Nase – vase pokroky :)

  • This topic has 10 hlasov and 546 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 361 až 375 (z celkového počtu 547 )
  • Autor
    Príspevky
  • #61012
    katarina2
    Člen
    Ďakujem za link objednám si niečo iste. A heny nechudnete náhodou veľmi rýchle? lebo u psíka je 10dg ako u nás kilo alebo možno aj viac to neviem presne preto netrepnem a nie zato hlce trávu Tvoj psík že je hladný, aj ja si niekedy myslím že zato hlce trávu ale nezje jej veľa ani nezvracia, na druhej strane vyložím misku keď si myslím, že možné je hladný aj keď ešte nemá čas jeho jedenia a nechce to, tak asi hladný nie je alebo len vyberá – teraz si myslím, že je to pre horúčavu…
    #61255
    katarina2
    Člen
    Ďakujem Wendy aj ja Vám všetkým tu prajem tiež veselé Vianoce a šťastný Nový rok!!!
    #61013
    katarina2
    Člen
    Pozrela som si aj cenník, dobrý katalóg na môjho za velkú hruď budem asi vyberať ten najväčší rozmer, no samozrejme tie sú aj najdrahšie, nevadí aspoň jeden kabátik mu kúpim ďalšie sa pokúsim podľa toho ako vzor použiť šiť, vestičku už má a podľa nej sa pokúsim ešte nejaké 2 ušiť aj teplejšie aj letnejšie aj keď vyperiem aby mal hneď druhé oblečko
    #61256
    heny
    Člen
    Dakujeme a samozrejme aj my prajeme vsetkym pekne Vianoce a stastny novy roj:)

    Ja kupila rockymu 4rozne druhy snackov, jedny na trening, a ostatne zuvacie take tenucke, a do zalohy dve konzervy:)
    Mala som v ruke peknu vestu, ze 110e!!!!!!
    Co mu ale na narodeniny chcem kupit – kreslo:))). 50e stoji ale nadherne je chiiii…..

    #61257
    Tiež sa pripájame 🙂 Merry Christmas :))

    Heny, potom ho v ňom musíš odfotiť a dať sem 😀 Ja som tiež videla pre baby pekné bundičky aj s kapucou ale je to veľa naraz kúpiť obom a hlavne teraz ked sa darčekuje 🙂 Teraz sme im kupili granule za 50e, samé blbosti dobre že nie každý deň im Dodi nedoniesie zo zoochovu, dneska dostali dve loptičky, predvčerom sme im tiež hračku na preťahovanie kúpili, proste oni vianoce nepotrebujú, majú ich po celý rok 😀

    Inak s Gerou robíme pokroky, ako som písala, že útočí do áut, ako ideme po chodníku popri hlavnej ceste, tak tade prechádza strašne veľa áut a sú fakt hlučné, aj mne to prekáža, ale tak čo narobím? No a ked ideme na vychádzku, musíme tade chodiť, tak musím pochváliť Geru, že za pomoci piškot prestala útočiť 🙂 potom som ju už prestala namotávať na piškoty a aj ked prechádzal veľký kamion, tak sa naňho škaredo pozrela no hneď otočila hlavu, že či nedostane piškotu 😀 A Engee takto už pomaly robí tiež pokroky a už nevyvádza spolu so psami za plotmi domov :))) sa teším, aj na ľudí reaguje pekne, dneska sa dokonca pri nás pristavila aj jedna pani staručká, čakala na zastávke na bus a že to je pitbulka? prišla bližšie vobec sa nebála 🙂 vraj aj oni mali, len im zastrelili 🙁 vraj ušla, no to nie je nič bežné, že poľovník zastrelí 🙁 ale je to fakt smutné, ja som už nad tým veľa krát premýšľala…

    #61191
    No a už vieme, kde je kameň úrazu 🙂 Ja som hovorila o správaní sa psa medzi ostatnými psami, ako napr. na tom cvičení, vidno tam, kto je viacej dominantný a kto zase naopak… Vzťah človek-pes je teda jasný, v tom úplne s tebou súhlasím, je to o výchove, či pes bude skákať človeku po hlave, alebo bude vedieť, kde má svoje miesto 🙂
    Človek by mal svojho psa pri styku s inými psami korigovať, aj pri hre a aj inak, čo si dovoliť môže a čo nie, ale niektoré situácie treba nechať čisto na nich, podľa mňa… napr. ked sme trénovali všetci naraz, že pes nesmie zo zeme zobrať porozhadzované pamlsky a Gera si ich začala brániť, akoby boli všetky jej, tak samozrejme, že som ju hneď zrušila, že také správanie sa netoleruje a bolo… Ale taká hra, kedy po sebe skáču a hryzú sa len v rámci hry (myslím také hryzkanie a vrčanie zo vzrušenia), tak tam už si sami určia, kto je silnejší a dominantnejší, kto bude hore a kto dole 🙂
    Takže súhlasím, že aj zásah človeka do správania psa má svoj zmysel, kebyže ten chlpáč napadne Geru ešte na začiatku, ked sme si ju vzali, tak by mu asi fakt veľmi ublížila, ale tým, ako sme ju odvtedy začali vychovávať, usmerňovať ju, že ten jej prehnaný obranný reflex nie je na mieste, myslím si, že aj to včera ovplyvnilo tú kritickú situáciu…
    #61192
    heny
    Člen
    Ked sa rocky stretne s nejakym cudzim psikom a zacnu sa hrat popr si vybavovat kto kam patri necham ho pokial to ozaj neni ukrutna bitka (co sa nam chvalabohu nikdy nestalo)
    Dobre robis ked upozornujes Geru, podla mna ma majetnicke sklony ako adoptovanec, ten ked si zobere hracku neda ju nikomu co s hrou nema urcite nic spolocne…..

    Dnes sme boli vonku- vela snehu nam napadlo , rocky sa tak velmi tesil, non-stop behal 🙂 🙂 zlaty bol.
    Stretli sme 2panie s dvoma velkymi psikmi na voditkach.
    Rocky ako ich zbadal – sli nam oproti, zastal a stal ako socha. Bala som sa aby nezacal stekat – v poslednej dobe reaguje divne ked stretneme viacerych velkych psov po kope. .. asi ma strach …
    No ale ja som sla dalej,az som ich minula, rocky dalej stal. Som si myslela len sa nerozutekaj naspet…..som ho volala ze pod uz …a pekne sa rozbehol zamnou:-) 🙂 🙂

    Ozaj on rozumie slovu domov 🙂 ostala som stat, a vravim mu no co? Ideme dalej alebo ideme domov? A isiel smerom domov 🙂 🙂 ked sme vonku casto mu vravim ze teraz ideme domov, si myslim preto ze tomu slovu rozumie.
    A domov sme sli bez voditka 🙂 najprv velmi utekal dopredu – koli snehu, potom som si ho k nohe zavolala a zvladli sme to:-)

    #61193
    heny
    Člen
    Jaj a jaky vychcany je 🙂 🙂 uz sme boli pred vchodovymi dverami a kolo branky siel pes. Rocky podliezol branku aby mohol za nim.
    No uz ked sa rozhodol ze ide predsa zamnou domov, uz ju nevedel podliezt !!!!:-) 🙂 🙂 🙂 ostal stat pred nou a knucal!!!:-) 🙂
    No ja som mu branku neotvorila som si myslela ked si take hovado ked vidis psa behom sekundy ju podlezes, a naspet to nejde?
    Dobrych par minut mu trvalo kym ju podliezol aj to som ho musela povzbudzovat 🙂 🙂 🙂
    #61194
    😀 Heny, teraz si ma pobavila 🙂 Rockyno je naozaj prefíkaní 🙂 ale bolo to milé 😉 A inak, to isté robím aj ja, že baby, poďme už domov, alebo iba zavelím, že sa ide domov a Engee tiež na to pekne reaguje, Gera ešte ani nie, ale rýchlo sa učí… dnes sňou bol Dodo aj u doktora na kontrolu s tým kašľaním, strašne dlho včera v noci kašľala, som sa na to zobudila a nedalo mi to spať, 10 min vkuse ju dusilo, tak som sa naštvala a vstala som, že jej nejako pomôžem, tak som jej dala lízať med a kašeľ ustúpil 🙂 Dneska dostali obidve dovylizovať sklenú nádobku, už tam bolo iba po stenách trochu, tak sa išli zblázniť za tým medom 😀 Teraz je to vraj v tomto období dobré dávať preventívne psíkovi, vet nám to odporučil….

    No áno, stafordy to majú v povahe tú majetníckosť, ale aj iné plemená… napr. borderka od cvičiteľky keď chytí do papule papek, loptičku a iní hračku, dobehne k niekomu, aby jej to vzali a hodili, no nechce pustiť, koľko už aj detí sa s ňou naťahovali a nič 😀 Aj mne dlho trvalo, kým som došla na to, ako na ňu :))) A keď sa naťahuje s Gerou alebo iným psom, tak nepustí ani za nič, môže jej malý Alex (má už niekoľko mesiacov, tiež border kolia a dosť protivný ako dospieva) vytrhávať srsť, aj tak nepustí a to zase ani Gera, sú to rovnocenné feny, ale nie je to nič podľa mňa, čo by som mala riešiť, aj doma keď sa začne s Engee naťahovať, tak ona jej samozrejme všetky hračky pustí a dovolí jej ísť aj do papule, takže nemôžem povedať, že by jej majetníckosť bol prejav aj dominancie, ona sa podelí s hračkou, len ju musia dohoniť a prekabátiť 🙂

    Adoptovanec bol aj protivný k Rockymu, keď mu kradol hračky? Aj ho chcel pohrýzť?

    #61195
    Inak, toto som písala raz aj Katke, že Engee ked vidí vyšších a väčších psov od nej, tak zastane, poprípade si ľahne a počká kým tie psy k nej prídu samé, koľko krát som jej aj ja vravela, že dobre Engee, teraz si sadkaj a počkáme kým psíky prídu samé k nám aby sa zoznámili, nechcela som aby sa za nimi driapala, tak možno sme sa nejako pochopili, ale pravdepodobnejšie bude, že vycítila akúsi prirodzenú autoritu toho psa. Možno Rockyno tiež len prejavil, že on sa nechce biť, že on je kamoš 🙂 To sú tie psie signály, ktorými sa psy dorozumievajú..
    #61196
    heny
    Člen
    Hej iste su to nejake signaly, len sa obcas trosku bojim aby mu nepreskocilo a nerozutekal sa spat:-)
    Ked ma adoptovanec hracku drzi a nepusti. Usi ma dozadu, ked mu ju rocky chce zobrat sa toci s nou stale prec a vrci popr steka- zo zatvorenou papulou. No des….
    #61197
    heny
    Člen
    dnes bol rocky zase divny… sla som s nim na obed von ,prvy krat mi ostal stat na schodoch. ani nie stat ale sadol si.pozeral namna tak smutno.potom vonku 2x. sadol a nic, ani domov nechcel ist,ale ani dalej…
    som ho prehmatala ci nema boliestku, som sa zlakla ze rano ked bola petra s nim sa mu nieco stalo…nic …. potom sa uvedomil, a sli sme dalej…neviem co mu bolo:(
    #61198
    Podľa mňa nie je vrčanie ako vrčanie, aj Gera zvykne pri hre s Engee vrčať a podľa mňa je to len zo vzrušenia, Engee sa jej nebojí a ani Gera ju nekusla, nie je to agresívne vrčanie, takže neviem, ako je to u Ronnyho

    A nie je to aj tým, že si ho veľmi všímaš v poslednej dobe? 🙂 Vtedy si človek naozaj všimne aj to, čo by si inokedy nevšimol… Podľa mňa mu tým ani nepomáhaš, aby si tým “obdobím” prešiel, mi to príde akoby si mu dávala signál súhlasu k jeho správaniu, netuším, kde môže byť problém… Možno vníma tvoje pocity ohľadom toho čo sa deje u vás doma, alebo je to len zmenou počasia a možno to nič vážne nie je 🙂

    #61199
    heny
    Člen
    Ronnyho vrcanie priatelske neni …. ved par tyzdnov dozadu- zobrala som mu hracku a nechybalo vela a mala by som ho v nohe!

    Co sa tyka rockyna , prave naopak ,posledne dni trenujeme pekne , ved aj novy cvik sme sa naucili, vcera sme sli hodny kus bez voditka:-) asi ma len nejake podivne obdobie …

    Vcera som ho musela zachranit .
    Stretli sme paniu s asi po kolena velkym mladym psom. Najprv bolo vse ok, ocuchali sa, cudzi sa chcel hrat, rocky nie.potom henten tak zacal do rockyho …. rocky na chrbte na zemi, pes nad nim , tie zvuky co rocky vydaval a ako sa spraval cudzi pes, som si myslela ze to stopnem sak mi psa zabije:( som si ista ze to bola bitka.
    Potom mi aj bolo rockyho luto ale som sa ovladla s mojkanim…

    #61200
    katarina2
    Člen
    Aj ja si to myslím,heny, že si ho asi veľmi všímaš a iste je to kvôli Petre, keby s Vami nebývala, všímala by si si ho menej. Aj u mňa je to tak, že si Beníka až príliš všímam, čo sa týka škrabania a možno to preháňam ako mi to aj dcéra povedala, že psíky sa zvyknú škrabať. Možno si ho zato tak veľmi všímam, lebo predchádzajúci psík mi odišiel do nebíčka hlavne kvôli škriabaniu, veterinári nevedeli zistiť čo mu je až nakoniec to vypadalo ako prašina a vraj to je neliečiteľné, musela som ho dať utratiť. trápila som sa s ním a liečila ho skoro rok a bolo to vždy len horšie. Beník na šťastie, nemá na pokožke nič je čistý, jeho škrabanie nie je až také časté ako si to ja namýšľam, ale ako som už spomenula, sprevádza to u mňa strach z predchádzajúcich skúseností. Minule som Ti písala heny, že sa škrabe stále ale či je to v norme neviem, takže iba ak sa to dá spočítať, no nemám ho vždy na očiach. No jeden deň som si dala na tom záležať a pozorovala som ho intenzívnejšie ako obyčajne a zistila som , že sa 2x za celý deň poškrabal ale riadne! Ráno keď vstal sa akože učesal, riadne si vytriasol hlavu až mu uši plieskali o hlavičku a výdatne sa po hlavičke poškriabal okolo uší aj pod krkom. Ponaťahoval sa a už toto zopakoval len večer po popoludňajšom spánku. Vlastne toto robí vždy po spánku či odpočinku keď vylezie si s pelecha – takže dedukujem z toho, že sa vlastne takto prevetráva, keď vylezie z teplého brlôžka, potom je už celý deň kľud, takže si myslím, že ho zbytočne trápim diétami a hladovaním, lebo na diéty mi kašle. Takže iste ja preháňam a začala som ho riadne živiť ako predtým. Už 2 týždňová diéta aj tak vypršala…Pomaličky začíname všetko papať ako predtým, samozrejme papá diétnejšie, nič mastné ale všetko – zelenina, ovocie, cestoviny, ryža aj mäská – jahňacie, hovädzie, kuracie a pod. Uvidím po týždňovom riadnom stravovaní či sa škrabanie zhorší alebo zostáva tak ako to je teraz.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 361 až 375 (z celkového počtu 547 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.