KÚPETE PSÍKA PO KAŽDOM VYVENČENí?

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Starostlivosť o vzhľad KÚPETE PSÍKA PO KAŽDOM VYVENČENí?

  • This topic has 10 hlasov and 27 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 28 )
  • Autor
    Príspevky
  • #47524
    iwanetka
    Člen
    ahojte,
    chcela by som sa spýtať, či kúpete psíka po každom vyvenčení repsektíve mu len utriete labky alebo ho len osprchujete zdola? ďakujem
    #52821
    wendy1
    Člen
    Kedze ja mam labradora, tak mu hlavne utriem labky s vlhkou handrou, pretoze par krat do dna sa mi nechce davat do vani 33 kg. Ale ked je to nutne tak ide do vani. Nasi maju pudla a tej stale vysprchuju labky aj zdola brusko ak je spinava. V lete podla mna staci vlhka handricka. V zime je dolezite vymyt sneh a takisto hlavne sol, ktorou su posypavane cesty a chodniky. V zime by som doporucovala par krat aspon raz za par dni natriet labky kremom, vazelinou.
    Kupat samponom urcite sa snazit co najmenej, podla potreby.
    #52822
    zuz
    Člen
    Kúpem, keď sa vyválajú v obľúbených kobylincoch, keďže raz do týždňa chodíme na ranč:) Inak len utieram laby.
    Za účelom častejšieho kúpania som kúpila šetrný šampón s norkovým olejom proti vysušeniu pokožky.
    #52823
    Scylla
    Člen
    Psa koupat po každém vyvenčení považuju za hloupost. Pacičky a bříško se neustálým namáčením a vytíráním stávají hodně citlivé a můžete způsobit alergie, vyrážky, rozpraskání polštářků a podobně.
    #52824
    falco
    Člen
    Kúpem ho po každej prechádzke ale to iba v zime a na jesen v lete má voľní prístup z domu a von a ja to neustriehnem kedi je spinaví.
    #52825
    Neukupem…len v nevyhnutnych pripadoch ke dje od blata alebo sa vytrie do…viete coho 😀 a kupat psov po kazdom venceni je hlupost pes nebude mat imunitu….
    #52826
    falco
    Člen
    nekupeme ho celeho iba labki a bruško poprípade zadook ked má hnacku
    #52827
    Scylla
    Člen
    Koupat psa po každém vyvenčení? Proč, na co???? To je hloupost na zničení zdraví, nervů a srsti pejska.
    #52828
    wendy1
    Člen
    Myslela som ze je to takto myslene, lebo neviem si predstavit niekoho kto by kupal psika 3 x denne ( ked minimalne by sa mal psik 3 x denne vencit ). Narocne by to bolo na cas a hlavne psikovi skodlive.
    Myslim falco ze ho iba osprchujete bez samponu.
    #52829
    falco
    Člen
    hej hej iba bruško a labki zle som sa vyjadrila
    #52830
    Scylla
    Člen
    Třikrát denně? Neumím si představit,že bych chodila na WC třikrát denně. U nás se odjakživa venčí nejméně pětkrát denně. Pokud bych psa pětrkát denně sprchovala třeba bez šamponu, nestačí mi do dalšího venčení ani uschnout. A jaksi fénovat psa mi připadá už vůbec velmi “zvláštní”.
    Zastávám názor, že i když je venku ošklivo, musím počítat s tím, že mám pejska, který se venku ušpiní a doma se přezouvat nemůže. Takže utřu tlapky, podle možností i kožíšek a pustím ho dál. U nás jsou všechny podlahy omyvatelné, prkenné nebo dlaždičkové, není problém je několikrát denně zamést nebo vytřít.
    Nenutím každému svůj postup, ale jak tak koukám kolem sebe, hodně lidí si pořídí psa, ať už do bytu nebo na zahradu. Pak zjistí, že pejsek doma dělá chlupy a bláto a venku na zahradě vyšlapává cestičky a hrabe a očůrává keříčky. Většinou pak nedojde k rozumému kompromisu, kdy člověk přizpůsobí bydlení a zahradu psovi a psa nenaučí tam žít, ale většiou se to řeší všemi možnými i nemožnými omezeními psa, aby ten nepořádek nedělal. A to mi nepřipadá zrovna OK.
    #52831
    wendy1
    Člen
    Vacsina ludi venci 3 x denne, nie preto ze by nechceli viac krat ale preto ze su v praci, maju povinnosti ci s detmi alebo domace povinnosti.
    Poznam aj takych co vencia len 2 x denne, preto som napisala ze minimalne 3 x denne.
    Ja svojej tiez len utieram labky vlhkou handrou, ked prsi tak ju vyutieram do uteraka. Ja svoju kupem so samponom raz za 5-6 mesiacov ( neratam v lete plavanie v jazere ).
    U psov kratkosrstych je to menej problem ako napr. u yorkshira kedze ma dlhsiu srst a kratke labky. Ja na tom nic zle nevidim ked je zima a blato aby v pripade potreby psikovi umyli pod bruchom aj labky, kedze s handrou u takychto ras to velmi nejde.
    #52832
    Scylla
    Člen
    Chodím do práce, dojíždím 130 km jednu cestu, domácích povinností mám hromady a hromady, ale přesto vždy zajistím, aby psi měli jednu aspoň dvouhodinovou procházku a 4 venčení k tomu. Není to nednoduché, ale prostě to zajistím pomocí rodinných příslušníků nebo prověřených známých, klidně i za prachy, ale chci, aby psi měli to, co potřebují. Jsou bohužel lidé, kteří třikrát denně obejdou se psem na vodítku blok domů a mají pocit, že vyvenčili, ale já si to rozhodně nemyslím.
    #52833
    wendy1
    Člen
    Moja ma tiez kazdy den dlhsiu prechadzku, samozrejme ked neleje ako z krhly.
    #52834
    falco
    Člen
    Trikrát denne na lúky vibehať a tak
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 28 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.