Čo už sú tí ľudia zač?

  • This topic has 8 hlasov and 22 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 23 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48462
    Denny
    Člen
    #59176
    katarina2
    Člen
    Denny, ja som sa ani neodvážila otvoriť link, lebo už názov napovedal o niečom veľmi drastickom, nehumánnom čo ja nerada pozerám, tiež som si na Facebooku dala zdieľať obrázok u týraného psíka, schudnutého na kosť a kožu aj koňa, dokonca psíka aj s článkom ako bol už odsúdený na eutanáziu ale toto malo nakoniec dobrý koniec zachránili ho a ponúkajú do dobrých rúk. Takéto smutné veci stačí že o nich viem že existujú a už mám pokazený deň, už mám taký silný smútok ako keby mi zomrel niekto blízky. Predvčerom som bola na prechádzke s mojím psíkom, ešte šťastie, že on to nevidel alebo dúfam, nepostrehol pretože máme dosť hlučnú ulicu a už sme vchádzali aj do našej bránky domov, ale ja som niečo začula, – bol to ako detský plač, plač veľa detí naraz a to boli prasiatka prevážané v kamióne s otvormi vetrákmi pre ne. Kamionista s nimi letel ako s hnojom, iste padali po zemi a dolámali sa alebo nejak si ublížili, asi ich bral na bitúnok, takže mu to bolo asi jedno ako ich dopraví – to čo som počula, stačilo na to, že už bravčové mäso jesť nebudem! Nebude to pre mňa problém, aj tak som preväžne vegetarián, – ja viem aj s inými mäskami je to tak, len človek si to neuvedomí, kým to nevidí alebo nepočuje na vlastné uši, ako som ja začula predvčerom. Ten plač mám v ušiach stále.
    #59177
    heny
    Člen
    vela nechutnosti sa deje na tomto svete !

    u nas v telke ( nemecke RTL ) davali reportaz o zajacoch!
    islo o malochovatela zajacov.
    ochranari zvierat mali podozrenie na zle drzanie zajacikov atd… boli u nho v noci potajomky foto a video robit…
    no to bolo hrozne!!
    zajaciky v uplne malinkych klietkach, ale uplne!!!! medzi nimi aj zdochnute lezali.
    a ten idiot , ked ho ochranari navstivili (on nevedel ze tam boli v tu noc)
    tvrdil ze on sa o zajace dobre stara, maju dost velke klietky atd…
    proste hnus… pripad bol dalej posunuty, hadam ma ten sviniar chovnu zatvorenu.

    alebo ako sa sliepky a kurence chovaju? rastove hormony im podavaju, na malom kusku sa tlacia 100vky sliepok to je nieco hrozne….

    viac takychto reportazi som videla,a velakrat sa mi z toho zaludok zdvihal….:((

    alebo psie trhy… to som tu tiez pisala uz davno.
    v polsku… vela psov je chorych,… ked dojdu policajti sa pobalia, ked policajti odidu sa ti zmrdi zase vybalia a obchody idu dalej….:(

    #59178
    wendy1
    Člen
    Katka ked som videla video z jednej z najvacsich mliekarni v USA, tak som nemala chut pit ani mlieko, ale tak verim ze mieko z CR a SVK nie je takto vyrabane. Americania sa chvalia kolko l mieka vyrobia za den, v tejto fabrike na mlieko jedna kravicka vyprodukuje 35 kg mieka denne!!! Co je abnormalne mnozstvo, 80% kraviciek bola poranenych, chorych, davali sa im tiez nejake hormony a potom preco ludia maju rakovinu a podobne ochorenia. Nastastie tu mliekaren zavreli, neviem vsak ci opat nefunguje. Boli tam aj videa ako mladych bickov odtiahli od matiek hned po porode a nechali ich len tak v slame uhynut, ako im nehumanne stikaju rozky a chvosty, …. Vela veci som ani nedopozerala, kvoli placu som ani nemohla zapnut video. Krava patri medzi inteligentne a zvedave zvierata, a chovaju sa ku nim ako keby nemali dusu. Je suepr ze uz aj u nas je ochrana hospodarskych zvierat podchytena v zakone.
    Dalej ked som videla videa z cirskusov, tak mi bolo na zaplakanie.
    Prosim podpiste peticie: http://www.slobodazvierat.sk/Peticie.2.0.html
    Velmi smutny film je Voda pre slony, hoci so stastnym koncom, tento film som velmi nadavala.
    #59179
    katarina2
    Člen
    Také petície, sloboda zvierat podpisujem, na Facebooku ich mám niekoľko aj milujeme psíkov a podobné, všetko zdieľam a lajkujem, pretože zvieratká sa nevedia brániť, tak ich musia brániť ľudia.
    #59158
    wendy1
    Člen
    Mam dost.:(
    #59159
    hovorí sa, že ľudia sú tvori, čo majú srdce, pocity a potreby… toto nemohli byť ľudia – necítili… sú to monštrá
    #59160
    Denny
    Člen
    Viete, ale najhoršie je že doteraz to ľudia robili psíkom, ktorí nemali PP a hovorili si a čo nemá papiere, kašlem naňho, ale toto je psík s papiermi, dokonca po výstavných rodičoch, tým ľudom už je to úplne jedno, ničia už všetko 🙁 Ale či psík s PP alebo bez PP i tak je to živý tvor, nedokáže sa sám brániť 🙁 Nedokáže povedať dosť toho utrpenia, už mi to nerob!!! 🙁 🙁 🙁
    #59161
    Nela2011
    Člen
    och 🙁 koľkokrát sú na tom FB hrozné fotky týraných psíkov, hrozné, akí vedia byť “ľudia” krutí ….
    #59162
    Denny
    Člen
    Nely, veru sú tam hrozné fotky, ja to dávam i zdielať, lebo raz sa mi podarilo takto zachrániť jedného psíka pred utratením a od nás z dediny si ho zobrali z útulku takí milí, dobrí ľudia, doteraz ho majú a je oňho neskutočne dobre postarané, tak pre istotu to dám vždy zdielať, nikdy nevieš, možno si ho niekto zoberie a pekne sa oňho postará 🙂
    #59163
    Nela2011
    Člen
    no tak to je potom super, veľa ľudí takto zdieľa, čo som videla 🙂 len nepochopím, ako môžu byť ľudia také svine joj …. by som im to vrátila tým istým spôsobom ako oni ubližujú tým psíkom …
    #59164
    heny
    Člen
    u nas v okoli NZ hladaju 2 hajzlikov ktory sa odfotili pri dvoch obesenych psikov… tym dvom netvorom prajem rovnaky osud….ba horsi,,pomalu zakernu smrt
    #59165
    wendy1
    Člen
    To ozaj? Pocula si alebo davali v spravach? Ja to uz vazne nepochopim….
    #59166
    geppy
    Člen
    hrozne….ja tieto veci asi nikdy nepochopim :((
    #59167
    Denny
    Člen
    Heny, tá fotka je tuším aj na FB, že? Ľudia to tam dávajú zdielať, aby sa našli…
    Je to fakt strašné, čo tí ľudia dokážu 🙁 🙁 🙁
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 23 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.