Fenka

  • This topic has 5 hlasov and 22 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 23 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48469
    Lillinka
    Člen
    ako sa u feniek prejavuje menstruacia (neviem ako sa to u nich nazyva) a kedy ju moze dostat?
    #59236
    Denny
    Člen
    Teda jej asi nenapuchol análný otvor, ale vyššie 😀
    Malinká, to je možné teda, že sa hára, na niektoré fenky, to príde skôr 🙂 My pôjdeme s psíkom na zúbky až budúci rok, teraz už nechcem,keď už mal narkózu, nie je to bezpečné pre psíkov, keď by bola častá. Tak držím palce 🙂
    #59230
    Denny
    Člen
    Smallblot,

    my sme chceli dať Dennymu tiež vytrhať mliečne počas kastrácie, keď bol v narkóze, no veterinárka hovorila, že ešte počkáme… A teraz ich ešte má, ale viem, že u psíka ja častá narkóza veľmi nebezpečná. Nemala by byť ani 2x do roka, a Denny ju mal teraz a ešte počas vyšetrení, keď mal zápal moč.mechúra, tak mal sedatívnu narkózu. Tak tento rok mu ich asi nebudem dávať trhať. Narkózy už bolo dosť. Počas kastrácie mu to nechcela robiť, lebo vraj u YT sa zúbky vyvíjajú pomaly, čiže i do roka mu môžu ešte vypadať. Má ešte 2 zadné stoličky, pár predných, čo sa už úplne kývu ale tieš špicáky má, a viem, že tie idú von najhoršie a občas vôbec nevypadnú… Ale tak počkáme do budúceho roka, viem, že ich môže mať krivé, no čo už. Keby sa mu to náhodou zapálilo, tak vtedy ich dáme isto von, ale inak až budúci rok asi. A moja kamoška má YT a špicáky mu dávala vyberať až v jeho 2 rokoch života a má rovné zúbky, tak to dúfam budeme mať i my tak…

    #59232
    Denny
    Člen
    Nášmu keď dali tú sedatívnu narkózu, keď sme s ním boli v Trnave na sono, tak sa prebral poriadne až na druhý deň ráno 🙁 Večer mu ju okolo 6tej pichli, potom mu dali injekciu na prebratie, no on sa až ráno dokázal postaviť na nohy 🙁 už som sa i bála, že čo je s ním…
    #59234
    Denny
    Člen
    No veru máš pravdu, Tá vet. hazardovala so životom tvojho psíka, keď Ti ho dala ešte neprebratého. Už i tí vet. nejako idú dolu vodou 🙁
    #59217
    Denny
    Člen
    Ahoj! 🙂

    Prvé háranie sa u fenky objavuje v období medzi 8. – 12. mesiacom veku, podľa veľkosti plemena. U malých plemien dochádza obvykle k prvému háraniu skôr, u veľkých neskôr. Prvé háranie býva kratšie a slabšie, ale pozor i tak existuje nebezpečie, že pri ňom fenka môže byť nakrytá.
    Fenka hára väčšinou dvakrát do roka, a to najčastejšie na konci zimy alebo začiatkom jari, a koncom leta alebo na začiatku zimy, podľa toho ako to ktorej fenke vychádza 🙂
    A prečo takáto otázka? Koľko má tvoja fenka? 🙂

    #59238
    Denny
    Člen
    Wendy,

    ja som sa toho tiež veľmi bála, že dajú viac narkózy pri kastrácii. Preto keď som bola u vet., tak som jej tam podotkla, koľko váži a náhodou som jej spomenula prípady kedy vet. dali viac narkózy, ako mali a psíkovia sa neprebrali alebo im na čas odišli obličky.

    #59218
    Lillinka
    Člen
    Moja fenka ma uz 7 mesiacov a neako jej napuchol analny otvor tak som si myslela ze je to kvoli tomu.Neviem ci sa mam na to opytat veterinara alebo jej to odpuchne.
    #59219
    Denny
    Člen
    No análny otvor pri háraní nenapuchá, to s tým nemá nič spoločné. Môže byť, že sa nemôže vyprázdniť, že má zápchu alebo upchaté análne žľazy. Skús radšej zájsť za veterinárom, naša fenka mala napuchnutý análny otvor pri upchatých žľazách…
    #59220
    Denny a nevieš či je niečo zlé na tom, že sa moja ratlíčka mala hárať už koncom minulého roka a ešte stále nič? Má dva roky, doteraz sa hárala dvakrát…
    #59221
    Denny
    Člen
    Veronika, u každej fenky to je individuálne. Tak či tak ju sleduj a keby niečo nezvyčajné, tak k vetovi. Ale zatiaľ sa neľakaj zbytočne.
    Naša fenula sa zázračne hára len 1 raz do roka. Samozrejme je to u niektorých plemiem normálne, tak ako je normálne, že niektoré sa hárajú aj 3 krát za rok 🙂
    #59222
    Lillinka
    Člen
    Tak asi to budu upchate zlazy lebo sa vyprazdnuje uplne normalne. Mozem sa opytat ze ako sa potom odpchavaju a kolko vas to vyslo?
    #59223
    Denny
    Člen
    Lily, dám Ti link na video, ktoré tu v predošlom príspevku poskytla Wendy. Keď otvoríš túto stránku, tak nižšie je video, kde psíkovi pani čistí análne žľazy, pozri si to a napíš mi, či i tvoja fenka má takto zdúrené okolie análneho otvoru 🙂

    http://www.bijoupoodles.com/Grooming.html

    A k tej cene. Pokiaľ dáš análne žľazy iba jednoducho vyčistiť, tak Ťa to vyjde cca okolo 3€, ale pokiaľ ich dáš vyčistiť i s výplachom, tak cca okolo 6€. Samozrejme záleží na cenníku každého veterinára 🙂

    #59224
    Lillinka
    Člen
    Myslela som si ze to bude omnoho viac.A ma to take iste,takze sa musime objednat k veterinarovi len neviem ci vydrzi tak stat.Aj vzdy ked ju cesem je to boj . Este ma aj napuchnute dasna takze neviem jak to bude u veterinara.
    #59225
    wendy1
    Člen
    Je to minutova alebo sekundova zalezitost. Neboj zmakne to. Ma zubny kamen? Lebo je to velmi skoro ked ma zapalene dasna. Co jej davate jest?
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 23 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.