Zápcha?

  • This topic has 5 hlasov and 14 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48700
    Maemi
    Člen
    Dobrý deň,

    potrebujem pomoc so psíkom. Asi pred mesiacom sme mu znížili dávky granúl, lebo začal dosť priberať. Dostával žrať dva krát denne, tak ako teraz, len dostáva tak o tretinu menšie dávky. Kakal dva krát denne, niekedy aj častejšie, no teraz má s vyprázdňovaním problémy. Kaká niekedy len jedenkrát denne, inokedy dvakrát a o dosť menej(čomu sa ale nbedivím, keď menej papá). A niekedy tlačí a nejde mu vyprázdniť sa. Môže mať zápchu alebo je to spôsobené menšími dávkami jedla?

    ďakujem za pomoc 🙂

    #62458
    kosti mu dávate? či iba čisto granule? vtedy zvyknú mať psíky problém s vyprázdňovaním
    #62459
    Maemi
    Člen
    vačšinou len granule, ale varievame mu mäsko a tým zalievame granule. Tak trikrát za dva týždne má aj mäso alebo kosti vyvarené.
    #62460
    wendy1
    Člen
    Aky stary je psik? MOzno by bolo dobre mu pridat vlakninu do stravy, pripadne psyllium.
    #62461
    Maemi
    Člen
    má približne 6 rokov, presne nevieme, je z útulku.
    #62462
    katarina2
    Člen
    Maemi a pije dosť vody, ten Váš psík?, pretože teraz sú horúčavy si myslím a ak popritom ešte málo vody pije, tak aj to môže spôsobovať horúčavy. Môj psík tiež málo vody pije aj sa strachujem za to či nebudú problémy, aspoň ho navlhčujem vodou zvonka trocha a v najväčšej horúčave ani nejdeme von, ale stolicu má zatiaľ v poriadku.
    #62463
    Maemi
    Člen
    katarina pije myslim dost, ma k dispozicii velku nadobu s cerstvou vodou, ktoru menim dva krat denne. a taketo “zapchy” ma uz dlhsie, aj ked horucavy neboli.
    #62464
    heny
    Člen
    skus kupit granulky na citlive travenie …mozno to pomoze…:)
    #62465
    wendy1
    Člen
    A kosti vylucit uplne + pridat vlakninu ako som spominala. AK uvidite ze sa stav zlepsi, tak vlakninu skuste vynechat ale kosti nedavajte vobec, ked tak tak len chrupavky, uvidite ci mu to mozte davat, ak nie, tak aj to skuste vylucit.
    #62466
    Maemi
    Člen
    Dakujem pekne za rady, skusim tie kosti vynechat a pridat do stravy vlakninu. 🙂
    #62467
    wendy1
    Člen
    Dajte vediet ci sa nieco zmenilo.:D
    Akej rasy je asi psik? Kedze predpokladam ze je to krizencek.
    #62468
    Maemi
    Člen
    dam vediet. 🙂 a je to krizenec labradora a vizsly.
    #62469
    katarina2
    Člen
    A skús ešte ryby v oleji – rybací olej ho možno trochu preženie ale to nevadí je to zdravé pre psíkov. Ja môjmu dávam aspoň raz v týždni jeho to nepreženie, ale stolica je v poriadku ako má byť.
    #62470
    wendy1
    Člen
    Maemi ak je to psik, tak dala by som mu vysetrit aj prostatu, nakolko som vcera citala ze psiky mozu mat probel pri vyprazdnovani aj ked maju prostatu. MOzno by som to spomenula vetovi.
    #62471
    Maemi
    Člen
    No on mal cysty na prostate, kvoli tomu sme ho dali vykastrovat. A cysty zmizli potom. takye neviem. Teraz ho sledujem lepsie a nemal problem zatial sa vyprazdnit. Niekedy mu to dlhsie trva, ale stane sa to mozno raz, dvakrat za tyzden.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.