vrcanie do pana

  • This topic has 13 hlasov and 20 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 21 )
  • Autor
    Príspevky
  • #47048
    michal
    Člen
    dobry den moj pes bude mat v maji 5 rokov je to nemecky ovciak. vycvik nema dobry, ked bo mensi nik ho neucil aby prisiel na zavolanie ked usiel tak dostal bitku, proste kadejako. venoval som sa mu ako kedy, ale nemôzem zato to sme boli este trochu mali aj s bratom a nikdy predtym sme nemali psa. ma dost rad lopty, teraz na jesen som ho zacal pustat aj navolno na ulicu predtym nie obcas na luku kde som mu hadzal lopty. teraz na jesen som ho zacal ucit ku mne, predtym to bolo take pod sem a tak proste nikdo ho to aktivne neucil ked bol maly. zacal som ho teda ucit ku mne, nechal som ho nech sa do dacoho zanucha, a potom som ho zavolal a za odmenu ked pride mu hodim loptu, a ked nucha dalej a ignoruje ma tak nanho hukam a aj ho udrem po krku. neviem ci to robim spravne ale snazim sa aby vedel zaco to bolo, zavolam ho hned nato zas a pochvalim a hodim loptu. ale vydim ze napriklad v hore chytil stopu srnky ci coho a ignoroval ma proste si ma nevsimal. a ked ma takto niekedy odignoruje a ja mu tresnem tak zacne vrcat. a to je asi dost vazny problem asi nema predomnou tolko respektu. neviem ako to mam spravit ako ho mam potrestat ked nepride alebo ako odstranit to vrcanie aby ma sto percetne bral ako pana a nedovolil si to. viez ze ta minulost je kadejaka a tym je to asi aj zapricinene.
    viem ze najskôr treba aby mal predomnou respekt a nedovolil si a asi az potom robit dalsie veci. alebo poradte mi ako ho mam potrestat ked nepride. aj napriklad minule boli sme v hore celou cestou sa odomna ani nepohol chcel aby som mu hodil loptu behal okolo mna a tak a potom zacitil stopu a ignoroval ma, usiel prec, po chvili som ho nasiel, siel som mu po stopach a zastihol som ho ako sa vracal a nevedel som co mam spravit ci ho zacat bit hukat ponom, alebo nespravit nic ist ho zavret dakde a nechat tam cely den alebo ako. budem rad ak mi skusite poradit
    #51220
    bull38
    Člen
    Je jasne že to ty osobne nikdy nezvladneš , nakoľko si tak obmedzeny že sam nevieš že udretim psa si kopeš vlastny hrob. Nema zmysel aby si sam skušal nejake zaručene metody , ale jednu radu ti určite dam – choď na cvičak a tam ti určite nazorne predvedu ako na to. Inak je veľa metod na tento jednoduchy cvik ale nemam naladu ti ich tu vypisovať nakoľko sa len pytaš ako psa trestať ale nie ako ho zaujať a chvaliť. bull38
    #51226
    kikaBB
    Člen
    RENATUS: dnes som urobila to co si pisala. Lezal tam, chcela som ho dat dole. Prisla som k nemu a povedala razne “dole”. Kukol na mna a salama parky – ignoracia totalna. Tak som sa naciahla k nemu, ze ho dam dole a ta mala potvora mi chnapla po ruke. Tak som povedala fuj a zlozila ho. Co teraz? skusat dalej aj ked rafne?
    #51223
    kikaBB
    Člen
    My mame trochu podobny problem. Nas havo ma 5 mesiacov, problem nie je s privolanim, ale ked si lahne na kreslo na balkone a chcela som napravit deku na ktorej lezi ( u manzela som si horko tazko vydupala to, aby mohol lezat na tom kresle, ale bola podmienka, ze musi byt pod nim deka a ta sa sem tam zosuchne ci si ju on skrkve )tak na mna zavrcal. Povedala som fuj a prikazala ist dole. Nereagoval, tak som zopakovala prikaz “dole” a zlozila som ho napriek jeho vrcaniu. No pred par dnami ked sa k nemu priblizila dcerka ( 2rocna ) a on zas lezal a chcela ho pohladit tak nie len ze zavrcal, ale ju rovno akoby hryzol. Nebolo to doslova uhryznutie, ale take akoby zahnanie sa – akoze ju chcel chnapnut. Co vy na toto? Pes nebol bity, suhlasim s vychovou chvalenim a odmenovanim.
    #51212
    Scylla
    Člen
    Problém je v tom, že ty si jeho respekt nezasloužíš, biješ ho a on se jen brání. Představ si, že se učíš třeba násobilku. Někdo ti dá příklad, ty neznáš výsledek, a někdo ti dá facku. Když se náhodou trefíš, dá ti bonbon….., budeš toho člověka mít plné zuby a pak už si tu facku dát nedáš, že? To přesně děláš jemu. Přivolání a ostatní věci se učí, postupně, trpělivě, pozitivně, bez trestů, naopak s odměnami. Psí respekt si trestáním nevynutíš, naopak ho ztratíš a nahradíš ho strachem a to je ostuda psovoda. Co do něj vložíš, to ti vrátí. Biješ ho – kousne tě. Promiň, ale zasloužíš si to.
    Několikrát jsem tu psala, jak se učí přivolání, jak nám to fungovalo u dost velkého počtu psů. Najdi si to, prosím. A nebij ho ani ho netrestaj.
    #51213
    michal
    Člen
    ja som iba to chcel vediet ze ako ho mam potrestat ked nepride alebo co spravit, ja som predtym psa nikdy nemal a ked sme ho dostali bolo mi nejakych 13 alebo 14 a to som bol este decko to som bol este dlho mozno este aj som 😀 proste ziadne skusenosti zo psom. ja wim ze psa nemam bit a ja ho ani nekop ani nic ja mu iba trochu tresnem a nerobim to zo zabavy bol by som rad keby som nemusel. ale ako ho mam potrestat ked ma ignoruje, fsak pes sa odmenuje za dobre spravanie a za zle??? ako bude vediet ze uz to nemoze spravit???
    #51214
    Scylla
    Člen
    Nemůžeš stavět učení na trestech, to je totální blbost. Tobě by se to také nelíbilo,ne? Uč ho, co dělat má, netrestej ho za to, co dělat nemá. Nejednej s ním agresivně, nebo bude on jednat stejně s tebou. Podívej se sem http://www.psycholog-psu.com a přečti si hlavně téma o přivolání. Tam se dočteš, jak ho přivolání naučit. A co se nedočteš nikde – to je to nejdůležijější. Naučte se jeden druhému rozumět. Pes by měl být ovladatelný, ale ty se nesnaž ovládat ho za každou cenu. Chtělo by to vzájemnou radost a spolupráci, hru, společné aktivity, společně strávený čas. Když spolu navážete dobrý vztah, bude ti on tolerovat tvé začátečnické chyby. On ti rozumět chce, chce ti vyhovět, jen neví, co chceš ty po něm. Měj trpělivost
    a snaž se i ty číst, co on říká tobě. Chtělo by to, aby ti někdo pár věcí ukázal v reálu.
    #51215
    chajati
    Člen
    Najdolezitejsi cvik u psa je privolanie. Cvici sa na stopovacom voditku. Priebeh tohto cvicenia ovplyvnuju rozne faktory, aj to ze Vas pes ma 5 rokov a 5 rokov to bolo hodne zle a vyustilo to do obrannej formy – vrcania. Nazorna ukazka privolania by Vam velmi pomohla, samozrejme tam musite byt Vy, Vas pes a instruktor, ktory Vas bude spravne navadzat. Instruktor, ktory je skuseny a nieje skupy na slovo, Vam vysvetli aj ostatne okolnosti, ktore vplyvaju na kvalitu zivota Vasho psa aj vztahov medzi Vami.

    Vas pes pouziva zatial najnizsiu formu obrany voci nevhodnemu spravaniu jeho okolia. Vo Vasom vlastnom zaujme a v zaujme psa je potrebne cim skor upravit Vase vztahy a zacat so spravnou a metodickou vychovou.

    #51216
    Myslím, že máte dosť vážny problém.Je veľmi dôležité aby váš pes vedel prísť na povel, a aby ste sa vyhli prípadným problémom.Prvoradé je, aby sa pes tešil, keď k vám bude prichádzať t.j. mali by ste ho nejako motivovať skúste toto:psa pripnite na stopovaciu vôdzku nechajte ho voľne pobiehať, potom zapískajte, ak k vám pes príde dajte mu odmenu, alebo ho pochváľte dôsledkom toto si pes spojí zapískanie s odmenou, opakujte to až pokiaľ, vás pes nebude stopercente poslúchať.
    Prajem Vám veľa úspechov.
    #51217
    vycvikar
    Člen
    Preco by som mal piskat na psa. Myslim ze kazdy ma nejake meno a pre psa je prijemnejsie spojit si meno z odmenov. I ked ta stopovacka nieje od veci. ale idem ku problemu. Vobec nechapem majitela ze tresta psa koli tomu ze na zavolanie nepride. ani sa mu necudujem ked nevie co povel znamena. Ak si aj volam psa a nepride pouzijem tu stopovacku a pritiahnem si ho ku sebe z pochvalov ako by to pes urobil samostatne. odmena a zas volno. po privolani sa stanu dve veci. Pes dostane pochvalu a volno kdezto pri bytke malo kto moze cakat ze pridem hned
    #51218
    vycvikar
    Člen
    Preco by som mal piskat na psa. Myslim ze kazdy ma nejake meno a pre psa je prijemnejsie spojit si meno z odmenov. I ked ta stopovacka nieje od veci. ale idem ku problemu. Vobec nechapem majitela ze tresta psa koli tomu ze na zavolanie nepride. ani sa mu necudujem ked nevie co povel znamena. Ak si aj volam psa a nepride pouzijem tu stopovacku a pritiahnem si ho ku sebe z pochvalov ako by to pes urobil samostatne. odmena a zas volno. po privolani sa stanu dve veci. Pes dostane pochvalu a volno kdezto pri bytke malo kto moze cakat ze pridem hned
    #51219
    ceca28
    Člen
    Dobry vecer mozem vediet akeho mate psika?aka to je rasa..mozete mi o nom nieco napisat???mam takeho isteho psika..darovala mi ho sestra a neviem co je to za rasu..Dakujem.Monika
    #51221
    všetko je o kľude a pozitívnej motivácii
    #51222
    Renatus
    Člen
    JA som môjho toto učila takto – pri mne som mu dala kusok piškoty, potom som ho nechala odbehnuť a následne som na neho zavolala menom a vysoko som zdvihla ruku, v ktorej bola piskota / mám malého psa, stráca sa v tráve /…no a ked pribehol radostne som ho vítala, pohladkala, dala piskotu.

    Casom sa sám obzeral, či ho náhodou nevolam…a teraz stačí zdvihnut ruku a uz leti ku mne ako o zavod…

    #51224
    Renatus
    Člen
    Havino si dokazuje kto z koho…jasna puberta!

    Netrestat, dôsledne mu pomôcť, aby príkaz vykonal. Ak poviete “dole” a nič sa nedeje,
    neopakujte príkaz, prídite k nemu a pomôžte mi zliezť dole a potom aho pochválte, ako-keby to urobil sám.
    Platí to ale pri všetkých príkazoch, nie len pri tomto.Musí zistiť, že v hierarchii rodiny je až na poslednom – psom – mieste…

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 21 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.