je možné ža sa chválenie a pamlsky za cikanie mojej fenke nepáčia?

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Výcvik psa je možné ža sa chválenie a pamlsky za cikanie mojej fenke nepáčia?

  • This topic has 5 hlasov and 19 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 20 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48613
    evicta1
    Člen
    doniesli sme si domov 7týždnové šteniatko zlatého retrievra.Je u nás len 4dni. Pekne mi prvé dva dni cikala vonku a teraz to drží dovnútra. hned ako prídeme domov tak sa vyciká tam. Vždy ju zoberiem do naručia a odnesiem na kamienky pred domom a poviem jej že cika sa tu. Ak sa vyciká vnútri nevšímam si to a utieram to bez jej prítomnosti, ževraj sa to tak má. Chcem sa len spýtať či sa jej nemusí páčiť ked ju za cikanie vonku chválim. Ked sa jej podarí vonku vycikať tak ju chválim a hladkám a ona odo mna vždy taká prikrčená utečie. Ani pamlsok si po cikaní odo mna nezoberie. Inak sa hladká a mazná rada.Len sa chcem spýtať či je vôbec možné že sa to hladkanie a pamlsky za cikanie nejakému psovi nepáčia.
    #60746
    Smallblot
    Člen
    Skúste ju pri cikaní vonku pochváliť len riadne slovne a hlavne veselo, príp. jej ponúknuť mlsku. Keď nebude chcieť, tak jej ich nedávajte.
    #60747
    utierate bez slov a bez jej prítomnosti? tak to počujem prvý krát, pretože to podľa mňa má opačný efekt, vy jej musíte dať vedieť, či sa vám to čo robí páči a či nie, inak si bude myslieť, že to robí dobre, mne bolo povedané, že psík si môže myslieť, že žiadna reakcia na to čo robí je tiež istý druh pochvali… takže by som vám radila ju vyvadiť, vyhanbiť, nie biť, ale HNED ako sa vedľa vyciká, resp. vnútri, treba prejaviť nesúhlas, a presne ako píše smallblot, vonku hlasno chváliť, nech cíti, že sa doslova radujete, že cikala vonku 🙂 samozrejme, malé 7 týždňové šteniatko nevydrží tak dlho bez kakania a cikania, až neskôr pri správnom usmerňovaní, ak sa vám to dlhšie nebude dariť, robíte chybu vy a nie psík, to si treba vždy vravieť, pretože šteňa všetko pochopí, ak to podáte správnym spôsobom 🙂
    #60748
    čo sa týka toho úteku, moja Engee robí to isté, ale ona nie je maznák 🙂 hoci je malá, nejako ju to neláka… takže ju nenúťte, prispôsobte sa svojmu psíkovi, čo má rád a čo nie, a možno len potrebujete získať si jeho dôveru hrou 🙂 dajte tomu čas
    #60749
    heny
    Člen
    7 tyzdnove steniatko je este babo, necakaj od neho ze ti bude od zaciatku vonku pekne cikat :)ona este nechape ze len vonku sa cika. ja som mojmu prve 2 tyzdne dokonca nic nevravela ze nehody
    pekne zacne vonku cikat od tych ca 4 mesiacoch aj to pravdepodobne s obcasnymi nehodami … rocky zacal na 100% cikat vonku ca od 5 mes, u kazdeho psika je to ale odlisne…
    ja som pamlsky nikdy nedavala, pochvalila som len obcas … !
    takze nechce pamlsok-nedaj…

    – moj nazor na pamlsky za cikanie – urcite viacery nebudu somnou suhlasit- ja som mala vtedy taky nazor preco ho mam odmenit za to ze sa mi vonku vycikal? to musi byt samozrejmost- bala som sa ze kebyze prestanem s pamlskami ze mi zacne v nutri cikat-na truc mozno som zle rozmyslala, ale v pohode sme to zvladli bez nich 🙂

    ked prichytis pri cine zvolaj len fuj-nie-nesmies neviem ktore slovicko pouzivas(nikdy nebit ani nenamacat nufak do toho)
    a pravidelne vychadzky naj je ked sa ti vycika-vykaka, hned ist naspet aby vedela preco bola dole.
    prajem pekne chvilke so steniatkom a vela trpezlivosti – urcite to zvladnete 🙂

    #60750
    geppy
    Člen
    Ja to iste,pamlsky som nikdy nedavala a ja som jej ani nic nehovorila ked sa doma vycikala alebo vykakala,stacil moj pohlad a potom treba pozorovat psika co robi,pohyby,ked moc cucha zem….tak sa naucis ze kedy ma ist von,aj ked ja som mala stastie,moja sa od mala pyta von :))
    #60751
    heny
    Člen
    to si mala velmi dobre ked sa pytala von 🙂 rocky nie, teraz zvykne, ale velakrat len vymysla spekulant, uz ho mam prekuknuteho :))))
    #60752
    ja dávam, piškotu mám vždy pri sebe, ale koľkokrát sa vonku vyciká a nedostane nič, priateľ jej nedáva, ale myslím si, že to pomohlo, aby pochopila 🙂 Rhea dala napr. aj radu, že so psíkom sa treba ísť vonku len vycikať a hned sa vrátiť, aj to prospieva k lepšiemu zafixovaniu
    labka.jpg
    #60753
    evicta1
    Člen
    ďakujem všetkým za rady :o)
    k tomu cikaniu vnútri mi bolo poradené vytierať bez prítomnosti psíka aby si nemyslel že sa s ním hrám. ona sa vyciká a ja hneď nabehnem s utierkami a handrou, do ktorej ona samozrejme rada skáče a hrá s ňou. takže to môže byť vnímané ako forma hry a pochvaly za to že sa vycikala vnútri. Neviem čo je na tom pravdy :o)
    Ubrala som z intenzity chválenia vonku za cikanie (neteším sa úúúúplne najviac len ju milo pochválim) a už dva dni naša Bellinka sedí pred dverami, kňučí, pýta sa von cikať. normálne nechápeme. Je u nás len 7 dní :o)))))))))))))) dúfam že jej to dlho vydrží a nie je to len také prechodné štádium .o)))))
    #60754
    heny
    Člen
    to je super ked sa sama pyta von 🙂 a samozrejme drzim palce aby jej to vydrzalo :))
    co sa tyka utierania nehod a hry to som este nepocula…
    neviem ci by to brala ako hru keby si ju utierani nehody hresila- podla mmna by pochopila ze zle urobila..
    #60755
    heny, mne sa zase toľkokrát stalo, že som ju hrešila, susedia ma museli počuť a ona ako raz wendy písala dávala tie kozie skoky a chcela sa so mnou hrať 😀 nevedela som či plakať a či sa smiať na nej… takže myslím, že závisí od toho ako to podá psíkovi a potom následne rozmýšľa, či sa s ním chceme hrať alebo nie 🙂
    no ale čo sa týka cikania, ja zásadne zakaždým karhám ked sa nám aj teraz podarí nehoda…
    #60756
    heny
    Člen
    veronika sa ja som ponom tak nekricala 🙂 samozrejme zalezi natom ako sa to psikovi poda, rocky pochopil ze ho hresim- ze sa mi to nepaci…
    evicta musi vyskusat co plati pre jej psika 🙂
    #60757
    no ja som to na začiatku dosť prehnala s krikom :/ potom som to vzdala, lebo som videla, že to nemá efekt a šla som od opačného konca cez maškrty a fakt sa to osvedčilo viacej :/ no čo už, človek sa učí na vlastných chybách bohužiaľ
    dsc05892.jpg
    #60758
    heny
    Člen
    ale aspon ze sa ucime, aj ked na vlastnych 🙂 a musime predsa vyskusat co plati na nasich psikov 🙂
    #60759
    to áno, ale teraz spätne sa mi to zdá také zbytočné :/ aj teraz robím veľa chýb, lebo ju chcem stoj čo stoj naučiť poslušnosti: neviem sa odnaučiť všetko obkecávať, ani sa nečudujem, že má z toho miešung čo od nej chcem 🙂
    ale zároveň som hrdá, že som ju dokázala naučiť veľa trikov a aj moju dosť problematickú mrtvolku sme nakoniec zvládli 🙂
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 20 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.