Otázky ohľadom výchovy a výcviku šteňaťa

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Chovateľská poradňa Otázky ohľadom výchovy a výcviku šteňaťa

  • This topic has 7 hlasov and 62 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 63 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65547
    heny
    Člen
    Ak je Olizovanie U dospelého psa krátke je to OK, vyjadruje náklonnosť.. Ak je dlhé, vyjadruje dominanciu resp dáva najavo že mu majiteľ patrí. V tom prípade na znak nesúhlasu ho treba len zrušiť.. 🙂
    #65580
    katarina2
    Člen
    No to si urobil dobre že si zachoval neutrálny pohľad na vec, lebo už vieš, ak si ho nepristihol pri čine už je zbytočné trestať nebude vedieť za čo ho trestáš, ak si aj pamätá na niečo aj tak už si to s bitkou teraz do súvisu nedá. Že pri palici vrtel chvostom si myslým sa tešil, kedže palicou nezvykol dostať bral to ako hru, že mu ju asi ideš hádzať psi radi aportujú, no a že prevrhol kompotovú flašu, stane sa ked tam šantil, vyskočil na stôl a tak ale nechápem, prečo mu tam držíš tú misku ked do altánku nesmie? ved on by možno tam ani nešiel keby tam nemal svoju vec ale miska je jeho tak asi si ju ide skontrolovať či už je v nej niečo pre neho… No a že zdrhol ked si bral kompótový pohár asi tiež nemusel kvôli tomu, že si uvedomil že pohára sa nesmel dotknúť pes nerozmýšľa ako človek a zvlášť ked to nebolo v danej chvíli ale neskôr, len si myslým, že zdrhol lebo už tam nebolo pre neho nič zaujímavé, aportovanie s palicou sa nedialo, miska je prázdná tak odbehol… takže ak si ho nepristihol pri čine neskôr už zbytočne pokarháš nebude si to vedieť spojiť že to teraz bolo za čo?…
    #65561
    katarina2
    Člen
    Budeš mať chybu asi v počítači ked Ti správy berie 2x alebo omylom ani nezareaguješ 2x klikneš a už to berie aj 2x
    #65548
    mrfenderjaguar
    Účastník (Participant)
    Ešte sa chcem spýtať, existujú len dva dôvody (agresia, hra) keď šteňa hryzie, alebo je možných dôvodov viac? Pretože, napriek tomu, že mu to nedovolím, občas pri hladkaní hryzie, alebo skôr iba tak obkuskáva moje ruky, a to i keď je v úplnom pokoji a je zjavne unavené, t.j. nie je nejaké rozšantené.

    Ďalšia vec – pes na mňa z času na čas šteká – napr. pri výcviku, pred kŕmením, keď mu niečo zatrhnem… Mám to tolerovať alebo nie?

    Ďalšia vec – považujete za bezpečné nechať 10 týždňovému šteňaťu permanentne, i mimo dozoru, obojok? Nehrozí zranenie či dokonca obesenie? Ale nepýtam sa či je to vhodné alebo potrebné, ide mi vyslovene o hľadisko bezpečnosti.

    #65581
    mrfenderjaguar
    Účastník (Participant)
    To je mačacia miska na tom stole. Normálne to robím tak, že miska je schovaná za zatvorenými dverami v šope. Kým pes žerie, tú mačaciu misku vyložím von a dám ju do toho altánku na zem. Keď sa mačky nažerú, opäť ju schovám. No ak tam nemôžem byť a dávať pozor, položím ju na ten stôl, aspoň nejaká ochrana, aspoň doteraz. On tam nedočiahne, no už sa zrejme naučil vyliezť tam.
    Je to dosť nepraktické riešenie, lebo mačky žerú v iných intervaloch než pes. Skúšal som aj takú vec, že mačky dostali starú psiu búdu, ktorá bola ale upravená tak, že bol v nej otvor, ktorým sa mačka pretiahne, ale pes už nie. Žiaľ, raz som tam psa našiel s hlavou strčenou dnu a zaseknutou tak, že sa musela búda rozrúbať, aby mohol hlavu uvoľniť. Ale musím povedať, že ten otvor mal priemer iba o máličko väčší, ako jeho obojok, nechápem, ako tam tú hlavu mohol vopchať. Ak by bol vtedy doma sám, asi by už bolo po ňom.
    Každopádne, ak by niekomu napadlo, ako to riešiť, tak napíšte, lebo ja už ozaj neviem.
    #65562
    mrfenderjaguar
    Účastník (Participant)
    Niekedy, keď kliknem na “Odoslať”, tak mi to nereaguje, tak kliknem znova a už to pošle dvakrát.
    A čo sa týka toho predchádzajúceho príspevku, môže to niečo znamenať?
    #65549
    heny
    Člen
    🙂
    Stena 10tyzd nevie ešte čo je agresia je to hra..či mu dovolíš sa hrať S rukami je na tebe,nás mladší 7mes to robí S mojím manželom/nehryzie len sa hrá U mňa to má zakázané.
    Štekanie by som skúsila zatrhnut.
    Obojok mu neublíži ak nemá okolo seba extra nebezpečné okolie:)
    #65582
    katarina2
    Člen
    ja mám dost velký koterec 60m2 kde má pes výbeh takto mi nenarobí škody po celej záhrade a kedže je pes všetko čo ociká aj vyschne a tiež jeho extrementy nemusím zbierať po 12 árovom pozemku ale len v jeho koterci. Ak chodíme častejšie von na prechádzky extrementy na dvore v jeho koterci ani nie sú, to iba ak ja z nejakého dôvodu nemám čas s ním ísť alebo nejde často tak chodí aj na dvor a vtedy sú extrementy aj tam. Pozbieram vždy aby jednak to nepriťahovalo muchy, aby do toho nestúpil a pod. No ak takú možnosť nemáš, ak máš malý pozemok či záhradu tak asi mu nemáš kde oddeliť miesto len pre neho, potom musíš strážiť celý pozemok a odkladať veci s čím by si mohol ublížiť pretože pes nerozmýšľa ako človek a ak chodí aj do bytu tak aj tam, môj je bytový psík takže aj doma je to tak, že mu nič nenechávam na vzdialenosť dosiahnutia alebo stiahnutia pre prípad že by bol doma sám, čo veľmi dlho nebýva len kým idem nakúpiť. No ale čas ukáže vždy kedy aké nebezpečenstvo sa vyskytne aj môj si raz zacvikol hlavu do bránky ako chcel z koterca vyliezť, už je bránka masívnejšia už ju neodtiahne ale predtým bola taká labilnejšia, nemyslela som si že to takýto drobec bude vládať odtiahnúť a stalo sa, tiež tam kvíkal hodnú chvilku kým sa ako tak vedel stiahnúť späť ja som bola v obchode ale suseda to videla tak mi povedala. Ona sama sa nevedela dostať na môj pozemok aby mu pomohla tak len bezradne pozerala ako sa psík trápi.
    #65563
    katarina2
    Člen
    Takže máš spomalený počítač, keď Ti to neodošle hned a po druhom kliknutí už 2x teda odošle aj to predchádzajúce ale spomalene takže aj tak daj pozrieť do servisu čo Ti spomaľuje počítač a nepotrebnosti z neho odstrániť, môže byť aj zavírený . A k Tvojej predchádzajúcej otázke len toľko že je to ešte šteňa aj tie kusnutia do tváre,- ono to skúša koľko si môže dovoliť, najskôr len olizovanie a teraz už aj kusnutia, samozrejme treba mu to ihneď zaraziť slovkom fuj, poprípade ak nepostačuje aj jemne pacnúť po riťke, najviac sa boja novín, lebo tie aj nepríjemne zašuchocú.
    #65550
    mrfenderjaguar
    Účastník (Participant)
    Ešte sa chcem spýtať na to trestanie. Teraz, keď máme mačence, pes ich neustále otravuje, vláči v zuboch atď., takže som nútený používať tvrdšie metódy (zdrapnúť za kožu na krku a zatriasť alebo podržať zavretý pysk) aj niekoľkokrát za deň. Je mi to ľúto, ale neviem ako inak to riešiť a takisto mám obavu, že sa to negatívne podpíše na vzťahu psa ku mne. Nehrozí to? Alebo ako by ste to riešili vy?
    #65564
    heny
    Člen
    Je to maximalna drzost a nula Respektu keď ta pes kusne do tvare. Preco davas tvoju tvar k jeho papuli???? To psy nema nemaju radi.
    Keď to urobí alebo hlasny povel alebo do slabin stuchnut.. Ja noviny nepouzivam. Môže sa ti to vypomstit.
    #65583
    mrfenderjaguar
    Účastník (Participant)
    Počujte, ako zistím, že mi pes dôveruje a že ma vníma ako vodcu?

    Mimochodom, čo robiť v prípade, kedy pes síce ovláda privolanie, no nepríde, pretože sa bojí? Aj keď z môjho pohľadu na to nemá dôvod, nikdy som ho netrestal po tom, čo prišiel.
    Alebo to súvisí práve s tou naštrbenou dôverou?

    #65551
    katarina2
    Člen
    To je prirodzený inštink psa že naháňa mačky alebo navlačuje v zuboch , netreba jeho inštink potláčať mačky sa vedia ubrániť sú šikovné a ujdú mu, len šteniatka to ešte nedokážu, tak na tie treba dohliadnúť ale netrestala by som psa robí inštinktívne to, čím ho príroda obdarila treba mačence strážiť kým nepodrastú, potom sa už uchránia aj samé.
    #65584
    heny
    Člen
    Ako to zistis? Hmmm…podla Mna tak ze pes je bezproblemovy. Nema problemy s inymi psami /ved ty mas vsetko pod kontrolou a on je slusne vychovany /na zavolanie pride s radostou,nevystekava zbytočne a na vsetko… Ked mu cistis usi alebo vyberas kliesta pekne drzi….lebo ti doveruje. Môj nazor a Môj starsi je taký.Na mladom sa pracuje ale na to ze nema rok a plieska ho puberta som si ním spokojná.

    Keď pes pride so strachom k tebe je to veľmi zle:(
    strach a Respekt sú dve veci.pes ktory ma Respekt pride s radostou k vodcovi.
    Ale aj ty musis svojmu psovi doverovat.

    Mne mlady ukazal ze mi doveruje Vies ako?po kastracii som mu 6stehov doma vyberala.ani nemukol… 🙂

    #65565
    katarina2
    Člen
    heny to je ešte šteňa, ešte by som nešla na neho až tak , ja si myslím, že tu ešte postačia noviny…
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 63 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.