Ako ho odnaučiť nekontrolovateľne štekať?

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Výcvik psa Ako ho odnaučiť nekontrolovateľne štekať?

  • This topic has 7 hlasov and 8 odpovedí.
Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Autor
    Príspevky
  • #47781
    Mám psa, kríženca jazvečíka, má približne 2 roky, máme ho z útulku. A máme s ním veľký problém. Náš pes je doma slušný, poslušný, nedostáva jedlo od stola, spí na svojom mieste- proste by som povedala, že vychovaný pes. Ale akonáhle vyjdeme von, zmení sa na toho najhoršieho psa v okolí. Akceptuje len dvoch psov v okolí, na ostatných bez prestania šteká.Je jedno, či ide o psa alebo fenku, mladého psa alebo starého,veľkého, či malého. Nekričím naňho, nenechám ho ťahať za vodítko. Skúsila som už veľakrát, aby sa so psom na ktorého šteká zoznámil, ale hneď sa do každého pustil a ja nechcem riskovať, že nejakému ublíži. A tu je teda postup, ako to robím, keď začne štekať. Čupnem si k nemu a hovorím mu prísne ´´nesmieš´´. Počkám až pes je dostatočne ďaleko a ideme ďalej. Ale myslím si, že na to idem buď zle alebo neviem, pretože žiadne zlepšenie sa nedeje. akže uvitam každý nápad a radu. Ďakujem.
    #54707
    to že necháte toho cudzieho psíka odísť len dovoľuje toto zakodované správanie opakovať aj pri najbližšom stretnutí, ak to bude len trošku možné treba poprosiť majiteľa toho psíka nech počká potom priviesť na vodítku svojho psíka ,ale nie dopredu ale posadiť ho zadkom k tomu na koho štekal ten druhý ho len oňuchá, lebo bude váš v podradnej situácii a váš si zvykne že od druhých mu nič zlé nehrozí.Navyše hlavne vy musíte byť celkom kľudný , lebo nie vždy je niekto ochotný toto s vami nacvičiť, vtedy kľudne povedať nič sa nedeje ideme ďalej a nevšímať si cudzieho psíka a prejsť okolo neho ďalej, jeho nesprávne reakcie podchytiť už v zárodku myknutím vodítka či šťuchnutím aby pochopil že s takým chovaním nesúhlasíte a nečakať kým sa zas rozšteká do bezvedomia,lebo to už nezaberie nič…
    hlavný je kľud a dôslednosť
    #54708
    Renatus
    Člen
    No, toto som zažila v opačnom garde…nechala som uštekaného hafanka, aby sa “zoznámil” s mojím…vyzerali že sa oňuchajú a ideme preč, ale niečo sa stalo a ten druhý psík skočil môjmu rovno do tváre…obaja majitelia sme trhli vodítkami, ale rýchlosť psa je úžastná…

    Takže teraz som už dosť opatrná, komu dovolím oňuchávanie…aj keď zase kvôli socializácii je to dobré…

    #54709
    Tchor
    Člen
    Najdete si ve svem okoli vetsi pohodovou fenu ktera nebude zbytecne resit “provokace” vaseho psa (idealni na to byvaji dobre socializovani molosove a pod). Domluvte se s jejim majitelem a nekde na neutralnim uzemi (vas pes ani ta fena by tam nemela byt “doma”)se sejdete fenu polozte a vaseho psa k ni na kratkem voditku privedte, ale tak aby nemohl “vyrazit a uetect” fenu si v klidu hladte a “povidejte” si s ni, po nekolika minutach by s mel vas pes zacit uklidnovat v tu chvilki je dobre se sebrat a jit s tou fenou spolece na prochazku. Hlavne je potreba pri tom zustat v klidu , resit az situace kde se neco deje a ne preventivnim pristupem psa jeste vice znervit, pes z vas stale musi citit ze mate cleou situaci pod kontrolou.

    bude to asi potreba zopakovat s ruznymi psy, princip je v tom ze vasemu psovi ukazete ze mate vse pod kontrolou a ze se nema ceho bat, dulezity je ale taky to ze ho ochranite pred obtezovanim jinymi psi tak aby se nemusel “branit” sam.

    tulok_fb.jpg
    #54710
    ho ho hooo to som neradila ani náhodou predsa si nemôžu ísť aj ked na vodítku vzájomne k sebe !!! bud ja alebo ten druhý majiteľ vezme svojho psíka a len prinesie a nasmeruje chvostik a nie aby po sebe mali šancu vyraziť….
    #54711
    Scylla
    Člen
    Nejisté psy seznamujte vždy systémem hlava – zadek, nikdy hlava – hlava a nenapínejte vodítko.
    #54712
    vanesa.s
    Člen
    Dobrý deň 🙂

    Mám fenku , má osem mesiacov a je to kríženec- westíka, kokeršpaniela, špica a jazvečík (mamka bola skrížena s westíkom a špicom, otec bol jazvečík a kokeršpaniel) . Má osem mesiacov . Ked s ňou chodím vonku, a zbadá nejakého psa, niekontrolane začne brechať. Má veľmi priateľskú povahu, nikdy do žiadneho psa neskočila . . . Najhoršie je to, ked zbadá jedného dobermana (fenka) na ktorú začne veľmi štekať …

    #54713
    vanesa.s
    Člen
    Dobrý deň 🙂

    Mám fenku , má osem mesiacov a je to kríženec- westíka, kokeršpaniela, špica a jazvečík (mamka bola skrížena s westíkom a špicom, otec bol jazvečík a kokeršpaniel) . Má osem mesiacov . Ked s ňou chodím vonku, a zbadá nejakého psa, niekontrolane začne brechať. Má veľmi priateľskú povahu, nikdy do žiadneho psa neskočila . . . Najhoršie je to, ked zbadá jedného dobermana (fenka) na ktorú začne veľmi štekať …

    #54714
    wendy1
    Člen
    Skusili ste tieto rady co tu boli spomenute?
Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.