Svrbenie na hlave

  • This topic has 4 hlasy and 16 odpovedí.
Zobrazujú sa 2 príspevky - 16 až 17 (z celkového počtu 17)
  • Autor
    Príspevky
  • #53295
    wendy1
    Člen
    Myslite ze to bude naozaj demodex, nechcem spochybnovat pana doktora. Vraj u demodexu su priznaky: typicky myší zápach, vypadavanie srsti, odlupovanie mastnej koze.
    Takisto hrubne koza, cerveneje, vypadava srst okolo oci.

    U sarkoptoveho roztoca ( svrabu ) su priznaky: zapalena pokozka, svrbenie, v mieste napadnutia cervene vyrazky, najma na malo osrstenych miestach ( usi, laket, vnutorne casti stehien a laktov ). Toto je prenosne aj na cloveka. Ale to je velmi zriedkave ochorenie.

    Bolo mu robene vysetrenie na alergiu?
    Nemyslim ze by mal demodex, ale ak si chcete byt ista a nechcem protirecit panovi doktorovi, tak mu dajte urobit ten zoskrab, ale podla mna to nema. Skor by som ale hladala chybu v nejakej zlozke potravy co sposobuje psikovi alergiu.

    Tam doporucuju dietu len na krmive Royal Canin Hypoalergenic Diet aspn 2 mesiace. Po 2 mesiacoch by malo byt vidno zmeny. Ak nie tak treba hladat inde pricinu.

    #53296
    Smallblot
    Člen
    Ja som si práve nie istá, či je to demodex. 🙁 Začervenané to práve nemá – možno iba tesne po škriabaní – to skôr podráždené, takisto nestráca vo veľkom srsť, nehrubne mu, neodlupuje sa, žiadny zápach. Iba sa mi zdá, že okolo očí má tú srsť redšiu, doktorka sa vyjadrila že to bude tým, že sa tam stále škriabe, čo dáva asi logiku… No na internete som niekde našla aj prípady (pri yorkshiroch) – aj na cudzích stránkach, kde tieto príznaky tiež neboli – iba to škriabanie a potvrdili demodex. Takže aj keď tie príznaky nie sú také ako sa vždy popisujú, tak nad tým rozmýšľam, čo ak náhodou…

    Havko je teraz ale na hypoalergénnej diéte druhým dňom, na jednej strane by som bola rada, keď by škriabanie prestalo, na druhej by sa tým potvrdila alergia na krmivo a to je tak trošku beh na dlhé trate väčšinou… zistiť presné zložky, ktoré mu v krmive vadia. Nerada by som ho totiž nechávala len na granulách, aj keď viem, že takých psíkov je milión. On je veľký milovník paštík, konzerv, mäska, syrov, rôznych maškŕt cez psiu čokoládu až po tyčinky na zuby… uvidíme časom čo náš “test” ukáže. Nech to dopadne akokoľvek, hlavne nech sa mu už konečne chudákovi polepší, potom sa nejak vynájdeme aj s tým papaním prípadne. 🙂

Zobrazujú sa 2 príspevky - 16 až 17 (z celkového počtu 17)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.