Pes beha za mackou

  • This topic has 4 hlasy and 9 odpovedí.
Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    Príspevky
  • #47510
    Dobre..ja viem ze uz som dostala odpoved ze som nezvladla svojho psa… Ale ako ju mam oducit aby nenapadala macku? Prosim lebo nemozem ju ani pustit vonku a teraz ma aj stehy a chce ist von ale vonku je macicka :/
    #52742
    zuz
    Člen
    Zavri mačku, pusti psa, na striedačku, nech sa nenervuju:)
    #52743
    wendy1
    Člen
    To podla mna nie je riesenie ak maju takto fungovat cely zivot, pes a macka si na seba zvyknu len im v tom treba pomoct. Zial nemam s tym neviem ake skusenosti, ale mam dost znamych ktori vlastnia psy aj macky dokopy a funguju.
    kopia_-_kopia_-_logo.jpg
    #52744
    Scylla
    Člen
    V tento moment spí různě po kuchyni pět psů a 8 koček. Aktivně jsme si pořídili jednoho psa a jednu kočku, vše ostatní bylo buď darováno nebo to jsou zvířátka, která doma nechtěli pro problémové chování, jednoho kocoura jsem našla náhodou v popelnici. Psi vědí, že se kočky patří k nám a nechávají je být, pokud se mi cokoli nezdá, řeším to přivoláním psa a trvám na prvním povelu. Seznamování probíhá tak, že nové zvíře hladím, případně chovám, a ostatní si ho očuchají. Dbám na korektní průběh a řeším jakýkoli náznak nelibosti nebo agrese z jakékoli strany. Kočky, kterým psi nevyhovují, se od nich drží kousek dál, osltatní kočky se psy spí, jedí, chovají se, olizují se, mazlí se a tak. Fungujeme.
    #52745
    zuz
    Člen
    Ja som to písala s ohľadom na momentálny zdravotný stav psa. Nie ako dlhodobé riešenie.
    #52746
    Ako u nas je problem prvorady v macke nie v psovi si myslim, lebo aj tento maly cvo ho mam teraz sa chce s mackou hrat ale ona proste nema rada psy to podla mna ide od povahy… Key macka chcela boli by kamarati, ale macka je ta co prva zdvihla labku na psa a tak sa od nej moja fenka naucila ze macka je zla… Tak berie aj ostatne macky… Maly sa chce hrat ale tak skoci na macku ze skoro ju rozpucil 😀 Tak neviem macke asi nezavelim ku mne 😀
    #52747
    Scylla
    Člen
    To ne, ale přesto můžeš jejich seznamování a činnost korigovat.
    #52748
    dobre ale teoreticky ked je teraz uz neskoro tak si vezmime situaciu ze pride moja fenka za macickou a zacne na nu stekat utocit a este ju chce pohryzt ako vzdy…co urobim ja?
    #52749
    Scylla
    Člen
    Ukážeš feně, jaké chování si přeješ a tím pádem jí ho diktuješ a ona nebude dělat nic, co ty nechceš. Zkus ti to po sobě přečíst – ona příjde za kočičkou a bude dělat tohle a tohle, já jsem přihlížející, a nevím, co dělat….., tak to nejde, opravdu. Iniciativa je na straně psa, který si dělá, co chce a ty pak řešíš následky. Proč nepřevezmeš iniciativu ty a neřekneš čubině, co bude dělat a netrváš si na tom? Pak ona bude mít jasno v tom, že ty máš jasno a obě budete vědět, jak se máte chovat a bude pohoda, ne?
    #52750
    No hej mas pravdu, pred dvoma dnamis om pozorovala ako to u nich je, pes pride onucha macku macka sa zlakne iba dvihnelabku a uz sa to zacina…. Pes to vezme ako vyzvu…hmm :/
Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.