Oddanosť

  • This topic has 9 hlasov and 29 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 30 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48396
    Denny
    Člen
    Ahojte!

    Tak ma napadla nová téma.

    Myslíte si, že psík dokáže byť viac oddaný jednému človeku, ako iným v rodine? Myslíte, že existuje niečo také, že psík si váži všetkých, ale za svojho pána alebo toho koho najviac rešpektuje si určí on sám jedného človeka z rodiny?Ja si myslím, že psíkovia majú radi všetkých ľudí v rodine rovnako, ale určite si jedného človeka z rodiny možno vážia viac, možno k nemu cítia niečo hlbšie.
    Ako je to u Vás? 🙂
    Všetkým Vám inak prajem príjemný deň a dúfam, že si užívate voľno, tak ako ja 🙂 Konečne oddych od práce a plne sa môžem venovať môjmu psíkovi 🙂

    #58422
    heny
    Člen
    no ja si volno neuzivam 🙁 tento tyzden robim od pondelka do soboty:( na aute mi baterka odisla este ani za priatelom neviem ist- ten celu zimu pracuje mimo Innsbrucku kde aj docasne byva 🙁 esteze existuje skype:)
    ale k teme- sme na dog fore:) ja si myslim ze psik ma rad vsetkych clenv rodiny ale vodcu ma len jedneho. ako je to u nas neviem 🙂
    obcas sa mi zda ze Petru ma radsej aj ked je vacsinou casu somnou… 🙁
    #58423
    Denny
    Člen
    Uff, tak to Ti nezávidím, takto i cez víkend pracovať 🙁
    Veru áno, v niečo je ten internet predsa len dobrý 🙂
    Tak u nás pozorujem, že sa stáva, že poslúcha viac mňa, ako môjho priateľa. Môjho otca sa viac bojí, lebo ho v minulosti jeho majiteľ trestal a bol to tak isto chlap vyššej postavy, presne ako môj otec, a má pred ním ako keby väčší rešpekt ako predomnou, ale čo sa týka toho, keď ja odídem, tak je smutný, viacej ide za mnou ako za ostatnými. Ja som sa snažila, aby sa ma nikdy žiaden pes nebál, aby som ho nikdy nemusela udrieť rukou (lebo to sme nikdy na žiadnom psíkovi ani len neskúšali), ale snažila som sa dosiahnuť to, aby si ma vážil on, ale aby som si vážila i ja jeho. Aby sme mali obaja pred sebou určitý rešpekt, a aby sme vedeli kedy je čas na hranie a kedy ide o to, aby sme obaja zachovali kľud 🙂
    #58424
    misskate
    Člen
    suhlasim s heny. vzdy je len jeden vodca pre psa. neznamena to, ze ostatnych nema rad ale jeden je vzdy viac. moja zase ked sa boji alebo sa chce maznat tak ide za mnou a zas priatela viac poslucha a je na neho viac viazana.
    #58425
    Denny
    Člen
    Súhlasím s Vami. Psík si vždy nájde miesto vo svojom srdci pre všetkých, ale také väčšie miestečko si tam predsa len nájde pre toho koho si najviac váži a ku komu si našiel najrýchlejšiu cestu 🙂
    #58426
    Smallblot
    Člen
    U nás miluje Rony všetkých. Maznať sa ide väčšinou za mnou alebo priateľom, výnimočne za našimi. Ale čo sa týka poslúchania, väčší rešpekt má asi ku mne, myslím tým, že povely skôr poslúchne odo mňa ako od ostatných. To bude asi tým, že s ním trávim najviac času. 🙂
    #58427
    heny
    Člen
    ….podla mna si prenho ty vodcom svorky 🙂
    #58428
    Nela2011
    Člen
    Náš Billie sa tiež najčastejšie mazná a hrá so mnou, dokonca aj na povely reaguje najskôr u mňa, tiež s ním trávim najviac času, ale mám pocit, že má najradšej moju mamu, akonáhle odíde z domu tak kňučí, šteká, doslova plače, dnes sme s ním večer išli obe spolu na vychádzku a mama išla len vyhodiť smeti a ja s Billiem sme ju čakali na chodníku a už začal robiť cirkus, štekať, kňučať a dobre, že sa mi z vodítka neodtrhol…
    #58429
    heny
    Člen
    Nela taky bol aj Rocky ked bol mensi….. niekto niekam odisiel , odbehol, plakal, knucal, no hruuuza… ale uz to nerobi. myslim ze to casom prestane robit
    #58430
    Denny
    Člen
    Náš kňučí iba ak odídem ja alebo priateľ. A keď odíde priateľ a ja som doma, tak ho to kňučanie rýchlo prejde, keď zistí, že som doma ja 🙂 Ale tak isto má rád všetkých ľudí. Keď ktokoľvek ide od nás preč, tak za ním uteká a je rád zo všetkých ľudí, čo k nám prídu, je taký prívetivý, išiel by asi za každým koho zazrie…
    #58431
    wendy1
    Člen
    Aj Wendy ma rada vsetkych.:D
    Ale su tam rozdiely, asi podla nej v hlave ako si nas zadelila vo svorke.
    Mna pocuva najviac, ale sa aj so mnou hraje a ak pridem domov tak po mne skace, ak jej nieco poviem, ak nieco zle urobi a to po nej nekricim, tak ide s usami dolu do pelecha alebo nevie kde ma skor ist. Priatela zase respektuje a to tak ze po nom neskace, alebo ak jej fukne do nufaka, tak ho nechce stiknut so zubkami, ak ma hracku v ruke tak mu ju nechce brat, a ked som napr. prec tak lezi na mieste a ide ho skontrolovat iba ak ide do chladnicky a to pritom nikdy po nej nekrical, ak jej povie povel tak sa robi hlucha, alebo jej ho musi viackrat zopakovat. Priatelovu dceru ma tiez rada, ale ku nej si asi najviac dovoluje, takisto som citala ak sa citi pes viac ako niekto, tak sa zvykne o nu zapriet pri sedeni, alebo sa snazi ju vytlacit z pohovky a to som si vsimla minule ze to pri nej robi. AK jej ona povie miesto tak tiez musi viackrat opakovat, alebo ak jej nieco povie tak sa robi sem tam hlucha, ale pri vylomeninach ju pocuva hned.:D
    Takze neviem koho berie za vodcu.
    Wendy neknucala nikdy, od prveho dna co sme ju doniesli. Teraz knuci resp. steka, ak ja chcem ist s nou vo vytahu a priatel ide peso po schodoch. On je taky stastny ak vidi, ze pes knuci aj za nim, lebo nema pocit ze ho ma dost rada, hoci on ju najviac krmi dobrotkami. Teraz ak niekto odide z bytu tak vyskoci na gauc, pozera cez okno a ked auto alebo osoba odide z jej dohladu tak aj ona zoskoci z gauca.
    #58432
    geppy
    Člen
    baby dobra tema:D….tak nasa Geppy miluje mna aj priatela…ale zevraj ked ja idem do prace tak 8 hodin lezi na gauci a pozera na dvere a ani sa nepohne,neje a ani nepije…jasne ze s nou chodi von a ona sa len vycika a uz sa taha domov….priatel ked ide do prace tak nic….iba ked sa vrati a nahodou ide potom von nieco si vybavit tak knuci a caka pri dverach.Ale knuci aj za susedmi ktorych pozna a vidi ich vonku….ona totizto musi vzdy vsetkych pozdravit 🙂
    #58433
    Renatus
    Člen
    Dlho som si myslela, že nie som dobrý vodca a možno ani vodca…ale v poslednej dobe sa mi zdá, že možno ani nemám pravdu…Je síce pravda že s Hugom som prevažne ja…no a troch a moja mama, ale trenujem ho iba ja.
    Po byte chodí za mnou, najkrajší je, keď príde do kúpeľne…sadne si pred sprcháč a pozerá sa, či sa správne drhnem…chichichi…a potom, keď ho troch a o´frka voda, tak sa vznešene vzdiali do “bezpečia pred vodou”…
    Víta ma u našich dlhým tichým “bručaním ” do uška…A vraj sedí pri dverách, keď mám prísť..

    No snáď som pre neho numero uno…

    #58434
    heny
    Člen
    …rocky je somnou celyyy den okrem noci ked ja robim a on spi…. u nas neviem ako to je , ci ma radsej mna alebo petru. petra chodi domov po 18tej. ked sadne na gauc, rocky skoci na nu, zadne labky ma na jej stehnach, predne na jej pleciach-stoji- a vybozkava jej celu tvar.krasny pohlad:) mne to nkdy neurobil:( aj ked je petra doma, je vacsinou primne. cez tyzden ked idem rano spat-kolo 6:00 lezi somnou v posteli, ked petra vstane ide ju pozriet a sup je zase umna. cez vikend kedze ona nerobi je cely den s nou. minule som sa nato zobudila o 8mej rano ze sedi pred jej dverami do izby a knucal – citil ze je doma.
    a ked pride k nam petrin prietel mi vravela ze sa tlaci medzi nich:) ziarlivy je…. moj priatel pracuje 2 mesiace mimo innsbrucku a ked pride obcas domov rocky sa mu veeelmi tesi..ale k nemu je skor ,,neutral,, 🙂 ja ho ucim prikazy , ja ho trenujem, ale poslucha aj petru , ona tiez s nim precvicuje. mozno ja a petra sme u nho na rovnakej urovni , ktovie 🙂
    #58435
    katarina2
    Člen
    Aby sme mali obaja pred sebou určitý rešpekt, a aby sme vedeli kedy je čas na hranie a kedy ide o to, aby sme obaja zachovali kľud :)- a toto si ako dosiahla Denny? Môj to nechce pochopiť keď nemám na neho čas, stále kňučí, kým sa mu nevenujem, stačí keď sedím pri ňom a on sa hrá, ani hrať sa nemusím, len nech som pri ňom, ale niekedy potrebujem čas aj na iné, to nevie pochopiť, teda možno vie, ale nechce a skúša donekonečna, teda vytrvalosť má !, až na neho už nakričím sa stiahne, ale o chvilku príde zase. Väčšinu času miniem na neho…
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 30 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.