Dajte mi niekto odpoved- neverila som aka je to bolest ale takto som stratila uz 2 psika

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Veterinárna poradňa Dajte mi niekto odpoved- neverila som aka je to bolest ale takto som stratila uz 2 psika

  • This topic has 9 hlasov and 39 odpovedí.
Zobrazuje sa 10 príspevkov - 31 až 40 (z celkového počtu 40 )
  • Autor
    Príspevky
  • #54920
    no vidíš a ja mám celkom iné skúsenosti
    #54921
    Scylla
    Člen
    Wendy, mám doma fenu a dva psy, všechno nekastrované, feně je 9 let, psovi 6 a nalezenci, kterého máme zrovna rok, přes 12 let. Jsou s námi v bytě. Co by bylo? Nic. Hlídáme, v době nepřítomnosti oddělujeme. Fenu hlídám na každém kroku, když jsme mimo byt, v tomhle období.
    #54922
    treba sa opýtať veterinára či je pre zdravie psíkov si za celý život “nevrznúť” alebo byť sterilný….
    #54923
    Scylla
    Člen
    Při vší úctě k dobrým vetům – oni z toho mají kšeft. Navíc většina z nich absolovala veterinu v Brně, kde doktorka Žertová, velká zastánkyně a dealerka kastrací z prventivních a hlavně z výchovných důvodů (k dočtení na jejích stránkách a časopisech, řeší kastrací agresivitu, štěkání, hyperaktivitu a nesamostatnost), učí, takže si asi výsledek umíte představit sami.
    Dost let chodíme k jedné paní doktorce, která provozuje dlouho praxi a je její otec byl vetem 40 let. Za posledních asi tak 20 let si vedou podrobnou statistiku o kastrátech a jejich nemocích. Zjistili například, žen 80% fen, které se léčí na poruchy štítné žlázy, jsou feny kastrované, že po kastraci se sledovaným zvířatům zhoršily problémy s pohybovým aparátem, že skoro 40% kastrovaných fen středního a většího plemene trpí únikem moč a záněty močových cest, a podobně. Proto kastrace pro pohodlí majitele zásadně neprovádí a “preventivní” kastrace vysloveně odsuzuje. Výsledky její statistiky plně odpovídají výsledkům této studie.

    http://www.psycholog-psu.com/files/zdravotni_studie_kastrace.pdf

    V případě potřeby sem mohu dát odkaz i na originál.

    #54924
    ale o tom ako celý život vedia trpieť ak nemôžu byť pripustení a koľkým rakovinám sa predíde atd to už radšej nespomína…o tom sú ďaľšie štúdie
    a to hovoríme len o psíkoch ja mám vlastnú skúsenosť sama so sebou a tiež mi to zachránilo život
    #54926
    Scylla
    Člen
    ano, takže jsi byla operována ze zdravotních důvodů, že? proč se tedy tato metoda nepoužívá u lidí, když je tak zázačná? proč se tedy řeší u žen menopauza – její vliv na psychiku ženy, vznik osteoporozy, vysychání kloubů, změny kvality vlasů a podobně – a cpou se hormony, které jim lékaři předepisují na celé lžice? u žen je to fyziologický proces vázaný na věk, jsme na to přizpůsobené. psi ale ne, takže logika říká, že vliv kastrace – absence přirozených hormonů na fenu musí být ještě závažnější než u člověka, ne?
    Přečti si prosím celou studii a pak řekni svůj názor. Protože v dobré vůli, po tom, co všude slyšíš, jak vlastně ten, kdo nevykastruje fenu, se chová nezodpovědně a vlastně jí škodí na zdraví, se k tomu rozhodneš a uděláš to. Ta studie jasně říká, čemu jinému jí tím vystavíš. Tvoje antipatie k mojí osobě s tím nemají co dělat, studie je z ciziny a je velice rozsáhlá a podílelo se na ní mnoho veterinářů a laborantů.
    #54927
    Tchor
    Člen
    Je to pohodlnost – lide se tim pokouseji mahradit zodpovednost a nutnost se sami starat. Kastrace u feny neni rozhodne banalni operace, ale plnohodnotna a i pomerne rozsahla, laparotomicka operace se vsema ryzikama z ni vyplyvajici. Nemam nic proti kastraci lecebne , treba pri zanetu delohy a podobne, ale mam znacny vyhrady proti kastracim “preventivnim” a co povazuju vylozene za prasarnu je kastrace pred dosazenim dospelosti zvirete.

    Nikomu ale svoje nazory nevnucuju, jsou k tomu dostupny informace z obou “stran barikady” je na kazdem na kterou stranu se prikloni.

    #54928
    a veru nieje, to povie každý kto má psov aj vonku a nájde na svojom pozemku cudzieho psa napriek 2,5 m plotu s betonovým základom….a inak kľudne si spievajte ” aj tak sa raz všetci stretneme v jednej posteli “
    #54929
    Renatus
    Člen
    Môžem sa opýtať?

    Stretla som sa s viacerými názormi “odborníkov” na chovanie psíkov a v podstete mi radili – kastrovať…

    Ja sa tomu ale nejako vnútorne bránim.Mám síce so psíkom / 5 r./ dva-krát do roka trocha problémy v tom zmysle, že ak sa na okolí hára nejaká fena, musím ho viac strážiť,
    ale nie je to nič, čo by sa nedalo zvládnuť – zmením čas venčenia, keď je väčšia istota, že je na ulici “kľud” a podobne…

    Môže psíkovi sexuálna abstinencia nejako škodiť?

    #54930
    wendy1
    Člen
    Ja som citala tu studiu ( v knihe od R.D.)a po precitani nie som za kastraciu, ale ak clovek nechce riskovat je to na zvazeni cloveka ako sa rozhodne. Radsej to ako potom riesit problemy co so steniatkami. Ja napr. ku mojej ak pojdeme do domu chcem prave preto dalsiu fenu, aby som nieco take nemusela riesit. Napr. nasa 14 rocna pudlica je sterilizovana ( v 7. rokoch jej zivota )a nemala ziadne problemy, teraz je pravda ze posledny polrok sa zvykne pocuravat ak spi, ale to je uz starobou. Berie homeopatika a odvtedy sa jej stav zlepsil.
Zobrazuje sa 10 príspevkov - 31 až 40 (z celkového počtu 40 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.