Čivava

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 39 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48632
    zuzana31
    Člen
    Pred tromi mesiacmi sme stratili pre chorobu nášho ešte mladého miláčika- bol to Cavalier King Charles. Dcéra sa nevie s jeho odchodom zmieriť, chýba aj nám ostatným… Chceli by sme si zadovážiť nového člena rodiny, verného priateľa a ,,maznáčika”. Rozmýšľame však nad menším plemenom- ako je napr. čivava krátkosrstá. Veľmi by ma potešilo, keby ste mi napísali- kto má skúsenosti s týmto plemenom – aká je o ňu náročná starostlivosť, povaha, príp. či je v byte lepší psík alebo fenka – jednoducho všetko, čo s tým súvisí.Prelistovala som rôzne fóra a články- rada si však dám poradiť od skúsených ,,psíčkarov”. Skôr, ako si psíka privedieme domov si chcem byť na 100 % istá výberom plemena.Chceme mu darovať predovšetkým našu lásku. Veľmi pekne ďakujem všetkým…
    #61553
    wendy1
    Člen
    Zuzana ste si ozaj ista ze chcete civavu? POznam par civav a nic v zlom, dufam ze ma neukamenuju majitelia, ale toto plemeno ani zadarmo. Su dost citlive na choroby, nachladenia, neda sa snimi ani velmi hrat, vsetko musite opatrne s nimi robit a narabat. Kamoskina civava je stale chora a zial zle dopadla z gauca, polamala labku a este jej ju aj vetosi dobabrali, hnila jej, tak jej museli cast amputovat a to mala rok. Takisto na stravu su narocne., su ustekane. Preco prave civava? Cavalier je uplny flegmos oproti tomu. Je to Vas nazor, hadam napisu este ostatni.
    #61554
    zuzana31
    Člen
    Ďakujem, zatiaľ iba zvažujem všetko za a proti- ešte nie sme rozhodnutí definitívne, ale chceme malé plemeno, pretože aj k veterinárke musíme chodiť autobusom ( veterinára , ku ktorému sme chodili s Badynkom na 100% vymeníme, nikdy viac! ), a čo yokšír? Je ešte nejaké malé a menej náročné plemeno? Dám si rada poradiť a budem vďačná
    #61555
    heny
    Člen
    ahoj zuzka ked som sa ja pred par rokmi rozhodovala ake plemeno- precitala som si o povahe toho daneho plemena- to mi velmi pomohlo :)naroky na pohyb, na udrzbu srsti atd …ja som napr nikdy nechcela bieleho psika 🙂
    civavky su zlate, nenarocne na pohyb ale ako pisala wendy treba na ne ozaj davat pozor, co sa tyka vysok,aby si nedolamali tie sparatka:) kamoskina bola ozaj prieberciva v jedeni, mala aj chuda vrodenu srdcovu chybu 🙁

    ja mam 2 heho yorka, ine male plemeno by som nechcela 🙂 neviem ci ti vadia chlpy v byte- dome- yorki je neplznuce plemeno,takze chlpy v byte nehrozia,ma jemne vlasky fajne na dotyk. vravi sa ze su ustekane- podla mna zalezi na vychove lebo prvy mi nebol ustekany, ani druhy…
    je to terier takze potrebuje vela pohybu,je to inteligentny(podla mna trosku tvrdohlavy) mily psik 🙂 co sa tyka udrzbi treba ho strihavat nakolko je to dlhosrste plemeno.(ak sa nechystas na vystavy) pekny den prajem 🙂

    mne sa paci aj cinsky nahac, ten je taky skaredy az je pekny :))))))

    #61556
    zuzana31
    Člen
    Ďakujem, Heny, ešte nie sme úplne rozhodnutí, ale YT tiež patrí medzi ,,vyvolených”. Tie na fotke sú Tvoje?- krásne!!!! Pri Badynkovi sme mali ,,chĺpov v byte” až. až, dokonca na vonkajšej chodbe, čo vadilo susedom- vždy ich pozametali a dali nám na noviny pred dvere bytu, ale ja nie som typ, ktorý sa rád hašterí, prijala by som teda plemeno, ktoré nepĺzne. S tvrdohavosťou to poznám- pri Baduškovi sme si jej užili skutočne dosť- keď sme ho volali k sebe, bol ,,hluchý”, no keď sme mali nejakú maškrtku- už aj pribehol, nebolo ho treba opakovane prosiť , na prechádzke si chcel sám určovať smer, s jedlom si zvykol ,,kŕmiť z ruky”- bol až veľmi rozmaznaný, to sme urobili asi chybu, bol to náš prvý psík. Tiež zastávam názor, že povaha psíka sa dá čiastočne regulovať jeho výchovou. Ešte raz vďaka!
    #61557
    wendy1
    Člen
    Ja osobne by som si vzala asi bischona, je vraj vseobecne zdrave plemeno, neplzne, len tiez sa musi strihat a cesat, pokial je ostrihany tak nie je narocny velmi na starostlivost, ak nie tak je narocny na stsrostlivost o srst.
    Takisto ma napada maly trpaslici pudlik, tiez su vseobecne zdrave, len maju nachylnost na usi a na starobu mavaju problemy so srdiecom ( ako mala zial aj nasa Nelka ), lebo maju uzke zvukovody, starostlivost podobna ako u bischona, teiz neplzne.
    #61571
    bubo
    Člen
    ja mam civavku, psa a je uplne zdravy nastastie zatial, mne skace z postele jedna radost hore dole 🙂 Len sa strasne lubi oplasovat a hrat…ked ho pustim vonku tak lieta ako drak 🙂 Takze pohyb urcite potrebuje, by ste neverili taky krpec akou rychlostou a kolko zabehne, len sa na nom ostatni smeju, lebo sklopi usi a vyzera potom ako lietajuci potkan 🙂 len treba mat na neho vela casu, je strasne spolocensky a stale prilepeny na mne :)naucil sa pekne aj povely, ako kazdy pes, ked sa mu clovek venuje…a strasne steka iba na starych opilcov neviem preco…
    #61558
    zuzana31
    Člen
    Vďaka- bischona sme zhodou okolností tiež zvažovali, dcéra už aj pozerala, kde by sme ho mohli získať. Starostlivosť o srsť nám nevadí- však keď chceme miláčika, musíme mu venovať aj patričnú starostlivosť. Veľmi ma bolí, keď vidím, ako si niektorí zadovážia psíka a potom skončí na ulici, alebo je v žalostivom stave – to mi trhá srdce! Pred nedávnom mi jeden pán ponúkal psíka- asi 2 mesačného, vraj ho našli na ulici, no mal nejaké fľaky na čumáčiku, ešte vraj neboli ani u veterinára- bojím sa podujať na také niečo- čo ak bude chorý a preto skončil na ulici ( i keď bolo iste aj iné, vhodnejšie riešenie),ktovie, či bol aj očkovaný… myslím, že to bola čivava- ale s niečim ešte krížená
    #61572
    bubo, ja mám ratlíčku a pri behu vyzerá presne rovnako 😀 neuveriteľná rýchlosť, mám pocit, že aspoň tou sa vyrovná behu veľkému psovi, ktorému asi stačí prá veľkých skokov, aby dosiahol rovnaký vzdialenosť, dokonca môže byť o dosť pomalší…
    Tak starí opilci asi nie sú nikomu sympatickí, ani takým nevinným stvoreniam, ako sú psy 🙂
    #61559
    wendy1
    Člen
    Velmi dobra chovatelka bischonov je pani Danková z Košíc. Je aj rozhodkyna na vystavach. http://www.ofamber.sk/?utm_source=azet.sk&utm_medium=kampan11,
    11.4. sa im narodili steniatka: http://www.ofamber.sk/?utm_source=azet.sk&utm_medium=kampan11
    #61573
    Cvrkina
    Člen
    Myslím, že každá povaha psa je iná. Ja mám tak tiež čivavu. Áno samozrejme. Mnohí si myslia, že čivavy sú otravné, zúrivé, malé, otravné atď. Ja vám nemôžem povedať, že nemá ani jednu z zlých vlastností ale viem, že pes vám dá lásku nech je akýkoľvek. Veď ako sa hovorí. Pes ktorému dávame granule je nám vďačnejší ako človek ktorému sme pomohli. Podľa môjho názoru je čivava celkom dobrá voľba. 🙂
    dsc_0003.jpg
    #61560
    heny
    Člen
    dakujem zuzka.. tan na pravo v pozadi je moj, ten nalavo je u nas 2 tyzdne len, mame ho z utulku.
    ja som pri prvom psikovi tiez urobila par chyb pri vychove za ktore sa doteraz hanbim:(
    bischonik sa mi tiez velmi paci ale je biely 🙁 ja ked som na ulici videla bielych psikov labky mali stale take zazltnute… iste to pri bielych psikov neni jednoduche udrziavat ich cistucke , bielucke…ale su to krasne psiky 🙂
    wendy raz som hladkala pudlika. to bolo fajneeee xii , kebyze mam pudlika cely den sa s nim maznam:)))
    #61574
    nie je čivava ako čivava nieje pes ako pes všetko zavisi od majitela ako si ju/ho vychova mam doma čivavu kratkosrstu celu bielu vobec nieje uštekana každy pes je odrazom zaobchadzania majitelom ak ju budete trestať byť takto ju učiť bude robiť napriek štekať kusať vam by sa to tieš nepačilo ale ak ju budete učiť na odmeny tak sa hravo a hned nauči že štekať ma na svoju obranu pred psami alebo signal že chce isť vonku nemali sme zatial žiadne problemi šteka iba ak chce isť von vobec nieje ako sa tu všade piše uštekana agresivna a ešte neviem aka rada sa hra aj sama aj s nami s hračkami miluje deti a behanie po vonku ma vela vyhod je malinka a rychlo sa uči do bytu idealna ja odporučam každemu kto vyskuša neolutuje 🙂
    #61561
    Smallblot
    Člen
    Ja mám tiež YT, takže logicky sa budem prikláňať k tomuto plemenu. Myslím, že všetko podstatné už o nich napísala Heny. Ja by som možno dodala niečo ohľadom toho nášho. Je tiež veľmi priateľský, milý, neútočí na ostatných psíkov, hoci som počula, že veľa YT je presne opačných.
    Čivavu by som si tiež nezaobstarala, majú ju známi, konkrétne psíka, ale je strašne dominantný, čo je najhoršie, aj keď je u niekoho cudzieho (nie doma) a tam majú psa. Skáče aj do toho. Nehovoriac o tom, že váži asi 1,5kg, čo je podľa mňa strašne prehnané aj pri YT a musia dávať nonstop na neho pozor, aby sa mu čosi nestalo. To už nie je podľa mňa hádam ani pes s takou váhou… 🙁
    Každopádne, ak aj chcete malého psíka, nezabúdajte, že je to stále pes, či má 2kg alebo 50. Takže treba ku nim pristupovať rovnako a nerozmaznávať ich len preto, lebo sú maličkí a zlatučkí.
    #61575
    katarina2
    Člen
    Zuzka, vyberajte srdcom a inštinktom – ten obyčajne nezradí. Ja som tú možnosť nemala, že si sama vyberiem psíka, prvého mi podhodili do záhrady v dosť nevhodný čas,malého bastardíka – miešanec pitbula so špicom, asi 6 mesačné šteniatko – najskôr som ho chcela vyhnať zo záhrady – ani pomyslenie, mať psa!!! Manžel bol už vtedy ťažko chorý ležiaci a v tejto záhrade pri dome sa ešte nebývalo – dom bol pred rekonštrukciu, bývali sme v paneláku, takže vidina že chodiť venčiť psíka z paneláka minimálne 3x denne popri opatere nevládneho manžela sa mi videlo nemožné zvládnuť to, ale nemala som srdce to malé klbko vyhnať na ulicu, tak som ho dala do tašky a vzala domov – na pešky od záhrady do paneláka by to mal drobček asi veľmi dlhú prechádzku. Chodievala som sem autom ale vtedy som bola na bicikli takže taška zo psíkom visela na kormáni a tak sme šli domov, malý vikukoval z tašky, prievan mu trochu vadil na očká a ja som prežívala cestou domov dilemu – čo teraz?…Ale bol veľmi zlatý – asi ako každé šteniatko – malá čierna guľka s vystrašenými očkami ako gombičky a keď som ho doniesla domov, rovno som s ním šla ku posteli manžela a vravím mu aha čo som doniesla! Ten po dlhej ťažkej chorobe čo sa už prestal usmievať a stále bol mrzutý sa nezdržal úsmevu a jeho nežný pohľad na psíka rozhodol že zostane aj keď som v tej chvíli nevedela ako to zvládnem. Začiatky s ním boli veru veľmi ťažké – mláčky všade kade chodil- koberce som už aj prestala čistiť ale rovno sa vyhodili ako sa už naučil cikávať vonku a hlavne pýtať sa. Ako podrástol prejavila sa jeho vrodená dravosť, napriek tomu že dostal veľa lásky a pozornosti, cudzí ho hladkať nemohli, hneď chňapol, nedôveroval nikomu a brechal ostošesť, vždy a na každého. Uhryzol by každého bez výnimky – nikoho k nám nepripustil ani na meter! Bol to dobrý strážca!- tohoto čo teraz mám by aj zlodej mohol odniesť, každého pustí k nám aj zlodeja by pustil – každému sa teší – tento je v porovnaní s predchádzajúcim malý truľko. Aj keď majú také rozdielne povahy ja som mala aj mám rovnako rada psíkov – vlastne stal sa zo mňa milovník psíkov, napriek tomu, že som predtým nevedela o nich nič a nikdy som o tom ani nesnívala že raz budem mať psíka. Osud tak rozhodol aj v druhom prípade že zase mám psíka, hoci keď môj odišiel už do psieho nebíčka som si povedala že nikdy viac nechcem prežívať tú bolesť, že ho stratím a pozrimeže, zase je tu psík odkázaný na moju opateru, lebo dcérka si to asi nerozmyslela dobre vopred, že mať psíka nestačí,- ale treba mať na neho aj čas , takže ich psík skončil u mňa a obaja sme šťastný zas.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 39 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.