Natiahnutá šľacha-krvavý výron

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Veterinárna poradňa Natiahnutá šľacha-krvavý výron

  • This topic has 4 hlasy and 11 odpovedí.
Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevky
  • #47953
    Renatus
    Člen
    Náš Hugo mal pred 14-dňami úraz.Zle doskočil, vyvrtla sa mu noha v oblasti päty.Boli sme na rongene, zlomené , ani roztrhnuté šľachy to našťastie neboli.Dostal nohu do fixačného obväzu.
    Po 14 dňoch som včera dala obväz dole…ale.
    Má to celé pod kožou krvavé a samozrejme, že len čo som to odbalila, pustil sa to vylizovať a začal si do toho hrýzť! Tak aby tam náhodou nechytil nejakú infekciu, tak som mu to zase zabalila do čistého obväzu…

    A teraz sa pýtam, čo s tým ďalej? Mám mu to niečím natrieť, alebo len ešte pár dní baliť, aby to nehrýzol?

    Na nohu už začal došľapovať, aj keď dosť opatrne…

    #55931
    Renatus
    Člen
    No…za tie prachy čo za to berú…

    Veterinár mi po ošetrení len povedal, že fixáciu môžem dať po 10 dňoch dole a ak by ešte kríval, mám prísť.

    Nečakala som, že to bude krvou podliate…

    Poradili mi včera v lekárni Heparoid.Každý večer mu to preväzujem do čistého a natieram tým Heparoidom…uvidím.

    Chodí opatrne, ale nekrýva…trocha ráno, asi pokiaľ to rozhýbe…

    #55929
    wendy1
    Člen
    Tak ci tak treba to drzat v cistom a prevazovat kazdy den za cisty obvaz, ja nechapem ze veterinari nepovedia ze to treba prevazovat.
    Mojej kamaratky takto civavka 1/2 rocna prisla o cast labky, ktora jej odumrela prave preto ze neprevazovali a aj veterinari sa tvarili akoze nic. Ona ale mala zlomenu labku, prisla za veterinarkou ze jej labka divne pachne a veterinarka nic, az potom zistili ze jej odumrela. Otrasne, ja by som sa s nimi sudila na jej mieste, ved civava zije aj 15-20 rokov a to odbabrali take mlade steniatko.
    Veterinar co na to povedaltreba natierat ak ano tak cim? Ja by som mu dala ten golier okolo krku aby si to nehryzol.
    #55930
    wendy1
    Člen
    V knihe som vycitala ze pri podvrtnuti je dobry pokoj, prve 3-4 dni studene obklady, potom teple, fixacny obvaz co aj dali, resorpcne masti su na to dobre a fyzikalna terapia – to by mohol povedat vet ako nozku precvicovat.
    Niektore podvrtnutia sa davaju dokopy az 6 tyzdnov, vtedy treba pomaly dostavat psika do jeho tempa.
    #55932
    Renatus
    Člen
    No…moc sa mi to s tou nohou nepáči…stále má pod kožou krv a má to trocha celé teplé…asi pôjdeme k vetovi

    Máčam to každý večer v repíku a natiearm to heparoidom…poraďte!

    #55933
    má v tom teplotu rozhodne treba ísť k vet
    #55934
    Renatus
    Člen
    Boli sme…dostal injekciu proti zápalu a antibiotiká na týždeň…Povedal, že mu to nemáme baliť…

    Ale keď mu to nezabalím, tak si to stále líže…Je to v poriadku? Nezanesie si tam nejakú infekciu?

    #55935
    wendy1
    Člen
    Bude mu to dychat, asi to bude lepsie takto, rany sa nam hoja rychlejsie ked su otvorene. Nema sa mu vsak davat nieco ani ked ide von? Mozes mu dat urobit golier z plastu ci z coho to robia.
    #55936
    zuz
    Člen
    Vacsina informacii uvadza, ze psy maju antisepticke sliny, to znamena, ze by si tam nemal nic zaniest, naopak, mal by si to vyliecit. Nie nadarmo sa hovori, ze sa sa z toho vylize. Leda, ze by som sa mylila:)
    #55937
    zuz sa nemýli , aj naše rany vedia dať doporiadku 🙂
    #55938
    Renatus
    Člen
    JA len že sme dobrali antibiotiká…a snáď je to OK.

    Má to ružové, ešte má na dvoch miestach chrastičky a celý kĺbik má bez srsti…to asi z tých alkoholových obkladov…

    Ale hlavne že behá a nekríva…akurát sa mu moc nechce do schodov…asi som ho rozmaznala za tie tri týždne / som ho nosila /…beťára jedného :-))

    #55939
    wendy1
    Člen
    Super, konecne je v poriadku.
Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.