Psík do mesta

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Autor
    Príspevky
  • #49189
    jakub_m
    Člen
    Dobrý deň,
    Chcel by som poprosiť o radu pri výbere psíka do mestského prostredia. Moc skúseností z starostlivosťou o psa nemám iba ako dieťa sme mali nemeckého ovčiaka na chate. Nevedeli by ste poradiť aký typ psíka by sa hodil do takéhoto prostredia ? Viac sa mi páčia vetší psi žiaľ moc priestoru mu ponúknuť neviem kedže žijem v 3 izbovom byte. Čo sa týka výchovy víkendy a vždy keď bude čas by som sa mu mohol plne venovať. Avšak cez týždeň musím chodiť do roboty ako každý smrteľník ale okolo 3 by už vedel byť niekto pri ňom.

    Viem že asi každý pes má svojskú povahu ale ako malému sa mi páčilo keď prišiel pes za mnou sadol si pozrel na mňa a vedeli ste že vám rozumie 🙂 Zjednodušene takého parťáka/spoločníka 🙂

    Na internete som sa dočítal o Francúzskom buldočeku , bavlnke(Coton de Tuléar) alebo jazvečíkovi ale nikto v mojom okolí mi nevedel poradiť alebo nemal skúsenosti z podobnými psíkmi. Za každú radu budem vďačný.

    #65676
    heny
    Člen
    ahoj
    najlepsie je ked si pogooglujes…ja som to tak robila ked som sa nevedela rozhodnut akeho psika…precitaj si charakteristiku kazdeho plemena,naroky na pohyb, vztahy k detom atd…a rada kup si psika s pp od dobreho chovatela…
    ja mam dvoch yorkshirov jeden s pp druhy bez a ver mi rozdiel je citelny.takze investicia sa oplati…

    #94434
    veribr
    Účastník (Participant)

    Mne najlepšie vyhovuje čivava. Len nie každá má aj dobrú povahu. Moja neruší susedov zbytočným štekotom, susedia ani nevedia že ju mám. Treba si vyberať psíka priamo u chovateľa, najlepšie u niekoho koho vy alebo niekto blízky dobre pozná. Vopred si treba ale zadovážiť základnú výbavu, odporúčam https://www.kuponyzdarma.sk/hej-sk/ konkrétne sa pozrite do chovateľských potrieb. Keď máte základ, potom už len psíka. Neverte prvému chovateľovi, že sa staral o psíka ako v bavlnke. Pokiaľ bol psík odchovaný napríklad v klietke, budete mať problém naučiť ho hygiene. Preto sa zaujímajte o podmienky v ktorých bol. Inak väčšina týchto chovateľov sa to snaží schovať a pred vašim príchodom zahrá hru. Ja som našťastie chovateľku veľmi dobre poznala. Tak prajem veľa šťastia aby ste mali takého úžasného spoločníka ako ja 🙂

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.