Stará téme ale stále aktuálna

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Chovateľská poradňa Stará téme ale stále aktuálna

  • This topic has 2 hlasy and 3 odpovede.
Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Autor
    Príspevky
  • #49171
    katarina2
    Člen
    Môj psík sa zase začal nadmerne škrabkať hlavne po hlávke a pri tom tam nič nemá dobre som ho prezrela kedže tam sú aj menšie chlpy tak by som iste zbadala, má to tam čisté aj okolo uší. Veterinár mi vravel že je to potravinová alergia ked sa škrabe hlavne po hlave okolo uší a po krku, lenže mi sme už absolvovali niekolko druhov diét, nič nepomohlo iba chudák hladoval, lebo diétne jedlá mu samozrejme nechutia. Je schopný vôbec nejesť ako sa toho dotknúť a potom len žobre a plače za jedlo, lebo je jasné že je hladný. Nakoniec som s diétami skončila kedže škrabanie aj tak neprestalo. Niekedy je to menej, niekedy viac. Dostal aj špeciálny šampon na ukludnenie pokožky ani ten zatial nepomohol, možno to treba viackrát opakovať. Predtým mal šampón na odblšenie keby náhodou, ale ako vravím tam nič nie je. Teraz sme prešli na granule už dobrých pár týždňov a nič viac aj to má granule len jahňacie alebo lososové ktoré má od začiatku ako ho vôbec tu mám ako sa začal škrabať, lebo tieto sú antialergénné. No napriek tomu neprestal sa škrabať. Dať mu zobrať krv to je to posledné riešenie aby som ho dala pichať…Má rád teplo, je bytový psík, v noci sa pchá pod paplón, možno aj preto sa nadmerne škrabe? , lebo už aj kúrim? Priznám sa niekedy dostane niečo aj od stola-ľudskú stravu, len ochutnať, ale to je tak raz v týždni to by asi nemalo zaškodiť…
    #65650
    heny
    Člen
    Moja podla Mna s kurenim to nema nic…
    Skor by som riesila tu allergiu..
    Nechcem byt tvrda, ale nechapem.. Radšej mu das zrat co mu asi skodi len aby nehladoval?
    Katka on nezomrie od hladu!! ma tá prekuknutu a robi si s tebou co chce..nedostanem co chcem, tak nebudem zrat ved panicka mi da niečo ine.. Hmmm.. Kebyze ide o zdravie mojho psa tak ma ani milion jeho pohladov nezlomi!!!
    Daj mu zobrat krv Jedno pichnutie ho nezabije.
    Je aj mozne ze to robi z nudy, Takže krv mu daj pozriet.
    Katka je to pes tak ho tak aj ber…ked nebude zrat 2dni na treti sa naje…!!:)
    #65651
    katarina2
    Člen
    Heni ja som na neho dosť prísna , ako som spomenula držal vela všelijakých diét a tiež to nepomohlo tak som mu sem tam dala ale ozaj len ochutnať aj to, maximálne raz v týždni, len som chcela porovnať rozdiel ked drží diétu a ked nie a rozdiel nebol žiadny preto som si pomyslela načo ho teda nechávam hladovať, nerobí mi to dobre ked vidím jeho smutný pohľad. Ja viem, že to aj hrá ale ja si ho už poznám a viem kedy hrá a kedy naozaj trpí. Nechala som ho o hlade aj 3-4 dni to je už trocha vela aj ked viem že pes niečo vydrží. Aj veterinár má len dohady nikdy nič presne od neho neviem, takže Beník je pokusný králik a už mi to fakt lezie na nervy. Vravím dať ho pichať na rozbor krvy je to posledné ak na to neprídem inak bude musieť byť aj to. Neľutujem na neho peniaze, spravím pre neho všetko, práve preto ho tak pozorujem, všetko nezvyklé registrujem okamžite, možno aj preto že som už o jedného psíka prišla ale vtedy som bola začiatočník. Že som si ho rozmaznala a nepočúva príkazy ihned na prvýkrát mi nevadí, len nech je zdravý to je moje krédo. No a ešte k tomu čo dostáva od stola mu tiež nemôže uškodiť ako som už spomenula ja som vegetariánka – prevažne, málo solím skoro vôbec a podobne je to aj s koreninami a nejem nič tučné takže z mojej stravy nemôže ochorieť, moja strava je viac menej diétna takže uškodiť by nemala. Nedávam mu zo stola len preto, aby si nezvykal jesť moje má v miske svoje žrádlo a už pár týždňov alebo možno už aj mesiacov má len granule a žiadna zmena, škrabe sa aj tak. Na radu veterinára som mu kúpila ukludňujúci šampón na pokožku, síce zatiaľ s tým bol okúpaný len raz ale tiež som si nevšimla zmenu, že by sa ukludnil. Asi budeme musieť dať predsa len ten rozbor krvy…:( Predtým ho ešte pár krát okúpem s týmto šampónom, možno to treba ozaj viackrát zopakovať kým sa dostavia výsledky.
    #65652
    heny
    Člen
    Uff no tazke ked sa napriek diéte skrabe… Mozno ozaj z nudy, ktovie. Daj mu ten rozbor krvi urobit to trva par Sekund kym mu zoberu krv…Hadam krv ukaze co sa deje…
    A určite pouzivaj ten Sampon nadalej…
Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.