bez vodzky

  • This topic has 4 hlasy and 30 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 31 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48591
    Prosím ja potrebujem pomoc, chcem svojho psika naucit bez vodzky chodit na prechazky ale ked ho pustim tak mi uteka a blazni sa ako ho to mam odnaucit?
    #60589
    Nela2011
    Člen
    prosím odpovedzte niekto aj na môj príspevok, ďakujem 🙂
    #60574
    poznám veľa maltezákov a ešte v jednom roku sú také hyperaktívne, lietajú hore dole ked sú na voľno, oni sa časom skľudnia, predsa len sú to ešte šteňatá, treba psíkovi nechať trochu voľnosti, kým je šteňa, samozrejme viesť ho k poslušnosti, ale počula som, že do určitého obdobia by sa šteňatá nemali učiť napr. chôdzu pri nohe, pretože majú slon odpútať svoju pozornosť, sú veľmi zvedavé, atď
    #60575
    cize teraz ho mam krotit a ked bude mat 2roky tak mi uz utekat nebude
    #60576
    Nela2011
    Člen
    Matúš tento problém mám aj ja, tiež mám maltezáka, bude mať už 9 mes. ale strašne sa ho bojím pustiť z vôdzky, otec ho pustí, ale ja nemám odvahu. Vonku mi hovorili chovatelia, že mám pri sebe nosiť maškrtky a na ne si ho volať, a tak sa naučí. Myslím, že by sa to malo učiť, kým je ešte šteňa, ale tu v okolí čo majú maltezákov, a hlavne tých mladších, tak nepúšťajú tiež, lebo že oni sú strašne hyperaktívny a vonku je to s nimi ťažké. Pred pár mesiacmi jeden pán, čo tu mal maltezáka, uvidel deti na druhej strane cesty, rozbehol sa za nimi (a to ten pes takmer stále chodil bez vôdzky a poslúchal) a bohužiaľ ho zrazilo auto a už sa ho nedalo ani zachrániť. Preto sa toho tak bojím. A môj Billie je teda vonku mega hyperaktívny, z každého psíka sa teší a vždy behá ako blázonko 🙂 A tvoj psík je ako starý?
    #60577
    ja s nim chodim niekde na samotu kde neciti skoro ziadne pachy nikto tam nechodi a tam ma poslucha ale ked idem po ulici tak mi uteka a myslis si ze ked budu nasi maltezakovia velki tak to uz robit nebudu?
    #60592
    snaž sa byť preňho stále niečim zaujímavá 🙂 lákaj ho hrou, odmeň ho ked spraví niečo dobré… a potom bude všade za tebou chodiť ako Engee za mnou 🙂 na jednej strane ma to teší, no na druhej strane ma to hnevá, lebo už som jej pár krát stupila na labku, lebo ma všade nasleduje :/
    #60578
    Nela2011
    Člen
    tak strašne záleží od povahy psa, nie všetci sú rovnakí, pokiaľ však budú od malička vychovávaní, teda sa to naučia, keď budú ešte malý, tak by to tak malo byť aj v dospelosti. Pokiaľ však nebude mať výcvik od malička (a to sa týka všetkého, nie len chôdze bez vôdzky), tak to nebude vedieť ani v dospelosti, proste treba na to tréning, cvičiť a cvičiť, určite to nebude tak, že príde deň dospelosti a bum, psík ma začne poslúchať na slovo, to určite nie :))
    #60593
    wendy1
    Člen
    Ten co zadal prispevok – cize ty.
    #60579
    moj pes poslusnost ovlada äco sa tika sadni,lahni,zostan) ale chodzu bez vodzky musim nehat teraz tak a ucit ho to az ked bude dospeli
    #60594
    wendy1
    Člen
    veronika byvaju vystavy aj bezpapierovych psikov aj krizencekov. Vacsinou to robia utulky, u nas v KE je kazdy rok orieskiada.
    Cize si skus nieco pohladat na nete.
    #60580
    a prosim ta nevies o nejakom mieste vhodne na dolenku a kde je hotel ktori toleruje psov?
    #60595
    wendy, ja som si len teraz všimla, že si reagovala na môj príspevok, určite si pohľadám, len si písala, že treba trénovať nejaký výstavný postoj, nevieš, kde by som našla dobrý matieriál k tomu? 🙂 dakujem
    #60581
    matus, presne, uč ho poslušnosti, najmä aby si mal zvládnuté privolávanie na maškrtu, časom to bude ok aj bez nej, najprv doma na povel napr. ku mne! to u nás zabralo viac ako pod sem… potom ako si písal že chodíš, aby si to mal zvládnuté aj na nejakom kludnom preistranstve, pretože mne sa napr, stalo to, že som moje šteňa naučila triky v obývačke, v kuchyni ich už nevedela a ked som šla s ňou k mojim rodičom tak už vôbec nevedela čo chcem…
    ked sa ti psík ukludní (časom) tak skôr bude poslušný, teraz je zvedavý na všetko nové v jeho okolí, to neznamená, že mu máš dovoliť robiť si čo chce, ale na vôdzke ho dookola upozornovať na to čo sme a čo nie, časom pochopí, len nesmieš poľaviť a robiť výnimky
    #60596
    wendy1
    Člen
    Veronika ty nemusis trenovat specialny vystavny postoj, iba kto ma psika s PP, lebo na bezpapierovych vystavach to nie je take prisne, tam ide o srandu, zabavu, hlavne nech ti pekne chodi pri nohe, pripadne kluše, este ju nauc chvilu pekne stat, bez sadania a pohnutia. Na tychto orieskiadach su rozne discipliny aj sutaze, psie triky, …
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 31 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.