Petícia za zrušenie povinného čipovania

stastny-pes.jpg

Máme za to, že povinné označovanie zvierat neprináša žiaden úžitok zvieratám a ani ich majiteľom, naopak môže ohroziť zdravie týchto zvierat a predstavuje nezmyselné výdavky na strane ich majiteľa.

Vážení spoluobčania, obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. V súčasnosti prebieha veľká vlna čipovania našich štvornohých miláčikov. Ako majiteľka psíka som pri tej myšlienke ostala veľmi pobúrená. Prečo by som mala dávať cudzie, umelé teleso do môjho psíka. Psík o ničom netuší, ale rozhodne cíti a vníma!

To však nie je celý problém veci. Treba premýšľať ďalej. Prečo a kto má taký veľký záujem o čipovanie našich psíkov, že porušenie tohto nezmyselného zákona sa pokutuje obrovskými sumami (300+ € )? Ako nás už história naučila, nič sa nedeje len tak. A nič sa nedeje skutočne z tých dôvodov, ktoré sa medializujú.

Obávam sa, že skutočný zámer je ten (okrem ťahania peňazí z ľudí, čo už je celosvetový trend), že o pár rokov budú chcieť čipovať naše deti a nás! Samozrejme si to veľmi dobre odôvodnia a budú nás presviedčať o výhodách a potrebe tohto hrozného činu. Sci-fi? Možno. Tak či tak, prišlo to už za hranice únosnosti a som ochotná vynaložiť všetku energiu, aby sa to zastavilo.

Z tohto dôvodu som zostavila PETÍCIU, aby sa dosiahlo ZRUŠENIE POVINNÉHO čipovania zvierat, ktoré sa zdržujú výlučne na území SR a v prípade potreby, aby za zmenil zákon (vyhláška) z „POVINNÉ označovanie mikročipom“ na „DOBROVOĽNÉ označovanie tetovaním alebo mikročipom“ spomínaných zvierat.

Chcem Vás poprosiť o VYTLAČENIE petície a ručné vyplnenie údajov a o vlastnoručný podpis. Petícia musí byť vypisovaná ručne, nie elektronicky. Tiež Vás prosím, aby ste petíciu dali podpísať svojim známym, rodine, priateľom, aby ste ju zavesili do vchodu vášho obytného domu. Čím väčší počet ľudí, tím sú vyššie šance na zastavenie tohto nezmyslu.

Inštrukcie k petícii:

 • petícia musí byť vytlačená, vypísaná a podpísaná ručne,
 • podpísať petíciu môžu ľudia vo veku nad 18 rokov,
 • uveďte prosím svoje celé meno a trvalý pobyt vypisujte celý, NIE v skratkách (mesto/obec, psč. číslo domu/bytu, okres),
 • vypísanú petíciu posielajte prosím poštou na adresu : Adriana Adamčová, Ratnovce 316, 92231, okres Piešťany (adresa je uvedená aj na petícii),

Žiadame o zrušenie §19 ods. 5 a súvisiacich ustanovení zákona č. 39/2007 Z.z. o veterinárnej starostlivosti v platnom znení, na základe ktorého sa zaviedlo povinné nezameniteľne označovanie psov, mačiek a fretiek transpondérom – mikročipom a vedenie ich identifikačných údajov v centrálnom registri spoločenských zvierat.

Mgr. Adriana Adamčová

Aktualizácia:Po právnej porade som zistila, že petícia sa musí príslušným orgánom poslať v originálnej podobe, čiže nie vytlačené z počítača (po oskenovaní). Preto Vás prosím o zasielanie petícii POŠTOU, NIE oskenovať a poslať na mail.

8 komentárov

 1. heny píše:
  Hadam ma admin nevyluci s fora-ale ja som za cipovanie!preco?
  Z nejakeho dovodu psik utecie-strach a pod….ked ho niekto najde a zaniesie k veterinarovi,pomocou cipu sa da najst majitel….psik nemusi byt x dni strceny v utulku,inzeraty sa nemusia pisat ze sa psik stratil-nasiel hned sa vrati k majitelovi! Nie kazdy psik totiz nosi znamku na obojku…:(
  Druha vec, mozno to bude raz tak daleko-ze veto si nacita cislo cipu a vyjde mu cely chorobopis,co povazujem za super vec….
  ked som davala rockymu na svk zröntgenovat koleno,chceli pas koli cislu,pretoze rntg ostane ulozeny v pc….
 2. loliak46 píše:
  Aj ja som za.Psíkovi to neublíži.Poslúži to dobrej veci,ako je to prípade straty,alebo aj v prípade zdravotnej dokumentácie.
 3. havko.sk píše:
  Heny vypočuj si video 🙂
 4. creli píše:
  S tohto hladiska je to dobrá vec , ale nezdá sa ti proti prírode davať psom umelinu do tela ? Kvôli tomu chceš obetovať zdravie svojho psa , nehovor že to nieje škodlivé , lebo každý múdro zmýšlajúci človek vie že umelina je škodlivá a ešte ktomu ju dávať rovno do tela. Svojmu psovy by som to nikdy neurobil a nemienim platiť pokuty kvôli sprostým ľudom. A loliak to si fakt myslíš že to nieje škodlivé ? Daj si plast do tela a uvidíme ako dlho to tvoje telo zvládne. Už len samotné pitie s plastových fliaš je škodlivé (nechaj pitnú vodu v plastovej flaše rok a potom sa napi , budeš cítiť plast) , nie to ešte to mať rovno v tele.
 5. chaserpb píše:
  Ja súhlasím s petíciou. Je to TEST, po ktorom to budu chcieť dať ludom. A prečo by sa mal stratiť pes? Môže sa stať, ale takmer len ak je majiteľ nezodpovedný. A vycvičený psík sa aj tak vráti alebo ho niekto nájde. Táto petícia je dôležitá aj z toho pohľadu, že veľké korporácie musia pocítiť, že nie všetko im vyjde. Ja nedám čipovať a kvôli medzeriam v zákone mi zato ani nič nemôžu.

  Ešte poznámka pre pani Adamčovú. Zvolila ste veľmi zlý názov petície. Vždy robte niečo ZA, nie PROTI. Ja teraz píšm petíciu proti pestovanie a používaniu GMO Na SVK a možno aj v Európe a názov je Petícia za zdravé potraviny bez geneticky modifikovaných organizmov. Viac na: https://www.facebook.com/prevezmitekontrolunadsvojimzdravim

 6. Zuzana13 píše:
  Ja som tiež za čipovanie, psík sa ľahko stratí, odbehne a pod. a takto
  je fakt skrátené hľadanie, veterinár by mal ihneď zistiť majiteľa a psík
  prežije snáď menej stresu….. keď sa čipuje ako šteniatko, vôbec mu to nevadí…
 7. havko.sk píše:
  Nechaj si očipovať aj akvariove rybičky AK SA TI TO PÁČI 🙂 Nevidím dôvod prečo by strkanie monitorovacieho zariadenia malo byť povinné ZO ZÁKÓNA POD HROZBOU POKUDY DOSAHUJÚCU POLOVICIU PRIEMERNEJ VÝPLATY V SR, keď mne sa to nepáči.
 8. Luluka028 píše:
  Ja mám Casie takisto začipovanú,je to podľa mňa dobrá vec pretože naozaj keď sa psík dade stratí ujde ,tak podľa čísla hneď budú vedieť komu sa stratil a neni to škodlivé a ceny za čipovanie bere každý veterinár inak a myslím si že je to dobre aj voči našim spoluobčanom tmavším neni som rasista ale majú strašne veľa psov o ktorých sa nestarajú a nechovajú ich a len tak si pobehujú stratia sa a buď skončia v utulku alebo ich dačo zrazí a podobne. Čo mi je veľmi ľúto. 🙁

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *