pes sa zmenil

  • This topic has 4 hlasy and 8 odpovedí.
Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Autor
    Príspevky
  • #47265
    havko.sk
    Člen
    ahojte potrebujem,poradiť.Mame doma kríženca NO s bernardínom,strašny maznak,lenivec,neagresívny,neštekajúci,kastrovany…až kym sme si nedoniesli fenu NO,pokym bola štena všetko bolo ok.Po 1 roku,začal byť križenec,agresívny na ine psy a časom aj na ludí..bude to asi tym,že si brani fenu?celkom tomu nerozumieme,kedže už bol pred kupou feny kastrovany a stretavali sme sa aj s inymi psymi aj s fenami,teraz ho mozem venčiť,len sameho,alebo s tov našou NO.Inych neznesie,dokonca vrčí aj na štence..čo predtym ich zbožnoval..stretli ste sa už s niečim podobnym?
    #51843
    havko.sk
    Člen
    Ahoj Scylla,boli sme s vlčiačkov ne vet.prehliadke a ma niečo s vaječníkmi a maternicou…dufam,že to nieje rakovina,asi preto sa k inym psom zmenil.Mame počkať 7 dni a prísť na sono znovu a tam nam o tom povie viac,asi bude potrebne jej vybrať vaječniky ak je to rako.ja som tam s nou nebola,bol tam manžel a ten mi nevie,alebo radšej nechce povedať viac..predtym som vybuchla,tak mi prepač… Tiež mam skusenisti s niektorymi ludmi “množitelmi” ale poznam aj jednu,ktora ma bez pp spíkov.A ta si kontroluje novych majitelov a šteniatka predava zo slovami “niesu to chovne psy”Pači sa mi to na nej,ona si vybere majitela,ktoremu preda štena,pochvalila sa mi že nabonzovala jeden vykup,ktory dostal síce len pokutu ,ale ta bola poriadne vysoka a ešte mu zobrali papiere od auta…šteniatka,tam mal 4,ktore si do času nehala a našla im novych majitelov.Ona ma parik basetov Smiem vedieť ako bojuješ ty proti nezodpovedny množitelom? 🙂
    #51841
    havko.sk
    Člen
    Ako to možeš tvrdiť?!Naši psom nechyba apsolutne nič a hlavne nie,socializácia,rešpekt a tej lasky maju až až….pretože mi nemožeme mať deti,konkretne JA..preto všetko čo by som chcel dať detom bohužial davam psom…
    Naučsa odpovedať na otazky,tak aby,si nezranila ludý,ktory sem píšu a prosia o radu
    si uplne mimo z niektorych odpovedí,ktore sem hadžeš.Chodím sem často.Poväčšinou
    len čítak,ale niektore tvoje odpovede ma dvihaju zo stoličky…dookola opakuješ,že aj ty maš doma psa z PP aj nalezenca,aj bez pp a bojuješ za množenie utulkačov a vieš čo čítam ja…. bla bla bla Čo si zmenila,že sa tu reklamuješ?Ak maš,taky to prístup k luďom aj na verejnosti si stratena…

    #51838
    havko.sk
    Člen
    Ahoj Scylla.Nebol chory.Doniesli sme si ho,aj s jeho sestrou,mali 2 mesiace.Počas harania boli oddeleny,stražili sme si ju.Prve 3 roky nebol žiadny problem,neskor už začal pes byť otravny,ked sa harala.Vždy bol uzemneny(nie bitkou)aby vedel pokial ma hranice…neskor nam sučka ochorela,rakovina mliečnej.žl….bojovala 2 roky,ale metastazy mala už všade..kedže už mala 9 rokov a bola velmi slaba a nemohli sme sa divať na ňu,ako sa zvyja v bolestiach,boli sme nuteny ju utratiť…ale podme späť…
    ….. Po spomínaných 3 rokoch,to šlo z kopca..počas harania bol čím dalej,agresívnejší.Raz napadol sučku,asi v piatom dni harania(lebo ešte nechcela dať)skoru ju zabil rozkusal jej cele hrdlo,veterinar mal čo robiť,aby ju pozašival,musel jej prišivať aj ucho.Bol to otrasny pohlad na nu…Spevnili sme mu volieru,časom aj jej pre istotu..pes dostal od veteri.neake tabletky,ktore sme mu davali počas harania,ale tie nezabrali…rozbil smoju volieru k nej sa chvala bohu už nedostal,ale pri poslani na miesto uple ignoroval,čo sa stalo 1 krat(kym som bola sloboda cvičila som vlčiakov a časom aj inych psov)vedela som že ten povel musí posluchnuť,inak si bude robiť časom čo chce,Znovu som ho poslala na miesto,tak iso nič…tak som si ho zavolala k nohe,čo posluchol ale odmietol si zase sadnuť(skušal ma)tak som zase zmelila povel “miesto” z velkym šomranim,ale odchadzal tam…pri dverach na voliere sa zvrtol a uhryzol do ruky,bez varovania.Kebyže ho neprivrem do dveri skoči mi po krku,ako to urobil pri sučke.Zašívanu ruku pred manželom,ťažko utajím…ten bol rozhodnuty…. zbaviť sa ho…posledna šanca,kastracia….viem čo to s kastr.psamy robí,že sa nezaradia do smečky….ale dať ho preč,by bolo ešte ťasie.Nechcela som patriť medzi tych,ktory sa zbavuju problemovych psov…Tak sme sa teda objednali…Prve dva dni som sa bala k nemu chodiť,už stratil doveru,ktoru u mna mal.Ale časom som to musela prekonať,začala som mu znovu veriť.Ked sa harala už ho to nezaujímalo,povonal ju a nehal tak…všetko sa zmenilo spavali v jednej bude čo predtym,nebolo možne…potom prišla ta rana,ked sme sa museli s našou Ajšou rozlučiť..najtašie to mal asi on…nikdy predtym nebol na dvore sam,vždy sa mal skym hrať…prestal žrať,bol uple mimo.Tak sme poprosili,susedu či by neprišla s ich šteniatkom bígla na navševu najprv sme boli na luke(neutralne prostredie)Psyci sa hrali,boli s nich kamoši…navrhla som doniesť domov dalšieho psíka.Manžel bol rad,doniesli sme si sučku vlčiaka.Hned boli kamoši,tiež mal určene hranice,vždy ked sa pokušal o skakanie na nu počas harania,bol upozorneny.Počuvol a dal jej pokoj.Nikdy sme neuprednosnovali ineho psa…(k obydvom rovnako)to je najčastejšia chyba u psíčkarov…Neviem čo sa mu mohlo porobiť…mozno,že sa bojí o nu,že ju stratí,tak ako to bolo s joho sestrou..toto ma nenapadlo,čo ked ten naš Ajo vie že sa niečo deje s vlčiačkov?????? čo ty nato???Jedno značne idem k veter. nech ju riadne prezre nechceme,aj onu prísť takym strašnym spôsobom.Možno,že preto si ju brani…

    #51836
    chajati
    Člen
    Dobry den,

    s Vasim problemom sa stretavame velmi casto. Priciny spravania Vasho psa su rozne: dospievanie, plemeno, prichod, feny, socializacia, vychova psa aj feny, pristup majitela atd. K presnemu urceniu povodu problemu e potrebne psika vidiet. Finta ci trik na taketo spravaine u psa neplatia.

    #51837
    Scylla
    Člen
    Pes dospěl, vy jste mu umožnili aby považoval fenku za svojí. Mimochodem,proč jste ho dávali kastrovat? Byl nemocný?
    #51839
    Halier
    Člen
    Čav anonym….aj my sme museli dať kastrovať psíka koli tomo,že bol agrsívny a teraz je s neho super pes…. a nema problem sa zaradiť do svorky mame doma 3 psov a vychadzaju super,kastrovany je len jeden
    #51840
    Scylla
    Člen
    Podle vašeho popisu tam chybí výchova a socializace psa, vzájemný vztah mezi člověkem a psem a důvěra a oboustranný respekt. ´Výchova a důvěra a respekt se kastrací nahradit nedají. Pejsek si prostě dělá, co chce. Chybí tam výchova. Nejde o to, jestli někdo cvičil psy, ale o to, že výcvik je nadstavba výchovy a ta výchova tam podle vašeho popisu dost schází. Pak totiž nemůže fungovat ani ten výcvik. Mám doma fenu a dva psy. Nekastrované. Oba respektují, že fena je moje a oni nemají nárok. V mojí nepřítomnosti je oddělujeme, ale jinak jsou spolu i s námi, vím, že to v mojí přítomnosti nezkusí. Povely mladší pes i fena plní na první povel, pes příjde od háravky, starší pes je u nás na dožití, je to nalezenec starší dvanácti let. Přesto spolu psi nebojují o háravku a oba respektují, že nemají prostě nárok.
    #51842
    Scylla
    Člen
    Děkuju za radu, ale jsi docela hodně vedle.

    Vezmi to logicky. Kdyby tvoji psi měli všechno tak ideální, jak píšeš, neobracel by ses na internetové fórum o radu.

    Nikdy, nikdy nebudu podporovat množení bezpapíráků a voříšků, mám je stejně ráda, jako ostatní psy, ale množit je je nesmysl a ubližuje jim to. Jesti tě to zvedá ze židle, je mi to líto, ale už pár let se snažím pejskům pomáhat a svůj názor mám podleožený konkrétními zkušenostmi. Není to o tom, že by psi byli horší, ale lidi jso prostě lidi, a berou je jinak.

    Zraňovat někoho určitě nechci, jestli v mojí odpovědi někdo hledá něco, co tam není a promítne si tam sám sebe, je čistě a jen jeho problém. Píšu sem postupy, které mám vyzkoušené v praxi jako funkční. Nejsou klasické cvičákovské, ale fungují. Je pro mě priorita, aby byl pes v pohodě bez křiku, zákazových povelů, zavírání, kastrace a takových věcí. Jesti máš na nějaké věci jiný názor a volil bys jiný postup, budu ráda, když ho sem napíšeš a zdůvodníš ho, od toho je to diskusní fórum, abychom si tu vyměnili názory a zkušenosti.
    Takže – prosím?

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.