Otázky ohľadom výchovy a výcviku šteňaťa

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Chovateľská poradňa Otázky ohľadom výchovy a výcviku šteňaťa

  • This topic has 7 hlasov and 62 odpovedí.
Zobrazujú sa 3 príspevky - 61 až 63 (z celkového počtu 63)
  • Autor
    Príspevky
  • #65596
    katarina2
    Člen
    Či už mu povieš poď alebo ku mne to je v podstate jedno na čo si zvykne na to bude reagovať, každý máme nejaké svoje zvyky a nemusia byť rovnaké. Loptičku ani môj nechce dať ani ho nebaví za ňou behať skôr ak zahodím paličku papek na to vystrelí ako strela ale tiež len donesie ukázať dať nechce. Ak máš fenu v susedstve to ešte nebude poslúchať v období hárania sa feniek psíky sú úplne mimo, vôbec nechcú počúvať, majú plnú hlavu len pachu po hárajúcej sa fene. Ja s mojím chodím na prechádzky v pohode ale ako náhle natrafí na stopu po hárajúcej sa fene už tam primrzne a horko-ťažko ho odtiaľ odtiahnem domov, bolo už aj tak že som ho vzala na ruky na kúsok aby sme odtiaľ boli čo najdalej. Krmiť psíka môže len vodca svorky čo si teraz asi Ty a nik iný! Na to že je to ešte šteňa ovláda toho dosť ako píšeš môžeš byť celkom spokojný. To že sa sem tam zatne a neposlúchne sa ešte vycibrí ak si dôsledný to potrebuje len čas ale v klude, pes nesmie vycítiť Tvoji nervozitu. Určite je rozdiel ako počúva doma na dvore na svojom, ako vonku na ceste na cudzom, tam sa cíti volnejšie a je menej poslušný, ale on časom príde na to, že aj vonku platí to čo doma, bez rozdielu! Čítať knihy a tiež hladať na internete články je dobrá vec ale tiež prihliadať na rasu a vek psa a ešte aj to, že aj pri rovnakej rase a rovnakom veku sú odchýlky v správaní, pretože každý pes je jedinec ako nie sú dvaja rovnaký ľudia to isté platí aj pre nich.
    #65597
    heny
    Člen
    Som ti včera písala a neodoslalo to:(((
    Neznie to zle co si písal.

    Snacky vymen za iné,za syr,susene alebo cerstve masko,nepouzivaj Granule.

    Ked ide pri nohe men často smery,ty musis chodit vzpriamene. Voditko mat zavesene na prste, byt kludny vyrovnany. Podla Mna to je chyba ze si nervozny.
    Ako sa sprava psik v Byte?

    #65598
    heny
    Člen
    Nechce ti dat aport /skus mu pred nosom zamavat dobrotkou. U mňa to fungovalo u 11rocneho vlciaka od znameho.
    Vonku môžes skusat sadni, ostan /vzdialis sa na par metrov, samozrejme neprehanat…

    Mimo domu treba ucit, pes je zvyknuty na domov tam povely urobí…

    Ako som pisala ty musis na sebe popracovat, podla tvojho pisania vie psik vela. Ale je rozdiel keď ma naucene povely a Respekt…

Zobrazujú sa 3 príspevky - 61 až 63 (z celkového počtu 63)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.