agresivita voči ľuďom

  • This topic has 3 hlasy and 2 odpovede.
Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Autor
    Príspevky
  • #47727
    nella
    Člen
    Dobrý deň, mám 12 mesačnú fenku čuvača a stále je agresívna ako ju mám umierniť nakoľko mám susedov z jednej strany do nej hádžu hrudy hliny a rôzne predmety a druhá strana robia po plote poriskami a búchajú jeden z nich ju kopol keď mala 4 mesiace a ona mu roztrhla košeľu. Pred mesiacom začala vrčať už aj do detí, s ktorými sa doteraz hrávala.Chodím do práce takže čo sa robí keď nie som doma neviem. Preto je v klietke aby sa zbytočne ne stresovala.Ako ju nejako priviesť k tomu, že nie všetci ľudia sú ako naši susedia aby som sa vyvarovala chýb.
    Ďakujem za odpoveď
    #54104
    Scylla
    Člen
    Nezlobte se, ale to nebude tak jednoduché. Nechala jste lidi, aby jí ubližovali v období, kdy se měla socializovat a získávat světonázor a poznávat svět. Poznala takový, jaký jste dovolila. Zařídila si svůj světonázor podle toho, a nemůžete se jí divit. Mého psa by nikdo v mojí přítomnosti nekopl, to by měl ten člověk letecký den. Chtělo by to brát jí s košíkem a nestahovacím obojkem, mezi lidi, dohnat zanedbanou socializaci a vrátit jí důvěru v lidi. A smířit se s tím, že je to prostě bílý medvídek, ale pořád čuvač.
    #54105
    určite by som sa s tým nezmierila, našťastie psík žije prítomnosťou a tak reáguje na to čo je teraz aj 10 ročný psík sa dá zosocializovať aj ked to ide ťažšie
    Myslím že tak veľký havo by určite nemal byť pol dňa zatvorený , navyše po vašom príchode ho naozaj treba brávať von na prechádzky a zamestnať ho aby vedel že sú aj iné možnosti a iní normálni ľudia, takže je to len a len vo vašich rukách
Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.