vrcanie

  • This topic has 4 hlasy and 17 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 18 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48945
    heny
    Člen
    Ahojte
    Dnes sa nam stalo nieco,co sa nestalo za dva roky:(

    rocky dostal-odkedy barfujeme, druhy krat kost s trochou masa na nej….
    Prvy krat ked som mu ju dala bolo vse ok,az na to ze som musela koberec cistit lebo bol trosku od krvi.,kedze kost si zobral do obyvacky..
    Tak som sa dnes poistila, polozila som mu ju na kuchynsku papierovu utierku….

    No ako si ju obhryzal,chcela som mu tu papierovu utierku zobrat, a on totalne agresivne namna vrcal!!! Som si ista ze by ma chnapol keby som mu chcela kost zobrat….usi mal dozadu, bol ako socha a vrcal….

    neviete preco bol taky?nikdy namna nevrcal ked zral,nikdy!!!! Mohla som mu misku uprostred zradla zobrat,nikdy nevrcal, alebo zuvaciu kost zobrat,nikdy nebol takyto….!!!!

    Ako sa v tejto situacii zachovat?ja som ho naschval hladkala ,on dalej vrcal….

    Ak sa to zase stane mam ho poslat na miesto?
    Prosim o vasu radu

    Dakujem

    #64356
    v3ronik4
    Člen
    Hm, nas Jerry aj ked je v podstate este stena urobil parkrat aj nam toto raz na priatelovu mamu a mna a na priatela asi dvakrat. Nechali sme ho tak ked zavrcal iba sme ho oslovili aebo skor vyrusili trosku, no potom to uz nerobil aebo skor som skusala ja ked nieco mal mu to vziat tak ze som sebaisto isla k nemu oslovila ho hlasne a potom mu vzala co mal a nestalo sa nic tak neviem takto poradit len davam svoju skusenost.Napadlo sa skor ze by si mu mala vtedy povedat nesmies ae to je len moj nazor ja som vlastne laik
    #64357
    zita
    Člen
    No das mu taku lahodku a potom mu ju chces zobrat!!
    Ale vazne. Nemal by to robit. Ked nabuduce zavrci, jasne mu ukaz, ze majitelom kosti si Ty a on ma len dovolene z nej ohryzat. Zavrcis, nic nedostanes. Bodka. Nas Max len raz zavrcal na Webie ked sa mu isla pozriet do misky. Zrukla som, zobrala misku. Potom som uz davala pozor aby si nemusel zradlo chranit. Ale to bol problem medzi psami, nie medzi mnou a nimi. Neviem ci mam stastie, ale ja som mohla doteraz zobrat misku zo zradlom aj vytiahnut Maxovi z papule Webinkine zuzlacie ucho a zatial nevrcal.
    #64358
    katarina2
    Člen
    Nie! Netrestať – chybu si urobila teraz Ty, už si mu to žrádlo dala s utierkou, už mu to vziať nemôžeš, zvlášť keď si na tom tak potrpí že toto žrádlo obzvlášť ľúbi. Máš poučenie, inokedy mu nepodáš s utierkou ale radšej zavrieš obývačku aby tam s jedlom nemohol ísť. Ináč Tvoj Rocky počúva perfektne, ale keď sa jedná o žrádlo a o takéto výnimočné, – to je pre neho príliš dobrá korisť aby Ti to dal, pre neho aj tá utierka patrila ku koristi bola tým napáchnutá..No a teraz mu je barf novinka, možno časom nebude na nej tak závislí, že by si to tak krvopotne strážil, ale tak či tak, psovi sa nemá zobrať nič, čo si mu už raz dala.
    #64359
    heny
    Člen
    Dakujem za nazory!
    Ja som mu nechcela kost zobrat,len tu utierku-i ked je pravda ze bola napachnuta,ako pise katka….
    Suhlasim so zitou,je to moja kost,ja som mu ju dala….ja som sef predsa..ci ked sa jedna o zradlo neni to tak ale tak ako pise katka?co sa da psovi sa mu nema zobrat?

    Vonku ked nieco nasiel,som mu sla s rukou do papule a nikdy tak nebezpecne nevrcal…doma mu jedlo neni brane, ked obaja zeru nejdu si jeden druhemu do misky….

    Mam dve moznosti:alebo ho nechat ked dostane kost,alebo skusit ci to urobi zase a ked hej riesit to poslanim ho na miesto…..neviem co je lepsie…..

    #64360
    zita
    Člen
    Nechaj ho nech tu kost obzerie a ked uz bude nazraty a tym padom spokojnejsi skus mu ju vziat. A nech zerie tam kde nenarobi skody.
    #64361
    katarina2
    Člen
    Ja som to tu niekde čítala, čo dáš psovi je jeho a už by si mu to brať nemala. Len v tom prípade keď si ohrozuje život, že by si jedlom ublížil, drhol sa alebo niečo podobné.
    #64362
    v3ronik4
    Člen
    Aebo skus tak ze ked mu uz nieco das posli ho na miesto tam nech si obhryza a ked tak trochu aj zaspini, aebo tak ako ja skusaj mu brat nieco co je menej atraktovne a mozno si zvykne ze mu vezmes ae vratis a prestane. S tym ze ked raz psovi nieco das uz mu to nemozes vziat nesuhlasim predsa len vodca mas byt ty a mozes mu vziat co chces kedykolvek, aebo ma hryzt aebo vrcat na ruku co ho krmi?
    #64363
    heny
    Člen
    Veronika rocky je zvyknuty nato ze mu nieco zoberem a dam….ako som pisala uprostred zradla by som mu mohla misku zobrat,NIKDY nevrcal pomne ked som mu nieco zobrala,len v ramci hry,to je vsetko….a toto hra nebola:(
    Dokonca mame povel, ,ukaz,, vtedy danu vec pusti a takmer vzdy mu ju vratim-to som ho naucila preto, keby napr zobral do papule mrtveho vtaka alebo potkana….:)

    Zita po obzrani som ju zobrala-ale on nebol pri nej,a nic…..

    Katka suhlasim s veronikou,ja som vodca,mne patri vsetko….ako ona pise,na ruku co ho krmi by pes vrcat nemal….

    Mozno naj by bolo skusit povel ukaz,mozno pochopi ze ja ju mu nechcem zozrat:)

    trosku od temy,ale ked som tu hned to napisem sem…..

    Pribral 10dg.ma 4.8kg

    Denne dostava 80gr zradla,denne mu to vazim!
    A nechudne….rychlo sme schudli a teraz stojime.viditelne schudol z drieku,nieco s hrudniku….rebra neni vidno.

    Preco stojime????tych 80gr je zalostne malo-je dva krat denne,cize 2x 40gr
    Je to koli tomu vnutornemu tuku?ide tazsie dole?

    Maso:::prestala som davat hovadzie,pocula som ze obsahuje tuk,len tu kost mu davam raz tyzdenne.inak kura,morka,ziadne obilniny,ryza,nic-na viacerych strankach som sa docitala ze pes ich nepotrebuje a pribera sa z nich…

    Konske maso obsahuje vela tuku?mozem mu ho dat?mam mu dat radsej viac zeleniny ako masa alebo len ja chcem aby rychlo schudol?:(pohybu ma taktiez dost si myslim….

    Ak sa vyznate poradte prosim,uz chytam krizu s toho chudnutia:((

    #64364
    v3ronik4
    Člen
    Skus zajacie maso je dietne neobsahuje tuk. Suhlasim s tebou ze tych 80g je malo a nechudne mozno tym ze je toho malo, trosku zhodil ae teraz si to skor telo nechava na horsie casy, toto je len moj nazor my skor priberame:-)teda chcela by som aby trosku pribral lebo je ako tintitko ae nic on to vybeha a aj viac spapa a nic:-)mame opacny problem
    #64365
    heny
    Člen
    Radsej by som mala opacny problem:)moj prvy yorkshirak bol stale stihly,tiez bol kastrovany….
    No ale rocky bol vykrmovany matom,u mna snackmi a najviac u babky:(

    Dakujem za radu, kupim toho zajaca:)predsa nechcem aby zral stale kura,…..

    Teraz ranajkoval,o 10min hrabal do misky:(((

    #64366
    heny
    Člen
    Mala by som mu zvysit davku?to asi nie ze?zvysuje sa ked pes rychlo chudne…on sice schudol rychle ale teraz nic.,,.
    #64367
    katarina2
    Člen
    Aj tu Ti to pripomeniem, že je normálne že kastrované psíky priberajú a neplaš sa on nie je tučný ved nemá ani 5 kilo, on je ešte stále v norme. Môj má najčastejšie hovädzinu ale nepriberá, má stále rovnakú váhu pod 10 kg. Ak by mal byť výstavný pes stačilo by mu 8 kg, ale aj takto sa mi zdá byť v dobrej forme nie je tučný.
    #64368
    zita
    Člen
    Heny, s chudnutim je to ako u ludi… prijem sa musi rovnat vydaju
    Ja mam na chudnutie (teda clovecie a asi plati aj pre psov) takyto nazor:
    Ak nasadis organizmu tvrdu dietu, tak ta svina zisti, ze cosi sa zmenilo a tak zacne striehnut na kazdu kaloriu ktoru stretne a zacne ju ukladat. Takze ho treba oblbnut. Cesta c.1: Krmit organizmus casto ale malo kalorii a objemovymi krmivami (u ludi zelenina a ovocie)
    Cesta c.2: Jest normalne a viacej sa hybat.

    Kedze je som od prirody lenivy clovek a chodenie do posilka, behanie okolo sidliska a podobne aktivity sa mi zdaju bezduche v zime pouzivam 1 variantu. V lete sa chodi na zahradu, takze varianta 2.
    Uplne sa hrozim vselijakych uzasnych diet, ktorym prepedavaju moje kamosky a kolegine. Zatial co oni z roka na rok priberaju, ja si svojich 57 az 59 kli drzim viac – menej od patnastich co je pomaly 40 rokov. Zial musim skonstatovat, ze na strednej som bola za tlstu, teraz som za stihlu. Pred Vianocami sam nemala co na seba zavesit na Christmast party a tak som vylosovala zo skrine moje zamatove maturitne saty a bez problemov som do nich vosla (boze ako som sa z toho tesila!!!).

    A celym tymto traktatom o dietach som Heny chcela povedat, ze neries deka zradla ale rovnicu prijem = vydaj. Bielkoviny musi mat. Tuky nie bezpodmienecne. A ked ma chudak pocit prazdneho brucha dopln ho zeleninou. Radsej ho zober na 15 minut prebehnut alebo mu hadz lopticku z gauca ako mas stravit ten cas odvazovanim porcie.

    #64369
    v3ronik4
    Člen
    Suhlasim so Zitou prijem=vydaj ae co ked rocky ma nizky prijem a energiu tym padom nema z coho vydat, a tak si to telo radsej ulozi, lebo ma malo. Ak si priamo presla na nizku davku mozno to bolo radikalne a preto razne zchudol ae dalej to nepokracuje lebo ma velmi malo skus mu teda aj tych 80g rozdelit na 3davky menej a castejsie, takymto sposobom to byva aj u ludi zvyknut si na pravidelnu stravu, menej viac krat ako vela naraz.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 18 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.