vykusavanie srsti na prednych labkach, skrabanie :(

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Veterinárna poradňa vykusavanie srsti na prednych labkach, skrabanie :(

  • This topic has 8 hlasov and 50 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 51 )
  • Autor
    Príspevky
  • #62538
    wendy1
    Člen
    O vcele neviem, komar mohol byt ale zeby to az take bolo? Vraj pri alergiach su problemy aj s usami. Takze musim zacat hladat asi pricinu tam. To mi napisala aj chovatelka od ktorej mam Wendy, ze u nej druha fenka, vobec nie je pribuzna s Wendy zacala mat podobny prolem, ale este horsi, podla toho co pisala. Tiez presla na hypoalergennu stravu a bolo o dost lepsie, pri jahnati tiez mava problemy. 🙁
    #62553
    katarina2
    Člen
    Včera v noci môj lízal ostošesť plachtu na ktorej ležal, zapálila som svetlo, išla som pozrieť čo tak veľmi líže ale ani na plachte ani na predných labkách som nič nevidela že by ranku alebo nebodaj kliešť a zatvorenými očkami lízal plachtu v noci, bol ospalučký ale lízal ostošesť, tak som si myslela či vonku nezalizol medzi mravce a poštípali mu jazyk, ale potom po dosť dlhom čase prestal a dnes to už neopakoval, tak neviem…alebo žeby sa mu bolo snívalo so zmrzlinou?! fatamorgána s horúčavy?! 🙂 D
    #62570
    počujte, ale je normálny nejaký zápach ušiek? neškrabe sa ani nič tam nevidím, čistíme tamponikom, ale predsa len ked pričuchnem tak je tam nejaký zápach, môže byť normálny?
    #62554
    wendy1
    Člen
    Mame zvysene pecenove testy, vet z toho nerobil vedu, povedal ze jej mam davat tie hypoalergenne granule, ale idem jej dnes kupit ostropestrec mariansky, tak hadam sa to da dokopy a co som vycitala z mojich knih, tak presne to okusovanie labiek a vyhryzavanie srsti + usi sposobuje aj probelm s pecenou. Tak hadam bude dobre, ale zial bude musite mat dietu, o mesiac zopakujem test. Vsetko ostatne ma v norme. Musim vsak este skocit ku vetovi, lebo to mi len hovoril telefonicky a vysledky nemam v ruke, viem len to co mi povedal po telefone. Tak hadam jej ten ostropestrec pomoze. Nemate s tym skusenost? Neviete kolko by som jej toho mohla davat? Mam jej kupit olej alebo caj?
    #62571
    wendy1
    Člen
    zapach z uska je, ale taky zvlastny, mne to pride ako nieco medzi voskom a ….
    #62555
    wendy1
    Člen
    Kupila som jej caj a doma mame olej z trescej pecene, co obsahuje aj olej bodliakovy co je vlastne ostropestrec mariansky, tak hadam sa to polepsi.:(
    #62572
    katarina2
    Člen
    Wendy1 – aj negatívne skúsenosti sú veľmi dobrá rada pre ostatných keď to tu rozpíšeš, aspoň vieme že ten obojok scalibor asi nie každému sa hodí. Nella 2011 tvoj psík si možno len olizuje tú labku aby si vlhkou labkou škrabkal to uško, všimni si keď si bude okusovať labku a potom ide na uško či ju má vlhkú od slín, – možno to robí zámerne takto ale pre istotu sa poraď aj s veterinárom a nech pozrie oboje aj labku aj ušká. No trochu ste ma aj postrašili s tými uškami, niekedy si aj Beník po hrabká ale ja tam nič nevidím, to neznamená že nemôže byť niečo aj hlbšie, najbližšie keď pôjdeme ostrihať nechtíky dám mu vyšetriť aj ušká – hoci to nerobí často ale ste mi už dali “muchu do ucha”-:)D
    #62556
    Nela2011
    Člen
    wendy želáme skoré uzdravenie, ale ako toto čítam tak mám zároveň aj strach, lebo Billiemu sa zase vrátil ten ušný svrab, už asi 4x 🙁 stále si škrábe uško a dávam mu kvapky čo máme od veta ešte odvtedy ako to mal predtým a ešte k tomu si začal aj tu zadnú labku obhryzkávať viacej a robí to na tej labke, s kt. si škrábe to ucho, môže to mať niečo s tým spoločné? Dúfam, že uško sa prelieči a s tou labkou tiež prestane …
    #62573
    wendy1
    Člen
    Dakujem Katka.:D
    #62557
    wendy1
    Člen
    4.x ? Usny svrab, to je dost, skus mu posilnit imunitu, vet by ti mohol nieco dat alebo sa opytaj v chov. potrebach. POdla vsetkeho to moze mat suvis, aspon z toho co som ja citala, veterinari ma presviedcaju na tu alergiu, ale ja si mylsim ze probelm je s pecenou. Asi som dost tvrdohlava. Stale sa dost skriabe, nechapem, nie dlho, ale napr. ak beha, hrame sa s nou tak menej. Nestretava sa s nejakym psom co nema prelieceny ten svrab???
    #62574
    katarina2
    Člen
    Nezvyknem Beníkovi čistiť uši len kuknem do nich a vidím, že sú čisté, ale keďže tu toľko píšete o ušnom svrabe tak som sa zľakla a vzala vreckovku s detským olejčekom navlhčenú a natočila som si ju na ukazovák a poďme do uška tak hlboko ako sa dalo som mu vyčistila obe ušká ale vreckovka bola čistá nič na nej, takže to škrab kanie sem tam po ušku bude len alergia na potravu, aj veterinár mi toto vravel, keď som u neho posledne bola, že to sú charakteristické miesta, kde sa psík škrabe ak niečo také zjedol, čo mu vyvoláva alergiu a to je na ušku na krku pod bradou a niekedy už aj nižšie na boky – záleží od stupňa alergie – no a obzvlášť tento typ, teda akože môj je citlivý na alergie, takže u neho musím dávať pozor čo zje. No dávam pozor ale stane sa že sa niekto pozabudne keď aj vravím že to nesmie – on žobre u každého, a bláznivá suseda mu aj prehadzuje cez plot aj tú som už vyvadila nie raz a minule si vyhrabal nejaký korienok – on je hraboš, (zato mu netreba všetky nechty strihať aj tak si ich zoderie len tie bočné palcové sa mu už zahýnajú, tie asi najmenej derie), no ten korienok by mi ani nevadil že zožral ale s ním tú špinu zo zeme. A alergia je tu, ani neviem ako a z čoho. Predvčerom dostal kosť z vareného hovädzieho,na druhý deň už nechcel jesť a len ho napínalo na zvracanie, tak som ho ani nesilila, vonku objedával trávu ale na ďalší deň už jedol pekne, takže sa už žalúdoček prečistil, ak by nie už by sme utekali k veterinárovi.
    #62560
    😀 no wendy, pomaly môžeš ísť do dôchodku z havka 😀

    inak nepostrehla som, ako sa prejavuje ten ušný svrab?

    #62539
    Wendy, mala som s nasou problemy pri lietani v poprsanej , teda mokrej vysokej trave, ostalo podrazdene a cervene brucho. Pomohlo vysprchovat po vychadzke. Druhy raz to bolo vykusovanie prednej labky az do masa. Ked to vet videl, okamzite dal antibiotika, pretoze takto vraj psik reaguje na nejake vnutorne parazity. Pomohlo to hned a odvtedy to nebolo. Len si nepamatam, o ake parazity aaky liek islo. Bolo to uz davno a viac sa to nestalo. Ine skusenosti nemam, ale dobre rady su sprchovat po kazdej vychadzke, precesavat a urcite riesit usi.

    Nedavno som pocula o prenasani cez klieste nakazy babezioza, treba sledovat moc. Ak je hnedy ako cola, treba okamzite k vetovi. Doteraz to u nas este nebolo, ale tym ze sa oteplilo, okolo BA sa vyskytlo asi 6 pripadov. Tak neviem.

    #62540
    wendy1
    Člen
    S kliestami to nebude, skusim odcervit drontalom. To je na vsetko ak sa nemylim. Na travu to podla mna nebude, do krvi si to nevykusuje, a aj menej sa uz skrabe, vykusavanie som si zatial nevsimla odvtedy, iba raz. Kupili sme aj ten rybi olej. Tak uvidime. Na krv pojdem az buduci tyzden, lebo kamoska ma volno. ALe davam jej stale homeo len znizujem davku postupne. Usi ma v pohode, vcera bola u nas znama co ma labradorky, a jej mala ciernejsie usi ako moja, ona hovori ze to ma casto a veterinari jej povedali ze sa to stava u niektorych psov. Usi ma inac wendy ciste, lebo jej robili rozbor z ucha.
    Dakujem za radu. 😀
    #62541
    wendy1
    Člen
    Z coho som akurat smutna, ze mi neodpovedali v online poradni.:(
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 51 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.