Jak si hrajete se svým psem?

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Ja a môj pes Jak si hrajete se svým psem?

  • This topic has 12 hlasov and 50 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 51 )
  • Autor
    Príspevky
  • #50942
    wendy1
    Člen
    Mudry 🙂
    #50956
    Tchor
    Člen
    Na venceni bezne jezdim 5-20km na mista kde to mam s myslivcema domluveny. na treninky jezdim po cely republice.

    Znova opakuju kdyby lide mely svoje psy ovladatelny ve vetsine pripadu by nebyl problem se s myslivcema domluvit. My mely ze zacatku taky problemy protoze nam neverily – ted uz neni problem se snima domluvit a sami nam rikaj kde je mozny trenovat aniz by jsme prilis stresovali zver. rikaj nam kde jsou mlady a kde jsou mista kam zalehava zver. Takhle to ma ale vetsina lidi ke kterejm jezdime trenovat takze to je jen o tom presvedcit myslivce o tom ze jsou psi ovladatelny a domluvit se s nima. V lese nejcastejc potkas ty ktery tu myslivost delaj kuli zveri a stema se domluvit vetsinou da. se zakomplexovanejma blbeckama co myslivost delaj kuli tomu aby si mohli obcas na neco picnout se nedomluvis, ale to je vsude vsude jsou lidi ruzny.

    #50974
    Tchor
    Člen
    S tou dani (ona to neni dan, ale poplatek za to ze v prostoru mesta muzes mi psa) by jsi mela pravdu pokud by vsichni pejskari dorzovaly alespon zakladni pravidla slusnosti vuci ostatnim. Ona je otazka zda ten polatek je ci neni “zpravedlivej” kdyz se plati “jen” za psy, ale neopravnuje te knicemu jinemu nez k tomu ze muzes mit psa. Rozhodne to mnestu nedava povinnosti se o pejskare starat. Bud rad ze zijes tam kde zijes. V dost veky casti Evropy je normalni ze jinde nez na vlaastnim pozemku nebo oficialnim cvicisti si psa proste nepustis.

    Podminky drzeni psa jsou u nas a pokud vim, i u vas velice volne. Kdyz si budes chtit poridit treba dravyho ptaka pro sokolniceni – budes muset splnit mnohem vic nez jen jednou rocne zaplatit poplatek.

    #50943
    ono to bude asi tým, že v agility sa to učia psíci asi jeden od druhého ,je tam iná atmosféra atd a doma by to už na čo robil ?? :))) ja osobne sa mu tiež nedivím
    ked si neviem rady a je škaredo veru aspoň cez 3 izby čo je asi 12 m mu hádžem hračku a on ju niekoľkokrát priaportuje,loptička atd niekedy mi fakt chýba bežiaci pás….
    #50957
    z toho vyplýva jediné : že bežný človek má smolu a s ním aj bežný psí kamarát…:(
    #50975
    no comment ….
    #50958
    Tchor
    Člen
    Co je to “bezny” clovek a “bezny” psi kamarad? mam psy jako partaky, spi se mnou v posteli a pokud to jen trochu jde jsou vsude se mnou spolecne “pracujem” cca 10% casu 90% spolecne zijem. (kdyz se podivas na fotky v galerii co mam v podpisu uvidis co se psama delame) Vlastnit psa je hlavne o zodpovednosti a ta se projevuje i tim ze psa “provozuju” tak ze neomezuju a neohrozuju jiny – at uz lidi nebo zvirata. Nerikam ze to vzdy musi vyjit na 100%, ale clovek by se mnel snazit treci plochy minimalizovat.

    Mimochodem ve velke casti Evropy nepripada v uvahu ze by nekdo pustil psa z voditka jinde nez na vlastnim pozemku. Cela oblast bejvalyho Ceskoslovenska je “kynologickym rajem” v podstate muzes se psem vsude, nikdo ti donce nemuze branit ke vstupu na jeho vlastni pole – pokud tim vstupem nenicis urodu.

    #50976
    Renatus
    Člen
    No ešte že sa nemusíme pýtať štátu, či môžeme porodiť…
    #50959
    ja ich delím veľmi jednoducho
    1/ tí čo ich majú radi a urobia pre ne všetko v rámci možností

    2/ tí čo sa majú lepšie a nerobí im problém drahá strava, výcviky atd /škoda že tam nemôžu patriť všetci / ,ale žiaľ medzi nich sa vmiešavajú aj tí čo majú svoje zvieratká len ako módny doplnok

    3/ tí čo ich majú len na nejakú funkciu napr stráženie, ale myslia si že im stačí dať vodu a nažrať a viac sa starať netreba….

    4/ tí čo na nich vyslovene zarábajú

    pričom 3 a 4 kategóriu som nikdy nepovažovala za milovníkov psov

    #50977
    Tchor
    Člen
    lenže namiesto toho aby niekto prišiel s radou , nám radšej vynadajú že nemáme mať psov , ked im nevieme kúpiť pozemky…

    Nikdo ti nenadava – jen ti pise radu aby jsi se zacal starat sam – tim ze budes nadavat na netu na pomery nic nezlepsis. Vyvoj jde vsude kolem tim smerem ze se situace pravdepodobne jeste zhorsi takze pokud s tim lide nezacnou neco delat na politicky urovni tak holt za par let budou psy vencit na malych oplocenych placech kde jedine budou moct bejt navolno.

    Zivot neni o tom co by jsme chteli, ale o tom co si zaridime.

    My uz jsme si to zaridily jak to nejlip slo – mame i ten vlastni pozemek, zastupitelstvu obce jsou pomerne rozumni lide se kteryma se da domluvit a hlavne zaridili jsme si moznost plny mobility a schopnosti kdykoli zmnenit plan a vyjet na trenik ze dne na den treba na druhou stranu republiky. Vsechno je to jenom o tom co je pro cloveka dulezity. Na druhou stranu za to platime tim ze jiz 10 let zijeme v postupne opravovany “zricenine” kdy kdyz jsme se nastehovaly byl jeden kohoutek studeny vody a suchej zachod – vsude sama plisen a mokro. nestezujeme si, ale my si tak vybraly ja si vyberou jini je jejich vec jen by si nemeli stezovat na druzhy – temer vzdy jsou alternativy reseni.

    #50960
    Tchor
    Člen
    mas to hoooodne zjednoduseny.

    Ve vsech tech kategoriich jsou lide kteri neco umi a psi se u nich maji velmi dobre. Ale taky lide kteri by , podle mne, nikdy zadneho psa mit nemely, kteri at uz z neznalosti nebo z lenosti psy tyraji. Bohuzel to druhe je castejsi nez to prvni.

    Spousta lidi si mysli ze prizpusobovat se musi jen pes a okoli a zapominaj na to ze oni byli ti co si psa poridily a ze se musi prizpusobit hlavne oni. Vlastneni psa je hlavne o zodpovednosti, citu, znalostech a schopnosti prizpusobit svuj zivot tomu ze mam psa. Zacina to uz tim ze si hodne dobre promyslim jakeho a zda vubec si psa poridim.

    #50978
    Tchor
    Člen
    trochu ujety prirovnani, ale i tady jde o zodpovednost v tom smyslui jestli clovek ma podminky na to dobre vychovat deti.
    #50961
    že by SCYLLA = Tchor ???

    tak o tom sme sa vôbec nechceli baviť….

    #50979
    Renatus
    Člen
    A keďže si myslím, že som primerane zodpovedná, porodila som tomuto svetu len jedno dieťa…

    A chovám tiež len také plemeno psa, ktoré je prispôsobené pobytu na gauči…Ale aj tak si myslím, že za svoje “poplatky” za túto “výsadu” mám právo na ten kúsok zeme, kde by sa môj hafan mohol vybehať…

    Pekný deň :-))))

    #50946
    ivinka
    Člen
    my sme boli minule na BA -hrádzi v petržalke a stretli sme zopár havkáčov 🙂 bohvie či aj tam nie je zakázaný voľný pohyb psa ako skoro všade :(… ale v malom byte sa pes s kopou energie ako má ta naša veľmi nevybehá,.. aj keď ona rada lieta po všetkých izbách, najlepšie s hračkou-kosťou, alebo pískajúcim supom v papuľke… 😀 trhaciu hračku už zrušila 😀
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 51 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.