venčenie vonku

  • This topic has 7 hlasov and 7 odpovedí.
Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor
    Príspevky
  • #47885
    Lucka1
    Člen
    Dobrý deň, prosím pomôžte mi. Mám psíka šteňa cicavu bude mať 5 mesiacov.Keď bol malý podarilo sami ho naučiť cikať a kakať na plienku bola som rada lebo ho mam v byte a mame aj koberce.Tiež mi jedaval svoje vykali ale už prestal ako som mu zmenila granule. Teraz mám problém ked idem s nim von ako ho mam naučiť aby ma počuval tak ako doma aj vonku, neutekal a počuval ked ho zavolam ci uz menom alebo pisknutim?Aj som ho lakala na piskotu ale bez výsledku. Všetko iné ho zaujíma okolo seba všetko zo zeme zje ked na neho zakricim fuj alebo sa mu to snazim zobrat ujde mi.Ine psie vykali ocucha ale nic neurobi. Potrebu neurobi vobec aj ked som plienku dala von a ocuchaval ju. Vzdy spravi potrebu doma ked sa vratime z vonku.
    #55433
    ak žerie výkaly je to nedostatok najmä fosforu, banán to istí 🙂 a čo sa toho ostatného týka, nepomôže nič len čím na dlhšie a čo najčastejšie chodiť von a vždy pochváliť ked sa to podarí vonku a preveľkú trpezlivosť
    #55434
    Renatus
    Člen
    Treba byť tak dlho vonku, až to jednoducho bude musieť pustiť na trávu…

    Len neviem, či nebol pridlho na tej “plienke”, aby sa mu teraz nepošramotilo “poradie hodnôt” a nezačal TO robiť na ľubovoľnom podklade…chichichi

    #55435
    Smallblot
    Člen
    Tiež by som Vám jedine odporučila chodiť častejšie von, možno keď budete vidieť, že ide zase na plienku, tak ho rýchlo zobrať von dakde na trávu, aj keď len pred dom/barák.
    Čo sa týka toho poslúchania vonku… ja by som vám odporúčala cvičiť povely vonku na vodítku/flexine. Pokiaľ bude psík rozrušený, zbytočne mu príkazy nedávajte, aby si nezvykol na to, že keď vás nepočúvne, tak je to v poriadku. Časom by som mu nenápadne vodítko odopínala alebo dávala na voľnejšie, aby ho necítil napnuté – a mal pocit, že na ňom nie je a učila sa sním zase povely, potom ho zase zapla… atď. Tie časy toho odopnutia alebo uvoľnenia by som časom zväčšovala. Chce to čas a trpezlivosť. Zapamätajte si však, že je zbytočné psíka učiť, pokiaľ Vás nevníma alebo ho to nebaví, nemá náladu a pod. Učenie povelom (aj vonku) sa dá robiť hrou a bláznením, musíte vidieť, že to psíka baví. V prípade ak vidíte že začína byť nepokojný, nepozorný, prestaňte s cvičením. Majte po ruke vždy nejakú maličkú odmenu, ktorú mu poskytnete pri plnení rozkazov. Ale aj s tým to netreba preháňať, aby to nerobil ozaj len pre tú odmenu a nemalo to nakoniec efekt, že pokiaľ Vám žiadnu odmenu v ruke neuvidí/neucíti, tak automaticky neposlúchne. 🙂
    #55436
    majka001
    Člen
    ako sa da mat psa na flexine a nemat ju napnutu? to by stale bolo treba rucne vytahovat to lanko odtial alebo tak… Kupte si klasicke voditko, aby sa psik nenaucil tahat (nedovolte mu tahat), a stopovacku (to je asi tak 10 metrova snura/voditko, na vacsieho psa dlhsiu). A hlavne sa zamerajte na privolanie – darmo by pes vedel kotule, ked nevie prist, ked potrebujete. Rozne navody najdete tu, najistejsie je mat psa na stopovacke, to je take dialkove ovladanie na neho, a pri prechadzke chodit tak, aby ste v pripade potreby mu vedeli na nu stupit, aby nezdrhol. Ked sa trosku vybeha, tak mu dajte povel Ku mne, a po sekunde si ho zacnite plynule na tej stopovacke pritahovat. Ked bude pri vas, posadte ho (bez dalsieho povelu), dajte mu odmenu – aj ked neprisiel dobrovolne, zapamata si, ze prist po prve musel a po druhe sa to oplatilo. Ked bude starsi, nemusi dostat odmenu vzdy, ale teraz ano (moze to byt aj len poskrabkanie ake ma rad…). Vsetko najdete tu na fore, aj ine pristupy, hlavne ma Smallblot pravdu, ze ak nedokazete docielit, aby splnil prikaz, tak je zbytocne mu ho davat (pokial je na stopovacke, viete to docielit aby prisiel, ci chce ci nie). A ratajte s tym, ze to dlhsie potrva, aj ked sam bude skor posluchat, ale ked ho daco zaujme, tak to bude tazsie, a este ma pred sebou pubertu – takze drzim palce!
    #55437
    Smallblot
    Člen
    No ja mám na nášho flexinu a hej – buď je mierne odmotaná alebo sa zamkne v dĺžke, ktorú potrebujem a tým pádom funguje ako klasické vodítko, ktoré sa nenavýja. 🙂 Mala som aj klasické vodítka, ale na nášho krpáňa mi prišla najlepšia tá flexina. Samozrejme každému vyhovuje dačo iné, aj pri výcviku, takže treba len vyskúšať. 🙂
    #55438
    Scylla
    Člen
    Flexinu nepoužívej, protože je pes permanentně v tahu a ty se ochuzuješ o jeden z forem komunikace. Všechny povely je třeba mu srozumitelně a příjemnou formou vysvětlit, co znamenají, pak je procvičovat a pomáhat mu vlídně s jejich provedením, než je můžeš začít vyžadovat. Přivolání se učí na stopovačce, ne na flexině, postupjjsem tu několikrát psala. Odměny dávat můžeš, ale lákat ho na cokoli je nesmysl stejně jako štěkání zákazových povelů. Všechno tohle můžeš vyřešit přes přivolání.
    #55439
    mysidlo
    Člen
    pridavam moju skusenost. pes je na stopovacke, zavolam na neho ( meno + povel ), ak ide ku mne tak vsetko ok, ak nie tak si ho jemne pritahujem. ked je uz pri mne, pochvalim ( ja osobne ho nedavam sadnut ), pohladkam TAM KDE TO ZBOZNUJE – toto je dolezite. u mojho psa je to popri chrbtici akoby masaz, ale len taka rychla. potom ho necham chvilu cakat len tak bez nicoho a potom dam dalsi povel – bud VOLNO alebo SADNI, aby si pes nezvykol ze vzdy hned po pohladkani moze odist. ziadne piskoty mu nedavam, kedysi som ho ucila na granulky ale neosvedcilo sa, ked mal nieco zaujimavejsie ako granulky tak sa na mna vykaslal. tento sposob nam celkom ide, niekedy ho pustam na volno a aj ked sa hra s inymi psami, po zavolani pride ( aj ked musim povedat ze nie po prvom.. to este musime doladit ).
Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.