Jak si hrajete se svým psem?

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Ja a môj pes Jak si hrajete se svým psem?

  • This topic has 12 hlasov and 50 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 51 )
  • Autor
    Príspevky
  • #50937
    škoda že nám to s tým behaním poľovníci takto znemožňujú, pomaly niet miesta kde by mohli byť navoľno 🙁
    #50951
    joooj veru múdro nech je nás čo najviac
    #50968
    Tchor
    Člen
    1)To je ta forma o ktere mluvim.
    2) Ja jsem si nevsim ze by z nekoho delala “debily” co tu vidim je slusne, byt obcas trochu radikalni, upozornovani na potencialne nebezpecny postup ktery kdyz se nepovede vede ke zhorseni problemu a ze uz u dost psu k tomu zhorseni vedl. To procento nepovedeni se neni tak maly aby ho bylo mozny zanedbat.

    Kazdy dela chyby a mnohem vic nez si jich uvedomuje – cim vic zkusenosti mas tim vic vlastnich chyb si uvedomis a tim vic jich muzes zacit odstranovat.

    #50938
    wendy1
    Člen
    Pes nemoze behat navolno ani ked je oznaceny reflexnym obojkom? Od kamosky som vedela ze pes musi byt oznaceny napr. reflex. obojkom alebo vestou a tak by polovnik nemal narok zastrelit. Mal by urobit varovny vystrel ked uz. Alebo sa uz nieco zmenilo?
    #50952
    Tchor
    Člen
    Vsecno je to o dohode, s myslivcema sme se domluvili ze kdyz budem nekde trenovat dame dopredu vedet – dohodli jsme se kde muzem psy pustit na volno aniz by jsme pri tom prilis stresovaly v okoli zalehlou zver. Zaklad ale je mit psy ovladatelny tak aby i myslivci videli ze jsou od zvere odvolatelny. Taky je potreba si uvedomi ze psi jsou dobre krmeny a odpocaty – zver zvlaste v zimne ma co delat aby prezila i bez toho ze ji neco honi srnci zveri v zimne staci aby ji pes stval par set metru a s velkou pravdepodobnosti dostane zapal plyc a pojde.

    Proste pokud chcete se s myslivcema domluvit (a vetsinou to jde) tak musite respektovat ze i zver ma svoje “prava” na klid.

    #50969
    samozrejme , aj ja sa rada zlepšujem vo všeličom, ale to mi nedáva právo byť arogantná k druhým len preto lebo majú iný názor, takže to – že mala šťastie na veľa blbcov po ktorých musela riešiť a opravovať psíkov , neznamená že sa to nedá riešiť príjemnejším spôsobom…
    linda.jpg
    #50939
    žiaľ v nšom okolí ich to nezaujíma a stalo sa že aj zastrelili psíka, dokonca ani nebol vzdialený od paničky viac ako 50 m nieto 200 🙁
    Sú to svine a mne povedali že jedine s náhubkom a na vodítku môžme prejsť po poliach, že dnes je už všetko súkromný pozemok
    #50953
    ale ja nehovorím o lesoch a pastvinách pri nich a ani nehovorím o zoskupeniach kynológov ale o bežných psíčkaroch a poľovníkoch v okolí dedín čo si radi strelia po hocičom čo sa hýbe hoc aj 100 m od vlastného pána a to nemusí vôbec nič naháňať len behať z dôvodu vybitia energie a to teda evidentne nejde minimálne v okolí BA
    #50971
    Tchor
    Člen
    Renatus

    Ty mas psa ty se musis starat aby jsi mel podminky k tomu ho mit. Pes neni narokovy ve smyslu ja mam psa tak vsichni koukejte delat abych ho mit mohl.

    1) pejskari nejsou tak mala politicka sila aby je mohlo politicke vedeni mesta brat na lehkou vahu kdyz se domluvi. takze muzes se snazit zorganizovat spoleny postup pejskaru ve vasem meste a spolecne se domluvit s radnici aby se zlepsily podminky. Nadavanim na pomery toho moc nevyresis.
    2) muzes individualne vyrazit hromadnou dopravou tam kde muzes psa mit volne, chapu ze bez auta to jde hur, ale jde to, ja takhle leta jezdil se trema NO – dokud jsem nemel auto.

    praveja111

    Uz jsem tu zkutecne OT, ale ja v Hancinejch prizpevcich aroganci nevidim, vidim tam strasnou beznadej a unavu. Abych rek pravdu obdivuju ji ze je schopna se lidem snazit stale dokola vysvetlit zakladni veci kolem komunikace se psem.

    #50940
    wendy1
    Člen
    To je potom chore.:-( Celkovo tie nase zakony su chore. Ved to mozu zneuzivat, cvicit si strelbu na nasich psoch. U nas bezne chodia na pole so psami. Par mesiacov dozadu bola afera co polovnik zastrelil bernskeho a este s ami zda ze na ich vlastnom pozemku. POtom naco si ludia mali kupit reflexne obojky alebo vesty?
    #50954
    Tchor
    Člen
    Honitba je vsude, zver mas zalehlou casto v bezprostredni blizkosti sebe a ani o ni nevis. Ono kdyby lidi meli svoje psy ovladatelny a pousteli je zkutecne jen v miste kde je to s ohledem na zver bezpecny tak by vetsina myslivcu taky nebyla tak “prednasrana” na kazdeho se psem. Bohuzel je mnohem normalnejsi ze lidi vubec neresi ze jejich pes za necim bezi – “no vzdyt se “jenom” probehnou”.

    neni to tak davno co nam v miste kde jsme s myslivcema dohodnuty ze muzem trenovat pod podminkou ze psi nic honit nebudou byly na stopach fena byla na vic jak dvouhodinovy stope a najednou prilitly dva ovcazi honici zajice ten zajic probehnul 3m od stopujici feny a v tesnem zavesu ti ovcouni. Majitele tech ovcounu byly v tu chvili cca kilometr daleko a vubec to neresily. Podobnejch “zazitku” mam mnoho.

    Ja osobne se vubec nedivym ze myslivci jsou presvedceny ze velka cast pejskaru nema dostatecne ovladatelny psy aby je mohly mit navolno v miste kde se muze vyskytovat zver.

    #50972
    Renatus
    Člen
    Tchor

    neviem, či viem vo všetkom s Tebou súhlasiť…

    Pokiaľ platím cestnú daň, očakávam, že štát spraví cestu…

    Pokiaľ prispievam do zdravotnej poisťovne, očakávam, že ma lekár nenechá zomrieť bez pomoci…

    Samozrejme, že môj pes má to čo potrebuje, aj pohyb-mám ho rada, spravím pre neho skoro nemožné…Možno musím pouvažovať nad tým “rokovaním s mestom”…

    #50941
    Renatus
    Člen
    Pridávam sa k protestu, že nemám kde nechať svojho “bláznivého” Cavaliera, aby sa vyšantil do sýtosti…Chodíme tu na jednu lúku za pomník hrdinov SNP…treba tam ísť autom, ale široko-ďaleko žiaden “vystrašený nemilovník psov”…snáď sa tam nezatúla nejaký “strelbychtivý poĺovník”…ale pre istotu mu tiež obliekam vestu s odrazkami…asi by som umrela smútkom, keby mi ho niekto odbachol…

    Ináč dosť by ma zaujímalo, kedy dostaneme za svoje dane aj adekvátny “pozemoček”, kde by sa tie naše havkáče mohli venovať napr.zdravému pohybu cez nejaké preliezačky…

    Budete sa smiať, ale ktorýsi upršaný víkend som mu spravila doma “agility”…stoličky hore nohami…žehliacu dosku opretú o posteľ…Skrátka vyhrala som sa, ale môj Hugo to moc neocenil…na posteľ radšej vyskočil,ako by sa na ňu šplhal požehliacej doske…

    Ale snažila som sa….

    #50955
    o tom nepochybujem , ale stále sa rozprávame o dvoch veciach, v mojom okolí jednoducho vôbec nieje plocha kam by nám dovolili ísť…a o to sa nikto nestará…nie každý má na to aby si platil a docestuvával k najbližšiemu cvičisku a aj to je obmedzené ja som hovorila o voľnom pohybe pod dohľadom a ochotou nám niečo vyhradiť , jednoducho povedia kúpte si pozemky a tam si robte čo chcete…
    #50973
    ak ju to obťažuje nech to nerobí….
    a Renatus , máš pravdu presne o tom tu hovorím lenže namiesto toho aby niekto prišiel s radou , nám radšej vynadajú že nemáme mať psov , ked im nevieme kúpiť pozemky… 🙁
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 51 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.