je na mna agresivny:(

  • This topic has 10 hlasov and 23 odpovedí.
Zobrazuje sa 9 príspevkov - 16 až 24 (z celkového počtu 24 )
  • Autor
    Príspevky
  • #50367
    Dobry Den

    myslim si ze obaja mate pravdu..pretoze na kazdeho psa ine plati..je to aj podla agresivity toho psa..ak je moc agresivny zvolila by som radu chajati .. a neskor by som presla na scylla ..postupne by som tie odmeny znizovala.. citala som to cele pretoze mam podobny problem..sice mam psika len kratko teraz budu len 3 tyzdne..cize si musime na seba poriadne zvyknut..je to 2,5 rocny krizenec labradora s rotwailerom.. ked bol steniatko bol tyrany,,neskor bol v utulku.odtial si ho vzalo jedno dievca ,vtedy mal 3.5 mesiaca..mala ho az doteraz..len ze na neho nema cas tak ho musela dat prec..keby som si ho nevzala bol by v utulku..mam ho v byte chodime na prechadzky aj na dost dlhe ..pretoze je velky ma okolo 50 kg..a neviem si predstavit keby ma napadol ako by som sa ubranila..asi by som to nevedela je moc velky..zo zaciatku bol dobry, celkom rychlo si zvykal..raz mal len take poobedie ze na mna zavrcal a bol nervozny..potom ho to znova preslo ..a po tyzdni znova to je teraz uz druhy den..na mna zavrci obcas..ale na brata stale..to ze pri jedle vrci alebo pri hre a jeho hrackach to chapem berie to ako jeho majetok..ale ked sam pride a dava mi labku a liska sa mi nech ho hladkam a neskor zavrci..z nicoho nic..urcite ziadne tresty pouzivat nechcem..viem ze sme spolu este malo..a musime si zvyknut ale preco sa to za tieto dni zmenilo?jest mu davam len ja..co sa tyka velkeho pravidelneho jedla..on nema v jedle mieru a zjedol by toho strasne vela len sa mu bojim dat vyskusat kolko zvladne, aby nemal nejake zaludocne potiaze..cez den mu da aj brat vselijake malickosti..ked zacne na nas vrcat tak zvyknem mu odpovedat arogantnym tonom ci mu sibe…alebo si ho nevsimam,,,a neskor si ho zavolam k sebe a pohladkam ho..neviem raz je normalny a raz agresivny..ale na brata je najviac…co pred tym ani na neho nebol..niektore zakladne povely ovlada..a ostatne ho chcem naucit..ale asi budem musiet pockat kym sa ukludni ..pretoze sa bojim ze napadne brata alebo mna ..a keby skocil raz..tak si myslim ze by nas roztrhal a nie len pohryzol..prosim poradte mi..dakujem

    #50368
    Scylla
    Člen
    Ve tvém příspěvku je velké vzájemné nepochopení a jeden velký problém – anarchie. Uvědom si, že pejskovi nepatří nic. Ani hračky, ani miska, ani pelech, prostě nic. Takže si nemá co si je hlídat nebo vrčet. Ale je také velká hloupost mu něco brát nebo zkoušet brát jen proto, abyste si “upevnili pozici”, protože tím ho jen naučíte si to hlídat.
    V posledních dnech se to změnilo proto, že pejsek zjistil, že si může dělat naprosto co chce, byl by hloupý, kdyby jednal jinak, nebo ne? Dejte mu doma i venku pevný kožený obojek, přiměřeně utažený tak, aby se nemohl vyvléknout, ale aby se vám pod obojek vešly dva prsty. Doma hladké vodítko dlouhé nejméně 2 délky psa, venku stopovačku. Neopakujte povely, dávejte všichni stejné povely a po uplynutí reflexního oblouku psa mu s nimi vlídně pomozte, pochvalte ho. Každý povel trvá do té doby, než psa propustíte nebo dáte jiný povel. Nikdy na něj nekřičte. Pokud je na svém pelechu nebo v místě, odkud nemůže odejít, jen kolem vás, udělejte mu místo tak, aby mohl odejít. Nechoďte k němu vy, když mu něco chcete, ale volejte si ho. Buďte klidní a důslední a pokud to bude nutné, i arogantní, ale ne hrubí. Pokud s ním budete potřebovat manipulovat, ovládejte ho za to vodítko, netahejte ho za obojek.
    Nastavte jasná pravidla, trvejte na nich, vysvětlujte mu je.
    #50346
    Scylla
    Člen
    Popsala jsi, co dělá ten pejsek. Napiš ještě, co děláte vy. Je to hodně důležité.
    #50347
    5jerry5
    Člen
    tak ked vrci ..tak nanho zacnem kricat a dam mu pozadku s novinami alebo nanho vylejem vodu lebo ju nema rad,alebo mu nasadim nahubok ….to je vsetko
    #50348
    Anička
    Člen
    Ahoj Lucia, myslím, že máme rovnaký alebo aspoň podobný problém. Taktiež sa jedna o kríženca pravdepodobne špica. Bolo to rozkošné šteniatko, no ako rástol, začal byť čoraz viac agresívny, hoci to bol domáci miláčik, takže s ním vôbec nebolo zle zaobchádzané. Myslím, že práve to, že bol a stále aj je hlavne maminým miláčik, určite bolo jedným z faktorov jeho agresivity. Keď niečo vyviedol, alebo keď sa ešte ako malý začal zúriť, mama nedovolila, aby dostal novinami, alebo aby vôbec bol nejak potrestaný. to v ňom zrejme vzbudilo dojem, že on je pánom a teraz to tak vyzerá. nechá sa pohladkať iba keď on chce, keď má hladkania dosť, okamžite začne ceriť zuby a ak okamžite s hladkaním neprestaneme, skočí po ruke, či nohe a hryzie. Neznesie sa ani s inými psami, on je skrátka sám svoj. Má už 5 rokov, takže si myslím, že na nejakú prevýchovu je už dosť neskoro, ale človek nikdy nevie. Keďže opäť bývam s mamou a mám teraz vlastné šteniatko, dávam mu slovne pocítiť, že pánom nie je on, ale my. Či sa niečo na jeho správaní zmení, neviem, ale viem, že nie je dobré, keď je pes schopný zúrivo skočiť po ruke svojho pána – teda mojej mamy.
    #50349
    Scylla
    Člen
    Štěně není třeba trestat, to měla maminka pravdu, hlavně prosím tě zapomeň na takové nesmysly jako plácání novinami. Jak může štěně něco vyvést, jak může vědět, že je to špatně, kdy ho to nikdo nenaučil? Štěně je potřeba učit a určitě ne formou trestů, ale je potřeba mu ukázat, co je dovoleno, co je správně. Jak ono to může vědět, za co je trestáno??? Navíc – bití čímkoli je ostudné chování ke psovi. Když už musíš trestat, měla bys to stihnout do dvou vteřin po “provinění”. Pokud nechodíš po bytě s novinami v ruce, určitě to nestihneš: dojít pro noviny, složit je, chytit psa, napřáhnout se, uhodit…., to nestihneš ani náhodou. Je to prostě nesmysl 1. stupně.
    S tím pejskem není na převýchovu vůbec pozdně, jen k tomu musí být vůle všech, kdo s tím pejskem přicházejí do styku a měl by být společný postup. Mohu ho sem napsat, co bych s ním dělala já. Určitě bych nepoužívala agresi, bití a tresty.
    #50350
    romoco
    Člen
    mslim si to iste, co scylla, agresivita z vasej strany pravdepodobne nic nevyriesi. je agresivny len na ludi alebo aj psy?
    v kazdom pripade treba viac trpezlivosti, mozno si kup nejaku knizku, ked vravis, ze ste teraz trosku v nudzi, alebo sa skus poradit priamo s veterinarom, konzultacia by mala byt cenovo v pohode… a drzim palce
    #50351
    Scylla
    Člen
    S vetem konzultuj určitě jeho zdravotní stav, ale ne jeho chování, ať nedopadneš jako v Polepšovně mazlíčků, co běží u nás na Nově – to je děs a hrůza.
    Problém je v tom, že si psí respekt a důvěru musíš zasloužit tím, jak se chováš, svoji důsledností, klidem, srozumitelností, tím, že neřveš, neměníš nálady, neopakuješ povely, neměníš priority, děláš psovi ochranku, živitele, ošetřovatela a oporu. Vynutit si ńásilím ani trestáním si důvěru ani respekt nikdy nemůžeš. To prostě nejde.
    #50352
    ak kastrácia pomôže jednému s desiatich psov, ešte je to stále nadnesené číslo. Viete z kastrácie majú veterinári zisky, preto sú niektorí díleri kastrácie
Zobrazuje sa 9 príspevkov - 16 až 24 (z celkového počtu 24 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.