Štekanie :(

  • This topic has 7 hlasov and 14 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48263
    Cvrkina
    Člen
    Ahojte 🙂
    Mám čivavku… je poslušný počúva na príkazy ale nie na prechádzke… vždy na každého šteká úplne na každého… hádže sa po bicykloch … na veľké psy vrčí proste takéto veci… mnoho psíkov poslúcha na prechádzkach ja keď som to pár krát skúšala tak neposlúchol ani na maškrtu ale hlavný problém je to štekanie… PROSIM O RADU vopred ďakujem
    #57534
    Safira
    Člen
    Ahojte. Ja mám doma psa (fenku). Je to rasa Nemecký trpasličí špic. Doma je to poslušný pes. počúva na všetky príkazi ktore jej poviem. No ako nahle ideme vonku… je to nočná mora! Na každé ho len šteká a na psy… Tak strašne šteká a tak zurivo že sa až bojím že nejakého uhryzne. Prosím poraďte mi ako ju to mám odnaučiť… ja už neviem čo mam robiť 🙁
    #57535
    ja som počula, že niekedy treba štuchnúť psíka pri krku, nie veľmi, ale tak, aby si prerušila nežiaducu činnosť, možno by bolo treba prerušiť očný kontakt s objektom, postav sa pred neho, skús ho vtedy zaujať niečím iným, odviesť z toho miesta inam…
    je to taká moja amatérska rada, možno niekto pridá niečo odskúšané 😉
    #57522
    Cvrkina
    Člen
    + on takto nevyvádzal… najprv štekal iba na veľkých psov .. potom na mylých potom na opilcov potom na cyklistov potom na dospelých a teraz už aj na deti :/ (na známych a domácich nešteká)
    #57523
    Smallblot
    Člen
    Ja myslím, že sa ich nejak bojí. Ono s veľkosťou psa to nemá nič, pretože pes si svoju veľkosť/neveľkosť, neuvedomuje. Nemal nejaký traumatický zážitok? Niečo zlé, že by bol teraz pred všetkým v strehu? Myslím, že to tu už niekto riešil, podobný problém a ak si správe pamätám, radili, aby dotyčný so psom poprosil tých okoloidúcich a nechal psíka zoznámiť sa s nimi. Aby pochopil, že je to normálne a netreba sa všetkého na okolo báť a štekať po tom. Skús pohľadať tu dakde na fóre.
    #57524
    Cvrkina
    Člen
    nemal nič zlé žiadny zlý zážitok ale keď sa aj zblížia môj pes začne vrčať a hrýzť :/
    #57525
    wendy1
    Člen
    Cvrkina nezvyknes ho bravat na ruky ak zacne stekat, vrcat a pod. ? Alebo neriesila si to tymto sposobom? Ide o to ze male psiky akonahle ich clovek berie na ruky tak sa citia “neohrozeni” a vtedy zacnu stekat. Aspon ja co stretavam take male psiky tak dost casto to praktizuju ich majitelia. Psik je v norme ale ostrazity a ked nas vidia, tak ho hned vezmu na ruky ( ako jeden majitel s maltezakom – ked sme isli okolo tak ho vzal na ruky a hovori psovi – bojis sa? Uz sa neboj. A pes zacal stekat. )
    #57526
    Cvrkina
    Člen
    no ja ho vezmem az ked zacne stekat a potom je kludnejsi ale nemozem to robit pocas cele prechádzky … ale dakujem 🙂
    #57527
    Renatus
    Člen
    Vôbec ho vtedy neber na ruky! Odveď mu pozornosť na niečo iné…otoč ho a choďte iným smerom…

    Proste keď je pes už “v ráži”, tak nepomáha žiadne dohováranie.Bolo by treba zistiť podľa chovania, kedy dôjde k výpadu a včas zasiahnuť obrátením pozornosti na niečo iné,nečakať kým k nemu naozaj príde…

    #57528
    Cvrkina
    Člen
    Vieš ale on je otočený stále za objektom :/ … neviem ako ho nahovoriť na inú vec
    #57529
    Smallblot
    Člen
    Súhlasím s Renatus. Skús ho odtiahnuť skôr ako si on uvedomí, že tam niekto/niečo je, čo by ho mohlo rozrušiť. Potom sa zase otoč a choď naproti. Potom sa zase otoč a choď akoby od toho, potom sa zase otoč a choď oproti… až kým sa neminiete s “objektom”. A meň smer skôr ako sa stihne nejakým spôsobom rozrušiť. Znie to možno zvláštne a možno to bude aj trošku zvláštne vyzerať, ale malo by to zabrať. Musí pochopiť, že chodiť okolo niečoho/niekoho, je úplne normálne a má sa to robiť bez nejakých nervných výpadov.
    #57530
    Cvrkina
    Člen
    Ďakujem za rady :)… určite to vyskúšam 🙂
    #57531
    Smallblot
    Člen
    Daj potom vedieť, či sa niečo zmenilo a ak hej, tak čo zabralo/nezabralo.
    #57533
    heny
    Člen
    gratulujem:) !!
    #57532
    Cvrkina
    Člen
    No hej zmenilo 🙂 Wendy 1 mi poradila aby som ho brávala na krátkom vodítku a naozaj pomáha to .. ide mi pri nohe keď poviem a už nešteká keď je pri mojej nohe :)… Ďakujem za rady … a už ho vôbec nebrávam na ruky (na prechádzke)
    Ďakujem všetkým 🙂
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.