Je spravne psika dat do voliery?

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Chcem psíka Je spravne psika dat do voliery?

  • This topic has 6 hlasov and 31 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 32 )
  • Autor
    Príspevky
  • #47901
    Ivan2580
    Člen
    Zdravim vas psickari 😀

    Prosil by som vás milí psíčkari o radu, mám dilemu, chcem si kúpiť psa už rok ide o “amerického staforda” lenže problém je v tom že mám malý byt, izba, kuchyna, kupelka, balkon no a nechcel by som takýmto spôsobom zatýrať psa ktorý nieje najmenší z druhov v malých priestoroch.Tak ma napadla myšlienka vyrobiť mu volieru a umiestniť ju starým rodičom do záhrady pri dome, Voliera by bola veľká 4 x 3 metra a vnútri búda samozrejme.Môj denný plán je od 06:30-15:00 som v práci a potom úplne voľno takže by som svoju nudu vystriedal za psa na ktorého sa tak strašne teším…
    No ale otázka znie či je dobré ho umiestniť do voliery hneď, ako má pes 2 mesiace?Zároveň, či je vôbec dobré riešiť to tak, že bude v tej voliere pol dňa?Prosím vás o pomoc vyriešiť túto moju dilemu. Ďakujem pekný deň
    Ivan

    #55549
    Scylla
    Člen
    Dovolené se vzdávat nemusíš, vím o dvou hotelech u vás, které znám osobně a tak můžu říct, že s čistým svědomím doporučuju. U Elišky, BB, http://www.vlcica.sk Jablonica. Za oba ručím.
    #55552
    je krásna tak držíme labky nech sa všetko darí podľa predstáv a nech je s ňou čo najmenej problémov hlavne zdravotných ostatné sa zvládne 🙂
    #55556
    janka35
    Člen
    ja mam nemeckeho ovčiaka ma 4 mesiace, a odkedy prišla je vo voliere, samozrejme, casto ju postame, lebo rodiacia jku nechcu mat vnutri
    #55526
    zdravím , môj názor je v tomto dosť svojský myslím si , že hlavne prvý rok šteňaťa má byť psík čo najviac s vami a to kdekoľvek , hoc aj pod mostom – ak ste sa už preň rozhodli !!! čiže aj doma aj vonku a ak bude treba na nevyhnutnú časť dňa dať do voliery ale ak tam bude väčšinu a hlavne zo začiatku prejaví sa v ňom neskutočne veľa frustrácie a s tým spojené neduhy ktoré sa potom ťažko ” liečia ” či odstraňujú
    môže sa cítiť opustený ved ho beriete od mamy a súrodencov ….
    tak veľký psík potrebuje veľa pohybu a na to aby sa naučil správne sa správať aj hygiene tak časté prechádzky aj ráno aj v noci a aspoň 2 x počas dňa a to sa vašim spôsobom zariadiť nedá, netvrdím že každý musí s nimi spávať / ako JA 🙂 / ale aspoň ho mať nablízku v koši , spustiť mu ruku ak bude smutný za mamkou atd vytvorí ten najúžasnejší vzťah , dôveru i rešpekt ktorý musíte rozhodne nadobudnúť čo najskôr
    Takže veľa šťastia a hlavne správnych rozhodnutí
    Nat
    #55527
    Scylla
    Člen
    Týrat psa v bytě určitě nebudeš, spíš tím kotcem. Štěně má být se svou novou smečkou, tedy s tebou. Pokud dáš psovi vybrat, skoro každý si vybere být venku nebo uvnitř, ale vždycky s tebou. Navíc sis vybral hladkosrsté plemeno, které nemá venku v kotci v zimě co dělat.
    #55528
    Ivan2580
    Člen
    Veľmi pekne vám ďakujem za vaše komentáre už som toto čítal nie prvý krát a tiež mi je to proti koži mať ho vo voliere, ale ten byt neni velký 🙁 Všetci ma odhovárajú kam ho dám cez dovolenku nikdo si ho domov nezoberie a tak ďalej, preto som riešil túto variantu keďže mám naozaj už rok o ňho záujem, len nemá ma kdo ako sa to povie povzbidiť že to bude dobré, no avšak neviem no sú to obavy či nepoškodí celý byt a veď to poznáte tie isté obavy do okola…Je pravda ze je to pes skôr do bytu ako von to som sa dočítal na viacerých forach..?
    #55529
    vo volierach by mal byť len havino s bohatou srsťou ktorá v lete ochladzuje a v zime hreje a chráni , ale aj to len na nevyhnutný čas…napr ked musíte preč aby sa k hárajúcej fenke nedostal iný pes atd ale rozhodne veľká prechádzka pred odchodom preč a ihned po príchode tiež a potom už s vami a čo sa dovoleniek týky je to rovnaký problém aj čivavou nie len s veľkým psíkom, preto sa treba rozhodnúť až zvážení všetkých vecí s tým súvisiacich
    #55530
    Ivan2580
    Člen
    Jasne už to zvažujem rok 🙂
    A stále naďabnem na niečo čo ma zastaví 🙁
    Ale som pevne rozhodnutý že tento rok ho kúpim už 🙂
    Aj keby som mal odvolať dovolenku, ak nevymyslím čo s ním … Inak by šlo ozaj len o 2 týždne v roku… čo si myslím že nieje tak veľa bez psa…Len potrebujem aby k nemu chodil dajaka dobra dusa po dobu tych 2 tyzdnov inak mu bude urcite srasne smutno…
    #55531
    wendy1
    Člen
    Kupila by som si dostatocne velku klietku ak sa bojite o znicenie bytu, odmala ho pomaly navykajte na tuto klietku. V nej by mal mat vodu, hracky… Moja bola tiez naucena na klietku, ale bola tam dokopy asi take 2 tyzdne, kedze odmala ked som videla ze nieco okusuje co sa mi nepaci, tak som jej to naznacila a nikdy to uz nerobila. Nikdy ho ale nesmiete posielat za trest do klietky, musi mat len kladne myslenie na nu. Ja som to trenovala cely den a vecer uz bola pripravena aj spat. Ked bola chora, tak si tam stale isla lahnut. Teraz je klietka v pivnici a ma svoj pelech. Vela ludi mozno bude proti tej klietke, ale ozaj zalezi ako si ho vychovate. Nemal by vsak byt dlho. Klietku v dobrej cene kupite na http://www.baron.cz. Ja som mala 100×700, vmestili by sa mi tam 2 labradorky, myslim ze aj pre Vas je tato velkost dobra. Na noviny psika neucte.
    Na dovolenku ked pojdete tak mu mozete dat urobit tu volieru u rodicov a nechat ho tam na ten cas, alebo ho dat do psieho dobreho hotela.
    Urcite to zmaknete a cenne je to ze bezhlavo ste nekupili hned psika, ja som takto 3 roky odkladala kupu.
    #55532
    treba vymyslieť takého psíka a takú dovolenku aby ste mojhli byť spolu aj tam,
    my sme dali ešte u rodičov kokršpaniela na 10 dní k skvelému veterinárovi kde sa mal ako v bavlnke aj ho okúpali aj venčili a aj tak by som to už v živote neurobila, navyše zaplatiť mu hotel je to isté ako ho mať so sebou
    #55533
    Ivan2580
    Člen
    Tak keby sa jednalo o dovolenku niekde na Slovensku na chate nevaham ale tu ide o Egypt takze to musim pustit z hlavy…
    Ta klietka je naozaj zaujimava ale ako vy ste si ju do tej klietky zatvarali ked ste chodili na cas do prace?Predsa pracovat musite psik sa musi naucit urcite aj byt sam 8 hodin… Dalsia vec je spravny výber fenka, som za fenku preictal som toho dost o psikoch a fenkach a ževraj psík ocikáva kade chodí a je taký neviem či hravejší..?Ale že do bytu sa hodí viacej fenka …Urcite zase zavisi od vychovy ale predsa co myslite?
    #55534
    wendy1
    Člen
    Prvy tyzden by som si vzala volno v praci a venovala sa navykom na hygienu, klietku a pod.
    Ja mam pracu ze som sama sebe panom, to malo vyhodu, taze som chodila domov skor, ale niekedy bola v klietke aj sest-sedem hodin. Myslim ze ked je dostatocne velka klietka tak je to ok aj na 8 hodin, tak ci tak psik vela casu prespi ked nie ste doma.
    Ja by som si vzala fenku, moj prvy bol psik a bol neskutocne super, druhu mame pudlicu u rodicov a teraz mam fenku a uz by som nechcela psika. Jasne ze to zalezi od vychovy, ale preda len by som opat chcela fenku. Kupujete s PP?
    #55535
    Ivan2580
    Člen
    No neviem sa ani k tomuto postavit skor to chcem kupit v podstate od kamarata ktoreho psa aj poznam velmi dobry havo uz minuly rok to predaval, ale to som este len zacal uvazovat o nom a pocas toho roku som si to dal do kopy ze akonahle bude mat zase sneniatka tak si ho urcite uz kupim a nezavaham, s PP hmm co ja viem je to aj dost drahe predsa PP je vacsinou kvoli vystavam nie?To s tou klietkou je zaujimave i ked ja by som ju nedokazl tam zavriet radsej by som jej zavrel dvere do izby a v kuchyni tam nema co dohrizt vsetko je vysoko ked tak stolicky a stol nohy ale to nieje take strasne… 😀
    #55536
    múdro , oni sa naučia 🙂
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 32 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.