cikanie v byte. Znackovanie alebo truc?

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Chovateľská poradňa cikanie v byte. Znackovanie alebo truc?

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 16 až 29 (z celkového počtu 29 )
  • Autor
    Príspevky
  • #50551
    Ina28
    Člen
    Dobry den. Som na tomto fore prvy krat. Mam jeden problem mam 3psikov 2 fenky a jeden psik. Psik mi neustale cika v byte na sedacku vsade uz si neviem rady snim ci som doma ci nie vsetko ocika.Uz som zufala chcela som ho dat aj prec,ale bolo by mi to luto nemam ho odmalicka dostala som ho ked mal 8mesiacov.teraz bude mat 2roky. Je to civava. prosim o nejaku radu. Nema rad ani deti a psov na kazdeho utoci aj na mna bohuzial taky uz bol ked mi ho dala kamoska co ho uz nezvladala.
    #50552
    heny
    Člen
    ten psik je jednoducho nevychovany a dominantny, on je panom vo vasej domacnosti.
    musite zmenit celkovy pristup k psikovi, ukazat mu co sa smie a co nie
    bola by skoda ho dat prec…!!
    ak ho uvidite znackovat byt, hodte ponom vankus alebo nieco cim ho nezranite, s nesuhlasom fuj, nesmies, nie…
    bola by moznost ho dat kastrovat, ale kastracia nevyriesi vsetky problemy, mozno sa psik trosku skludni. fenky su sterilizovane?

    v kazdom pripade je potrebna prevychova u psika.

    #50553
    katarina2
    Člen
    Určite si to aj ja myslím Ina28, že ten psík nemá výchovu a je dominantný, preto všetko ocikáva, treba mu dať najavo že aj on je LEN člen svorky a vedúci svorky ste Vy. Vy ste pánom a on sa musí podriadiť – “všimné” výchovné mu nezaškodí.
    Pri kelle by som dala vyšetriť psíka či nemá problém s močovým mechúrom, že nevydrží do rána a poprípade vybehnúť s nim na 5 min. aj v noci – cikať.
    Súhlasím s chajati že zvítať sa so psíkom treba, je to člen rodiny, náš verný priateľ, ale aj so Scylla, že zase nie prehnane, nech príchod považuje za samozrejmosť a nie nejakú výnimočnosť.
    Jovanji – je to samozrejmé že v klietke sa pes nevyciká, veď si hádam nebude cikať do vlastnej postele. No tú klietku tu už spomenul aj niekto iný, dúfam, že na deň ho tam nezatvárate, je dosť smutné ak psík musí byť dlhodobo sám doma a ešte v klietke – to je už fakt drastické!!! Radšej by som niekoho poprosila aby mi ho prišiel vyvenčiť a hlavne trocha s ním pobudnúť aby mu ľahšie ubehol čas čakania na pána, či paničku.
    Pagaštanka – teda Katarína, psík sa asi nudí, možno je dlho sám, a takto na seba upozorňuje, môže to robiť aj z trucu, aj môj to robieval, hoci podotýkam, on je málo sám – max hodinku, dve keď idem na nákupy, vtedy to ani neurobí, ale stalo sa, že sme boli pozvaný do svadby a boli sme preč celú noc, vtedy sa vykakal na prostred chodby ako na uvítanie pre nás! A vždy to urobil keď sme boli takto niekde pozvaný na viacej hodín, napriek tomu, že som ho pred odchodom vyvenčila. Teraz, keď niekde musíme na dlhšie ísť hoci takéto akcie mávame tak raz do roka, tak dobehnem na polčas domov ho pozrieť, vyvenčiť a zase si ide na miesto spinkať. Už nám také trucové hovienka nenecháva. Stalo sa to len 2x čo sme takto boli preč. Ocikával mi aj veľkú podlahovú vázu a dvere ale to som zbadala – vyhabila ho aj švacla pocikanou handrou ktorou som utierala ciku po ňom. Samozrejme zahnala som sa na neho tak, aby som ho netrafila, ale výsledok bol taký ako keby dostal, takže už to nerobí.
    #50554
    heny
    Člen
    katka reagovala si na rok stare prispevky 🙂
    ale ked spominas odchadzanie z bytu, ja som tiez zvolila metodu ignorovania. odisla som bez rozlucenia i prisla bez privitania. ako si pisala, pre psa to musi byt samozrejmost ze je sam doma. teraz- ked uz je nauceny sa s nim lucim sposobom idem prec, bud dobry! a vitam, ale on nesteka, nezavyja, nebombarduje byt 🙂

    ina ked nieco bude chciet- hladkanie a pod, treba ho ignorovat. ked na teba cumi, ignorovat. … ty si panom, ty ho hladkas a venujes ked ty chces, takisto je to s hranim. ty zacni hru, aj ty ju ukonci, ale uz vtedy,ked sa ti zda ze sa mu moc nechce…
    na gauc nepustaj, nauc ho na miesto, zakladne povely ako sadni, lahni, ostan, nesmies atd… par tyzdnov a zmeni sa ti na nepoznanie .

    #50555
    heny
    Člen
    ..zabudla som….
    ako sa sprava vonku?
    uc chodzu pri nohe na voditku.

    a zakazdym bud kludna! psik vyciti ked si nervozna a nebude posluchat.

    #50556
    katarina2
    Člen
    Máš pravdu heny, nevšimla som si že odpisujem na staré komentáre, ja som to objavila u seba ako nové ale nové za to, že som ich zatiaľ neotvorila a nepozerala som na dátum, nevadí však čo som písala je platné tak, či tak. Tiež veľmi ľúbim svojho psíka ale sa ovládam pri odchode aj príchode aby to bral za samozrejmosť a nešalel…:)D
    #50546
    kellee
    Člen
    ja by som sa chcela tiez pridat, fenka, krizenej yorka s civavou ma uz vyse roka a cez noc cika na jedno miesto cez den vydrzi bez problemov ale v noci sa vycika ale vzdy na to jedno miesto. preco?
    #50547
    vtedy ked to robieva ju treba vziať aj ked na 5 min von a to kritické miesto veľmi dobre umyť vydenzifikovať a pretrieť napr octovou vodou aby sa prekryl jej pach, je to len zle naučený návyk
    #50548
    majka001
    Člen
    ak ju vencite tesne pred spanim a potom hned rano, nema problem s oblickami ci mechurom, tak to je fakt len jej blby zvyk… neda sa zamedzit jej docasne pristup na to miesto, aby sa od neho odputala? vycistit ho ako vravi Praveja a daco velke tam postavit, zavriet tu miestnost alebo tak. Nas ked bol mensi, nijak sa nepytal von, a ked potreboval a nevsimla som si, potichu sa vyparil do predsiene, tak som zacala zatvarat dvere – a inde sa uz nesiel vycikat miesto toho. Teraz je vacsi, vydrzi ked treba (snazim sa, aby nebolo treba nejak dlho), a aj ked tam uz ma pristup, nejde si tam ciknut. Aj ked na tom blbom ciernom koberci, ktory mame, nie je vidno mlacky, takze iste som nejaku prehliadla a nevycistila riadne, no neprecikava to.
    #50549
    kellee
    Člen
    ok tak skusim zmedzit pristup lebo inak to nevidim,
    #50550
    ale to venčenie je rovnako dôležité aj pred spaním
    #50530
    Natália
    Člen
    Dobrý deň, podľa mňa by sa psík v klietke cítil bezpečne a je to oveľa lepšie, ako ho dať vykastrovať.
    #50531
    Bubinko
    Člen
    Ahoj, mám totožný problém, 1-izbový byt, cikanie kade tade, ale jedine, keď je doma sám, tiež som tu písala o radu, ale nič nepomohlo..Môj osobný názor je, že je pre psíka možno prijateľnejšia kastrácia (nad čím som uvažovala aj ja, ale nikto mi nikdy nezaručí, že to problém vyrieši), ako byť zavretý v klietke. A hlavne keď má 3 roky a 3 roky si žije svoj životík s tým, že si môže chodiť tam kde chce. Aj môj psík veľa času prespí, ale keď prídem domov, vždy sú rozhádzané jeho obľúbené hračky, čiže nespí celý ten čas a nie je zavretý v takom malom priestore. Odsúdiť psíka na neviem koľko hodín denne v klietke, to je podľa mňa veľké trápenie. Mne osobne nikto neporadil, a tak som si na to zvykla, pokiaľ neociká posteľ, gauč a pod. a zdvihne nožku “len” napr. o dvere, ani ho za to už nehreším, čím však netvrdím, že môj postoj je správny, ale sú to malinké plemená, majú malinký mechúrik a ja som 8 hod. v robote, čo je dosť blbé a dať mu ešte aj klietku…:(
    #93813
    cajino
    Účastník (Participant)

    Ahojte…mam podobny problem ma. Maltezacku ma 8 mesiacov…ked sme s nou doma vsetko je ok chodime von vonku cika kaka vsetko je super ked prideme z vonku domov necham ju doma odidem na hodinu ked sa vrati. Je permanentne nacikane alebo nakakane niekedy jedna mlacka niekedy dve prosim surne poradte mi neviem si rady vzdy ju vyhresim necham ju sediet pri dverach a ked sme von a vycika sa dam jej mlsku prosim surne o pomoc prosim 🐶

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 16 až 29 (z celkového počtu 29 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.