Krátkosrsté plemená

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Chcem psíka Krátkosrsté plemená

  • This topic has 4 hlasy and 7 odpovedí.
Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48721
    veja79
    Člen
    Ahoj, prosím skúsených psíčkarov o radu po akom plemene sa poobzerať. Bývame v rodinnom dome so záhradou no takmer celý deň sme neni doma, čas na psa bume mať len ráno a večer a cez víkendy. Psík bude voľne pustený…
    Viem že to neni nič moc preto hľadáme kludného psíka, ktorý zvládne takýto režim ničnerobenia a nebude sa moc nudiť kým bude na nás čakať…
    My z požiadaviek na psíka len to že psíka, stredný vzrast, krátkosrstý kludný…

    Viete nám poradiť ktoré plemená by boli pre nás vhodné aby netrpel havo ani my ? Páči sa nám dačo ako vyžla alebo labrador ale tie sú moc veľké, niečo menšie a kludnejšie ako vyžla píšu že potrebuje veľa výcviku a behania…

    #62659
    wendy1
    Člen
    Neviem ako ste na tom financne, ale nakolko mam labradora tak by som doporucila jeho, hoci on ma rad spolocnost ludi a kontakt s ludmi. Ak vsak budete len takyto cas doma, nie je lepsie si zaobstarat 2 psikov? Takto si budu robit spolocnost navzajom, vtedy je jedno ake plemeno. Labrador velky nie je, aspon to je moj nazor.
    #62660
    ja by som odporúčala z útulku vziať nejakých kríženčekov, teda ak nemáte nároky na čistokrvné psíky, tie majú častokrát špecifické zdravotné požiadavky, ktoré si vyžadujú financie… a pomohli by ste opustenej dušičke, tiež možno nájsť šteniatka, alebo aj starších psíkov kľudnej povahy. Zároveň by som ešte chcela poznamenať, že ked teda budete cez deň vyťažený a hoci máte pri dome záhradu, bolo by vhodné si na hodinku aspon večerom nájsť na psíka čas a vziať ho na prechádzku 🙂 utuží to aj váš vzťah k nemu
    #62661
    veja79
    Člen
    Ahoj kočky ďakujem za komentáre, wendy labrador sa nám veľmi páči aj máme s ním skúsenosti ale je pre nás dosť veľký ešte kúšik menší by sa hodil a dvoch isto nie – neutiahli by sme ich finančne, bolo by mi lúto že im nedávam všetko čo by mali mať. Labradorov majú naši ale tí toho teda zožerú…Preto aj chceme takého menšieho ale nie malého psa. A Veronika jasné že večer bude aj prechádza a tak ale niektorí psy ked sú neni vybehaní tak sú potom ojašení, besní a v podstate za to môže ich majiteľ že nemajú vybitú energiu…preto skor kludného psa ktorému bude stačiť cez týžde§ dvor a prechádza dva krát denne…
    #62662
    Smallblot
    Člen
    Pokiaľ to bude šteňa, bláznivý psík to bude tak či tak, minimálne zo začiatku. Čo sa týka rasy, napadá ma možno bígel, ale to je dosť bláznivé plemeno. Potom ešte napr. baset… ale najjednoduchšie by ste to mali asi tak, ako píše Veronika, ísť do útulku a tam si nájsť nejaké šteniatko kríženca.
    #62663
    preto som písala, že je dôležité či chcú aj od šteniatka, šteniatko potrebuje aspoň do toho polroka pravidelnú starostlivosť, vyjašiť sa, mať pravidelný prísun potravy a hlavne výchovný proces sa nesmie zanedbať, lebo z neho za dlho nebude kľudný psík 🙂 preto je asi najľahšie vo vašom prípade vziať si už niekoľko ročného psíka, ktorý si pubertou prešiel a bude vám príjemným spoločníkom bez zbytočných starostí, hoci asi nejakú výchovu mu budete musieť dať aj tak, kedže bude v inom prostredí s inými pravidlami 🙂
    #62664
    veja79
    Člen
    S krížencami máme po vlastnej skúsenosti trošku problém, teda hlavne manžel. Mali sme kríženca labradora s goldenom. To ste mali videť…ked sme si ho brali mal asi pol roka – otec aj matka známi…Vtedy bol takmer na nerozoznanie od labradora. Ibaže asi ročný bol už totálny retriever so všetkým čo k tomu patrí – ojašený, veliký, krásny to sa musí uznať ale chlpatý a to manželovi vadia dlhosrstí psi je alergik a ani sa mu nepáčia. Nechcem aby to takto dopadlo… a u krížencov nikdy človek nevie ako bude nakoniec hafan vyzerať i ked sa musí uznať že niektorí sú fakt omnoho krajší ako uznané rasy!!!Bývajú v útulku aj psi kde sa vie kto boli rodičia? ide hlavne o tú chlpatosť…teda ak chcem steňa do pol roka kedy ešte neni vždy celkom jasné čo z psíka kríženca vyrastie?
    A Smallblot ano bigl by bol zjavom ideálny – je to krásavec ale čo píše literatúra, tvrdohlavec a ojašenec ktorý potrebuje moooc pozornosti. Tomu by sa asi nepáčilo čakať samému doma…

    #62665
    veja, tak s bíglom by ste mali veľké problémy, ten potrebuje naozaj častú staroslivosť, asi by ste mali problémy ho udržať na vašom pozemku, kedže sú známi uprchlíci 🙂
    ak by ste mali záujem o psíka z útulku, myslím si, že pri polročných štenatách už možno badať ich srstnatosť a veľkosť v dospelosti, tiež máme fenku, povedali nám, že vzrastom bude max po kolená a tak to aj je… možno by bolo fajn vziať si ročného hava… porozmýšľajte, v konečnom dôsledku je to na vás
Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.