Svrab v uchu psíka

  • This topic has 5 hlasov and 40 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 41 )
  • Autor
    Príspevky
  • #58964
    Nela2011
    Člen
    no tak potom to robím správne, ďakujem 🙂
    #58965
    heny
    Člen
    🙂 neni zac
    #58966
    Denny
    Člen
    Heny a Nela, keď som bola v stredu na Súkromnej klinike v Trnave u veterinára Fagu, tak mi povedal, že mi ľudia si mylne myslíme, že psíkom tieto kvapky stačia iba nakvapkať a nechať otrepať, že to nie je pravda, že po otrepaní sa tie zvyšky i tak dostatočne neuvoľnia a je i tak dobré s vatičkou vyčistiť ušká, tak to od vtedy tak robím 🙂 A mal asi pravdu, lebo i tak sa mu to uchytilo na uškách a s vatičkou to išlo preč lepšie 🙂
    #58967
    heny
    Člen
    denny mne tiez vravel lekar ze zvysky vatickou vytriet no ja mu tam nikdy nic nevidim….:)asi ich nema spinave, jemu sa asi vsetka spina zachytava na chlpoch.
    Rockymu neboli nikdy trhane chlpy v uskach !!!!!!! ked bol maly a boli sme tu v innsbrucku u jeho veta som mu vravela nech mu ich vytrha on ze nie! uz neviem presne co mi vtedy povedal, nechcem blbosti pisat.. mal 10mes, nikdy nemal s nimi problem chvalabohu.chplky v uskach mu noznickami skracujem a mozno je to ozaj tak ze spina sa mu nedostane dnu-alebo len minimum kedze ich nema vytrhane….. v marci , aprili sa k nemu chystam, opytam sa na tie chlpy v usiach ako to je….:)
    #58968
    Nela2011
    Člen
    aha super, tak začnem aj to robiť, ja som môjmu tiež ešte nestrihala tie chlpy v uškách, neviem či to mám robiť alebo nie, lebo každý inak vraví a neviem čo je správne, Heny potom daj vedieť prosím 😀
    #58969
    Denny
    Člen
    Ahojky!
    Tak môjmu Dennymu veterinárka chlpy z ušiek vytrhala počas kastrácie, tak ich má úplne čistučké a dobre sa mu i čistia s vatou, všetko pekne vidíš až pokiaľ ich má špinavé, ak teda má 🙂 On mal ten svrab v pravom uchu, tak to musím čistiť každý deň, ľavé má v poriadku, do toho iba tie kvapky dávam raz týždenne a s vatou vyčistím 🙂 Máš pravdu Nely, že každý vraví inak 😀 Teda myslím veterinárov 🙂 Mne už traja povedali, že to nemám strihať, lebo že na starosť sa mu začnú chlpy točiť dnu do ucha, či čo to 😀 Neviem, či je to tak 😀 Ale tak má ich teraz vytrhané, neviem kedy začnú znova rásť 🙂
    #58970
    heny
    Člen
    dievcata rozmyslajme logicky 🙂 preco maju psiky ochlpene vnutro usi ? aby im ich clovek vytrhal? :)to asi nie. asi zato, aby tie chlpky chranili vnutro ucha pred spinou – ci nie?
    napr. clovek ma preto chlpky v nose, lebo sa tam zachytavaju bakterie a necistoty… 🙂 takze mozno natom nieco bude netrhat ich im. … ale ako ste obe pisali, kazdy veto tvrdi nieco ine 🙂 ja osobne ostanem pri netrhani, a dam vam vediet co povedal veto potom 🙂
    ja mu po kazdom kupani ( v lete kazdy tyzden-dva v zime raz za mesiac) nakvapkam tie kvapky-nesetrim nimi, a usi ma ziatial ok. obcas mu do nich pozriem ked lezi primne, su ciste, ani nezapachaju. … alee co sa tyka svrabu, je jedno ci sa usi cistia kazdy den ked ten svrab moze dostat od ineho psika… 🙁
    #58971
    Nela2011
    Člen
    no Heny, niečo na tom asi bude :)) ja som zistila, že ich málo čistím, lebo som čítala, že len raz za mesiac sa majú a tu ako vidím to môžem kľudne častejšie, dokonca denne s tým špinavým uškom, takže teraz už čistíme a čistíme 🙂
    #58972
    katarina2
    Člen
    Tiež som za to aby psík zostával v prirodzenom stave ako ho stvorila príroda a nevymýšľať pokiaľ sa to nemusí a nepreháňať ani s hygienou okolo neho, aby nestratil svoju prirodzenú imunitu. Môj predchádzajúci psík špic žil u mňa skoro 10 rokov, toho som musela dať utratiť pre asi svrab – veterinári sa nevedeli rozhodnúť čo asi má a dlho som ho liečila všelijakými metódami čo navrhovali, jeho stav sa ukludnil na týždeň, maximálne 2, a svrab sa objavoval znova a znova. Tiež sa to začínalo ušami, väčne ich mal zapálené, čistili sa mu až do hĺbky, ako si to škrabkal si rozniesol svrab po celom tele, ale mal hustú huňu, tak som si to najskôr nevšimla. Samozrejme dostával aj lieky a rôzne dezinfekčné kúpele, už si nepamätám, čo to bolo, ale nepomohlo nič, svrab sa rozširoval vždy po väčšej ploche, vystrihovala som mu okolo každého pupenčeka srsť. Každý pupenček sa časom zmenil na chrastu ktorá po odlepení ukázala ešte horší stav, ako keby sa pod chrastou rozmnožoval ten vírus. Bolo to hrozné, nespala som kľudne, čo som ho počula ako sa nenormálne stále škriabe, nakoniec mi jedna veterinárka povedala, že žiaľ kožné choroby sú neliečiteľné, to sa dá liečením len potlačiť ale úplne vyliečiť nie! Možno som nemala šťastie na dobrých veterinárov, možno Vy ostatní, čo máte podobné problémy natrafíte na lepších a prajem Vám, aby sa vaši miláčikovia vyliečili! Ale svrab nie je sranda!!! Ja som toho môjho nakoniec musela dať utratiť, lebo svrab prejde aj na človeka a ja som mala práve tehotnú dcéru a 7 ročného vnúčika pri sebe, bála som sa aj o nás, hoci môj psík bol v karanténe, vo svojej izbe a sústavne liečený, kúpaní a všetko čo bolo okolo neho treba, lenže baktérie sú aj vo vzduchu, takže nebezpečenstvo hrozilo tak či tak.
    #58973
    Denny
    Člen
    Nely už i ja čistím denne, svrab už našťastie nemá, uško mu veterinárka poriadne vyčistila, nasadila mu takú mastičku, ktorá má za úlohu odstrániť tú hnusobu a zápal, čo napáchal ten svrab 🙁 Tak mu každý deň vatičkou najprv vyčistím ušká a potom mu dám mastičku. A poriadne pomasírujem a uško má od vtedy čisté 🙂 Už mu odtiaľ nič nejde.
    #58974
    Denny
    Člen
    Heny,
    keď sme boli na Súkromnej vet. klinike v Trnave u vyhláseného veterinárneho lekára doktora Fagu (počula som o ňom nenormálnu chválu i keď je veľmi, ale veľmi drahý, tak k nemu i tak chodia ľudia i z Košíc, z Bratislavy, na youtube zachránil levicu pred smrťou, to bolo krásne, nechcela mesiac žrať, smútila za svojim bratom, ktorý jej uhynul na rakovinu srdca), až mi slzy išli do očí 🙁
    No a jemu som to tam silou mocou vysvetľovala, že veď psíkovi by sa podľa mňa nemali trhať chlpy z ušiek, že veď to mu všetko chráni, celé ušné okolie pred špinou a prachom a on na mňa len tak pozrel a bolo tam asi 5 veterinárov okolo mňa, lebo tam s ním všetci pracujú a každý tak na mňa pozeral, že to si myslím len ja, že keby sme i my ľudia mali v ušiach také chlpy a potom si ich vyčistíme a myslíme si, že ich máme čisté, tak je to omyl, vraj v tých chĺpkoch sa ukladajú všetky baktérie, všetky nečistoty a potom to tam všetko kvasí a i keď si myslíme, že náš psík má čisté ušká, tak to tak vraj nie je a všetko má v tých chĺpkoch a len sa mu tam rodia baktérie. Ja som tam na nich len tak pozerala, že čo mi to tam vysvetľujú 😀 Bolo ich tam 5 veterinárov, jeden z New yorku, ďaľší z Bratislavy a tretí z LA. No tak som tam potom radšej ticho bola 😀 Ale i tak si myslím, že možno každý veterinár má iný názor, no tam sa zhodli zhodou okolností piati na jednom názore.
    #58975
    Denny
    Člen
    Katarína, to fakt mal svrab?
    Moja známa mala tiež psíka so svrabom, dali zato veľmi veľa peňazí, ale už je psík 2 roky v poriadku, po svrabe ani chýru.. 🙂
    #58976
    heny
    Člen
    denny fakt ktovie ako je to s tymi uskami…. nam to vyhovuje tak ako to mame, bez trhania:) usi si neskrabe , nezapachaju , su zdrave 🙂
    #58977
    Nela2011
    Člen
    Denny teším sa, že to ustupuje, u môjho zatiaľ žiadna zmena 🙁 takže tie chlpy asi treba fakt strihať, len môj je na tie uši strašne citlivý, to keď mu ideme dať kvapky do ušiek tak úplne také očka vypleští, oprie si u mňa hlavičku a nechce dať to uško a srdiečko mu strašne bije, čo má taký strach, nie to ešte keby mu to máme strihať, takže jedine asi u veterinára. Katarína vy ste mi nahnali teraz taký strach, dúfam, že sa z toho Billie dostane, nechcem oňho prísť 🙁
    #58978
    Denny
    Člen
    Nely,ja si myslím, že každý svrab sa dá liečiť. Pretože klasický kožný svrab spôsobuje Sarcoptes a ušný svrab spôsobuje roztoč Otodectes cynotis, čiže sú to dva rozdielne roztoče a z ušiek to nemôže prejsť na kožu psíka, pretože je to niečo iné. A keď si psík škriabe ušká, tak je dobré dať preventívne pipetu. My sme dali kvapky Advocate. A na ten kožný svrab sa tiež dáva pipeta a psík sa má vtedy kúpať v špeciálnych šampónoch, ktorý tento problém vyrieši 🙂 Určite sa nato nezomiera a dá sa to liečiť 🙂
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 41 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.