rozmnozovanie

  • This topic has 23 hlasov and 92 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 61 až 75 (z celkového počtu 93 )
  • Autor
    Príspevky
  • #57902
    heny
    Člen
    denny ja mam sampon od veterinara- slovenskeho .. wendy spominana znacka KW- norkovy olejovy sampon- 10e stoji ale je to silny koncentrat, my ho mame od marca 🙂 a to som ho v lete kazdy 2hy tyzden kupala… inac predtym som kupovala na slovensku v chovprodukte taktiez norkovy sampon pre yorkov, ten bol tiez dobry:)a leacnejsi.
    #57903
    Denny
    Člen
    Heny, díky moc, zajtra mu kúpim ten norkový pre YT :o)
    #57904
    heny
    Člen
    …neni zac 🙂
    #57930
    Denny
    Člen
    Heny a Wendy ďakujem 🙂 Troška sme pózovali 😀 😀 😀
    #57933
    Denny
    Člen
    Ahoj Smallblot,

    tak my sme už kúpili šampón s mandľovým olejom, odporučil nám ho vedúci petshopu, vraj je to to isté, čo norkový olej, teda jeho nová náhrada.
    No kúpala som ho s ním len raz, lupiny má stále. Teraz ho okúpem asi až v marci, možno i neskôr, skrs to, že mal ten zápal moč. mechúra. Tak už sa bojím ho kúpať, i keď máme vo vnútri teplo, i tak sa bojím 🙁 Zatiaľ nesmrdí, špinavý nie je, lebo blato je zamrznuté 😀 Tak hádam to ešte vydrží. Potom skúsim ešte raz ten šampón, je určený pre YT, na citlivú,suchú pokožku, tak možno po druhom kúpaní pomôže 🙂 A vy sa ako máte? Ako sa má Rony? 🙂 Tvoj Rony má dlhú srsť teraz?

    #57935
    Denny
    Člen
    Smallblot,

    u nás je problém, že Denny pri fénovaní nechce držať. Len uteká, bojí sa toho a neviem ako ho mám udržať. A koľko Ronny váži? A fénovala si ho odmalička? Keby som i ja Dennyho mala od malinkého šteniatka, tak ho isto nato fénovanie naučím, no kedže sme ho priniesli ako 6-mesačného, tak už je z neho bojovník a nenechá si to 😀 Naše dve fenky fénujem po kúpaní od šteniatka, a tie sú nato úplne zvyknuté, tej staršej sa to veľmi páči, tak sa nastrkuje, len aby som ju fénovala i keď sa fénujem ja 😀 😀 😀 Tá mladšia iba zazerá, ale drží 😀

    #57907
    Denny
    Člen
    Ahojky!
    Tak tvoj psík práve prechádza pomalinky do puberty u yorkshirov je to skôr ako u iných plemien, okolo toho 5-6 mesiaca, takže sa k tomu pomaly blíži i tvoj psík. Môj psík má 8 mesiacov a je to tiež york, a presne od svojho pol roka zostal úplne rovnaký, robí si čo chce, občas počúvne, občas nie, skúša ma koľko vydržím, čo mu dovolím a čo nie. Naňho platia iba odmeny, ani človek nerobí zadarmo 🙂
    Tak skús si zobrať nejakú misku alebo nejakú malú krabičku, do nej si na malinké kúsky nadrob jeho obľúbený pamlsok (odmenu), v našom prípade to bol snackový plátok z kuracieho mäsa 🙂 Vždy krabičku ber so sebou keď idete von na prechádzku, prípadne keď bývaš na dome, tak keď ho pustíš na dvor sa venčiť. Keď ho zavoláš, aby prišiel k tebe a on príde, tak ho odmeň pamlskom. Po čase si to psík spojí s tým, že vždy zato dostane odmenu a časom to pôjde aj bez odmeny. Treba nato hlavne veľa trpezlivosti, lebo ja som jej zo začiatku nemala až tak veľa a koľkokrát som začala kričať, no to psíka ešte viac vystrašilo a nešiel za mnou už vôbec. Tak som to potom skúsila s tou odmenou a u nás to zabralo. A teraz bez tej odmeny nikam nechodím, vždy to mám nachystané v bunde,ale nie vždy to používam, už vie prísť i bez nej a potom ho už len pochválim 🙂 Alebo zatrasiem krabičkou, kde sú pamlsky, on tie zvuky začuje a hneď ide za mnou 🙂
    #57928
    Nela2011
    Člen
    áno aj mne sa to stalo s mojím, včera mi to mama hovorila, že sa jej to stalo a mne dnes, asi im je zima na labky 🙂
    #57905
    misskate
    Člen
    moja mala problemy so srstou a straaaaasne vela lupin a vet mi odporucil sampon Dermilen. je na to urceny a zmena bola hned po prvom okupani. ma uplne lesklu srst a hlavne tento sampon sa moze pouzivat casto lebo vobec nevysusuje. ked mala moja problemy, tak sme ju mali kupat 3x tyzdenne.
    #57906
    katarina2
    Člen
    No ja toho môjho práve idem okúpať ale už len šampónom čo som kúpila u veterinára zatiaľ ho idem použiť len druhýkrát neviem či je dobrý je s glycerínom vraj pre normálnu srsť a kožu volá sa DIBAQpet…
    #57929
    heny
    Člen
    ..je to normalne v tomto necase, nam sa tiez stalo ze uz aj knucal, ale ako som spominala, s rukou mu pretrem vankusiky, odstranim ten sneh a ide sa dalej…. alebo ako spomina nela zima im je na labky…hadam coskoro pride jar 🙂
    #57931
    Smallblot
    Člen
    Denny, trošku neskoro reagujem, dlhšiu dobu sa mi sem nepodarilo ísť, tak dočítavam teraz čo sa dá 🙂
    Ronymu som dávala kedysi Jonathan šampón pre šteniatka, aj keď už šteniatko nebol, ale mali sme neskôr problémy so škriabaním, tak sme menili všetko od stravy až po šampóny. Takže teraz používame Meladerm šampón, obsahuje čajovníkový olej, je to skôr šampón proti svrbeniu. U nášho svrbenie už dávno ustúpilo, ale u tejto značky sme ostali, keďže sme s ním spokojní. A kúpem ho tiež aspoň raz do mesiaca, inak len labky v čistej vode, hoci teraz sme ho nekúpali asi 3 mesiace, keďže nebolo treba (nebol špinavý, ani nesmrdkal, len som ho pravidelne vyčesávala). Ale vrátime sa ku kúpaniu raz za mesiac, lebo po kúpaní má samozrejme krajšie vlásky, teraz po tých troch mesiacoch ich mal už chudáčik také matné.
    #57932
    Smallblot
    Člen
    No nám sa to túto zimu stalo dnes prvýkrát, inak minulé zimy sa nám to tiež stávalo pravidelne, že Rony stál na troch, dokonca raz zdvihol celý zadok a chodil len po dvoch ako cirkusant…
    Heny dnes sa nám to stalo aj keď snehu moc nebolo, ja to riešim tým spôsobom, že si ho zoberiem na chvíľku na ruky a všetky labky mu držím pokope v rukách a triem, aby sa mu trošku zahriali, alebo sa s ním snažím chodiť keď je moc zima na kratšie prechádzky, ale zase viackrát za deň.
    Wendy, myslím ale že zobratím na ruky a trením labiek to ty asi riešiť nebudeš môcť 😀
    #57934
    Smallblot
    Člen
    Roňofón je gubatý ako maco teraz. 🙂 Na prvý pohľad vyzerá skoro ako by mal nadváhu, ale váhu si drží stále tu istú a keď som ho kúpala teraz, tak ako bol namočený, opäť mal chvíľku kým bol mokrý to malé telíčko.
    Ja Ronyho keď okúpem, vždy je to po poslednom venčení, v kúpeľni sa snažím mať teplo, rovnako v izbe, do ktorej ho potom presuniem zabaleného v uteráku. No a potom ho komplet vyfénujem do sucha. Už si zvykol, vždy si len flegmošky ľahne s pohľadom, rob si so mnou čo chceš, ja teraz oddychujem. 🙂
    #57936
    Smallblot
    Člen
    Náš tiež nebol nadšený 2x, keď sme sa išli fénovať, mixoval sa a tak, teraz už pochopil, že nemá na výber. Aj Denny sa naučí, len musíš na tom nástojiť, že keď sa ide fénovať, tak musí držať. Ja som mu hovorila, že zostaň alebo sadni… teraz to stačí povedať raz a proste drží. Tiež to nešlo hneď. Ja som mu vždy dala fén ovoniať predtým, než som ho začala fénovať, aby si ho oňuchal a zistil, že mu neublíži. Teraz mi skôr pripadá, že si myslí, že je na masážach. 🙂
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 61 až 75 (z celkového počtu 93 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.