie injekcne od fimy Nobivac, hoci je aj injekcnou formou.
    #62168
    wendy1
    Člen
    Cucka rozmyslala som o tom cez vikend, ze je mozne ze otrava mu napadla pecen a vlastne aj preto tie zlte bielka, to je typicke pri peceni ako som uviedla. A co hovoril vet na tie zlte bielka? Leptospirozu moze chytit aj clovek, al eje to ojedinele, moj otec to vtedy ale schytal. Infuzie mu nedava? POdla mna by mal byt hafan par dni na infuziach, pri otravach je to podla mna samozrejmost, aby sa mu aj vycistila krv, takisto aj pri leptospiroze by mal byt na infuziach kvoli dehydratacii, nenavrhoval aj infuzie? Drzim palce. Cucka opytaj sa ho ake vitaminy mu podal, ci vitamin K alebo aky vitamin? Ako sa ma hafan? Stale trva na otrave?
    #62169
    wendy1
    Člen
    Katarina leptospirozu vacsinou prenasaju hlodavce, takisto kmen leptospirozy sa moze nachadzat v mlakach, napr. nakazena mys sa napije alebo vycura a nato sa Tvoj hafan z tej mlaky napije ockovany nie je, tak moze sa nakazit leptospirozou. Ty si ale spominala zavislej ze mas v ockovaku Le alebo nieco take, to je vlastne ockovanie na leptospirozu. Pre zavislu: pytala som sa veta a on nevie o ziadnej vakcine na SVK co chrani proti komarom.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 39 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.